Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Kursy przewodników
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2004-07-27 13:51:19

Swojego czasu pamiętam pana (nie pamiętam nazwiska), który miał tylko kurs palacza, a w swoim kole PTTK organizował i osobiście prowadził świetne wycieczki. Był problem, żeby nadać mu uprawnienia przodownika turystyki pieszej. Gdybym nie podpisał jego wniosku, to zrobiłbym dużą krzywdę ludziom, którzy mu zaufali, jeżdżąc na jego wycieczki. Pomimo upływu wielu lat nadal uważam, że przyznanie mu uprawnień było słuszną decyzją.
Wszystkie warunki mają sens w przypadku ludzi o przeciętnych zdolnościach, natomiast niektóre warunki nie powinny mieć charakteru obligatoryjnego.
Wszystko zależy od tego, czy osoby podejmujące decyzje potrafią za nie odpowiadać, czy tylko zasłaniać się przepisami.
Moje pierwsze odznaczenie w PTTK otrzymałem, chociaż nie spełniałem warunków formalnych. Po prostu ktoś chciał mi je przyznać, chociaż na to nie liczyłem. Widocznie wniosek podpisywał ktoś, kto miał odwagę i autorytet. Szkoda, że teraz takich odważnych ludzi wyraźnie brakuje. Zamiast tego ktoś, kto wyraźnie przyrósł do krzesła wypisuje, że ocenia ludzi na podstawie miejsca zamieszkania, a nie kwalifikacji.

Pozdrowienia

Piotr

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?