Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przeszukaj Forum członków i sympatyków PTTK

Przeszukiwanie forum

Wyszukiwanie

Poszukiwana fraza:
Poszukiwany autor: pinia_aw

Pasujących wiadomości: 19

Znalezione wiadomości

Re: Znaczek Turystyczny
Autor: pinia_aw
Data: 2012-12-04 20:05:57
Lista dostępnych znaczków, a także informacja o nowych, które powstają znajduje się na stronie www.znaczki-turystyczne.pl , tam także są obszerne informacje o znaczkach. Znaczki są znakomitym sposobem promocji miejsc ciekawych turystycznie.Niektórzy kolekcjonerzy planują wycieczki, a nawet wakacje tzw. szlakiem znaczka, fantastyczny pomysł na zorganizowanie wypoczynku wg miejsc wyróżnionych znaczkiem.

Znaczek Turystyczny
Autor: pinia_aw
Data: 2012-10-16 17:26:53
Witam, czy wędrując w górach spotkaliście się w schroniskach z drewnianym krążkiem z wypalonym wizerunkiem obiektu- znaczkiem turystycznym? My będąc na Wlk Raczy kupiliśmy taki znaczek i dopiero wtedy czytając informacje na nim zawarte dowiedzieliśmy się, że jest to znaczek kolekcjonerski. Tak więc pomyśleliśmy, że fajnie byłoby uzupełnić kolekcję o te miejsca w których byliśmy, a nie kupiliśmy znaczka. Wpisaliśmy w wyszukiwarce "znaczek turystyczny" i udało nam się trafić na stronę znaczków. Okazało się, że znaczek jest popularny jeszcze w 14 innych państwac...

Re: Plakietka -Naszywka GOT?
Autor: pinia_aw
Data: 2012-10-03 12:13:32
A dlaczego nie mają nosić tego co chcą? Co za nietakt wytykać ubiór chociażby wspomnianych generałów. Taki jest wybór każdego z nas w czym i z czym chodzi, a jeżeli ktoś uważa , że na taki widok popadnie w śmieszność to tylko o nim źle świadczy. Marcinie zgadzam się z tobą w pełni i życzę Ci abyś nie spotykał na szlaku osoby które mogłyby się uśmiać, ale chyba z samych siebie.

Re: Jak zostać przewodnikiem?
Autor: pinia_aw
Data: 2012-07-17 15:00:10
Kurs przewodnika Beskidzkiego organizuje Górnośląski Oddział PTTK. Zajęcia są w tygodniu, kurs rozpoczyna się od października. Z Bielska myślę, że nie taki wielki problem z dojazdem. Tymi którzy z byle powodu kpią nie przejmuj się. Chcąc uczęszczać na kurs w tygodniu wcale nie oznacza, że przewodnik nie będzie miał czasu. Można teraz skończyć kurs i zmienić profesję. Ktoś ma wolne w weekendy, ktoś ma więcej czasu w tygodniu. Takie czasy. Głowa do góry i patrz na własne cele, jeżeli to lubisz. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Turystyka górska dla dzieci
Autor: pinia_aw
Data: 2012-05-27 12:22:04
Witam ! Jakie macie propozycje wycieczek górskich dla różnych grup wiekowych dla dzieci. Jakie są bezpieczne odległości i różnice wzniesień wg Was? Opinie są bardzo różne. Czy odległość ok. 10-12 km dla siedmiolatka jest rozsądna czy może można się pokusić o dłuższą trasę? Pozdrawiam pinia_aw

Re: Górale są jednak równiejsi...
Autor: pinia_aw
Data: 2012-04-05 11:11:06
Zgadzam się z Tobą Łukaszu w pełni.

Re: Górale są jednak równiejsi...
Autor: pinia_aw
Data: 2012-04-05 09:14:08
Oczywiście, że się da. Jednak jest to tradycja od stuleci. Tak jak tradycją jest świętowanie 31 grudnia, gdzie finałem są sterty śmieci na ulicach, powybijane szyby sklepowe i wiele innych "krzywd" pijanych rozwydrzonych bawiących się. Jestem zwolennikiem czystego środowiska, ale nie wygramy ze wspólczesnym światem. Dużo zależy nastawienia ludzi, a niestety ...

Re: Górale są jednak równiejsi...
Autor: pinia_aw
Data: 2012-04-05 08:23:53
No tak najlepiej w ogóle zapomnijmy o zmarłych na cmentarzach, bo przez to śmiecimy. Niech lepiej każdy po sobie posprząta, będzie to wielki krok z naszej strony. A o pamięci każdy zmieni kiedyś zdanie, ale dopiero wtedy jak go to dotknie.

Re: R.O.K a O.K.P.
Autor: pinia_aw
Data: 2012-02-06 08:23:14
[cytat]posiadanie odznaki regionalnej w dowolnym stopniu (z okolic miejsca zamieszkania zdobywającego) ustanowionej przez terenowe jednostki PTTK uprawnia do otrzymania R.O.K. w stopniu brązowym[/cytat] Czy odznaka krajoznawcza mojego miasta w stopniu brązowym (kwestia zweryfikowania, oddział jest czynny niestety godzinę raz w tygodniu) automatycznie jest R.O.K. i dalej zdobywam stopień srebrny w R.O.K., a dowodem na posiadanie stopnia brązowego jest książeczka odznaki krajoznawczej miasta, czy dokonuje się wpisu w Książeczce Odznak Krajoznawczych na stronie, gdzie jest miejsce...

Re: Pytanka dotyczące GOT-u
Autor: pinia_aw
Data: 2012-02-06 08:12:20
Zgadza się, możesz zaliczyć na poczet następnej odznaki tylko 180 punktów. Punktów nikt nie odbierze jeżeli przejdziesz tą samą trasą, nie zaliczają się tylko w przypadku zdobywania w zakresie tego samego stopnia. Jeżeli nadwyżka była w toku mB, to taka sama trasa może być do mS. Powodzenia na szlaku!

Re: GOT dla 8-latka
Autor: pinia_aw
Data: 2012-02-03 19:37:26
[cytat]Takich nauczycieli jak dawniej już nie ma. Oni nie taktują swojej pracy jak powołanie[/cytat]. Tak, takich nauczycieli już nie ma. Chociaż nie można wszystkich wrzucać do jednego "wora". Za moich czasów obozowych też zdarzył się niemiły incydent, teraz nawet nikt nie zwróciłby na to uwagi byłby to standardowy popis. Wtedy było to nie do pomyślenia. I jaka była reakcja.... ano taka, że 3/4 obozu została odesłana do domu. Została tylko grupa tych "prawdziwych". Opiekunem grupy była nauczycielka (z licencją przewodnika), która uchodziła za cudowną osobę, która...

Re: GOT dla 8-latka
Autor: pinia_aw
Data: 2012-01-29 19:13:48
[cytat]Jeśli chodzi o dorosłych to pal licho, ale jeżeli tak "zachęca" się dzieciaki i młodzież to już jest draństwo.[/cytat] Wiadomo, że chodzi się dla siebie, a nie dla "blaszki", ale jeżeli chodzi o dzieci jest to zachętą. Jest to dla nich jakiś cel. Dawniej przygodę z turystyką młodzi ludzie zaczynali w szkole, teraz zaczynają trochę wcześniej, jeżeli oczywiście chcą i mają taką możliwość. Jeżeli dziecko zaczyna chodzić od 3 lat, to mając lat 6 zdobędzie już wszystkie możliwe "blaszki" dla tej kategori wieku. Następna jest GOT, ale ... no właśnie, a...

GOT dla 8-latka
Autor: pinia_aw
Data: 2012-01-20 18:13:54
Witam, moje pytanie dotyczy GOT dla kategorii wieku 8-10 lat. Czy dotyczy to weryfikacji odznaki po skończeniu 8 lat, czy daty pierwszej wycieczki, która miałaby być zaliczana do GOT. Jeżeli dziecko kończy 8 lat w lipcu, a nasz sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu, to czy te wyprawy możemy już zaliczać do GOT, czy dopiero od lipca? pozdrawiam pinia_aw

Re: Odznaka
Autor: pinia_aw
Data: 2012-01-17 10:37:39
POLO, skoro Regulamin Regionalnej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej „Znam Powiat Będziński i „Książeczka ewidencji wycieczek” są dostępne w Oddziale PTTK w Będzinie, to w PTTK powinni mieć taki wykaz. Biuro jest czynne (a przynajmniej było) w czwartki między 15, a 16. Zapytaj powinni mieć. Życzę powodzenia :-)

Re: Nowy Rok
Autor: pinia_aw
Data: 2011-12-31 23:49:11
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, słońca na szlaku i udanych wędrówek. Z turystycznym pozdrowieniem, pinia_aw. P.S. Pozdrowienia dla Ziemi Kłodzkiej.

Szlak na Wielką Sowę
Autor: pinia_aw
Data: 2011-05-14 16:58:33
Zamierzam wybrać się na Wielką Sowę w Górach Sowich. Zastanawia mnie fioletowy kolor szlaku prowadzącego z Przełęczy Sokola na Przełęcz Walimską. Nie jest to kolor stosowany w znakowaniu tras turystycznych. Czy takie oznakowanie jest akceptowane przez PTTK, czy jest to oznakowanie regionalne.

Odznaka Siedmiomilowe buty
Autor: pinia_aw
Data: 2011-05-10 14:59:23
Zgodnie z regulaminem odznaki, można zdobywać tylko jeden stopień w ciągu roku. Co w przypadku, gdy książeczka jest zweryfikowana na I stopień w maju, a przejście 50 km do końca roku nie stanowi problemu, gdyż chodzimy bardzo dużo. I tak ok. września/października dziecko uzyska wymaganą ilość punktów do II stopnia, a będzie to ten sam rok.

Re: Przodownik
Autor: pinia_aw
Data: 2011-04-26 20:18:32
Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście chodzi o Przodownika Turystyki Górskiej, a te 20 lat dotyczyło mojego stażu w PTTK, a nie staż wymagany :-). Poczytam, a jak będzie niejasność wrócę ;-)

Przodownik
Autor: pinia_aw
Data: 2011-04-26 13:52:59
Jakie wymagania potrzebne są aby przystąpić do egzaminów na przodownika. Wiem o konieczności posiadania co najmniej małej złotej, to już prawie jest i kilkuletnim stażu w PTTK (ponad 20 lat). Co jeszcze? Czy jest jakiś kurs przygotowujący i gdzie należy się zgłosić. Czy posiadanie uprawnień wiąże z konkretnym oddziałem PTTK.