Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przeszukaj Forum członków i sympatyków PTTK

Przeszukiwanie forum

Wyszukiwanie

Poszukiwana fraza:
Poszukiwany autor: pilot śmigłowca

Pasujących wiadomości: 212

Znalezione wiadomości

Re: Nocleg w Małym Cichym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2012-09-17 19:15:22
W pobliskim Murzasichlu mogę podpowiedzieć. Jeśli to Cię zadowala, daj znać na priv.

Re: Górale są jednak równiejsi...
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2012-04-05 11:25:49
[cytat]No tak najlepiej w ogóle zapomnijmy o zmarłych na cmentarzach, bo przez to śmiecimy. Niech lepiej każdy po sobie posprząta, będzie to wielki krok z naszej strony. A o pamięci każdy zmieni kiedyś zdanie, ale dopiero wtedy jak go to dotknie.[/cytat] Hmmmm za mało ironii się przebijało przez moją wypowiedź?!?

Re: Górale są jednak równiejsi...
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2012-04-04 14:01:00
Ze zdjęcia na moje oko wynika, że to zwykłe race. A Kościół Katolicki to faktycznie, właściwie nic nie robi innego tylko dewastuje matkę Ziemie. Weźmy takie święta 1.11 i 2.11. Miliony (albo i więcej!) zniczy. Kilka negatywnych aspektów tego zjawiska: -jakie szkody niesie wytworzenie tych produktów -jakie szkody niesie ich wypalanie (smród, gazy, ciepło (!), zanieczyszczenie światłem) -ile kosztuje utylizacja odpadów! -jakie są koszty (społeczne i naturalne) przemieszczania się tak wielkich mas ludzkich! Czy ktoś pomyślał o zniszczeniach dróg? O nerwach (scen...

Re: Kara dla przewodników
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2012-03-19 21:54:08
[cytat]Phi, z jednego forum pilotów zostałem już wyrzucony za mówienie prawdy, więc to dla mnie nie pierwszyzna :)[/cytat]. Phi, tez mi męczennik. Nie rozumiesz, czy nie chcesz zrozumieć, że zwracam Ci uwagę na FORMĘ a nie TREŚĆ Twej wypowiedzi. Jak nie przez wzgląd na kulturę, to choćby dla skuteczności zważ na to JAK wyrażasz swe poglądy. Bo robiąc agresywne przytyki tylko zrażasz do swoich idei.

Re: Kara dla przewodników
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2012-03-19 17:21:27
[cytat]Sorry ale popukaj się w czółko. [/cytat] Ejże, uspokój się nieco człowieku! Bywa tu jakiś moderator? Wnioskuje o żółta karteczk

Re: Czy o PTTK można pozytywnie?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2010-05-21 09:29:49
Kol. Przodownik... jak to ma w zwyczaju ściąga dyskusję na manowce i utarczki. Nie dajmy się zwieść! Ja dziękuję za zacytowanie tych precyzyjnych danych statystycznych. Co do meritum i pierwszego postu- powiem od siebie, że przestałem na forum pisywać, bo jak to pisali przedpiścy zdumiewająca jest nieobecność władz Towarzystwa. A właściwie była, bo teraz to już aż im nie wypada się tu pokazywać... Ale wskazywanie wad jest prawem każdego, a ze wielu działaczy jest na to wręcz uczulonych- nie przestaje mnie zaskakiwać i spotykać co krok, nadzwyczaj często.

Re: Szlaki w sieci
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2010-01-06 20:09:31
ja próbuję zbierać informacje o szlakach w okolicach Lublina. na razie wygląda to tak: http://www.szlaki.lublin.pl Co do działalności PTTKu (OM Lublin) w tym temacie, to kilka lat dobijałem się: zróbmy promocję, tyle wkładamy w renowacje szlaków, choćby w internecie coś zróbmy - to z bólem wyciągnąłem spis szlaków pieszych. Tylko tyle. I od kilku lat ciiiisza, o wydawaniu folderów, informatorów szlakowych nie ma co marzyc. Stąd ta moja na razie raczkująca strona.

internetowy konkurs krajoznwcz
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2010-01-06 19:56:41
czołem! co to OMTTK wie pewnie niemal każdy, podobnie jak ogólnie (przynajmniej czujemy ;-) ) co to krajoznawstwo. Polecam w tym kontekście ciekawy internetowy konkurs: http://omttkustrzyki.republika.pl/ Bieżący konkurs zaczął się przedwczoraj, więc jeszcze można powalczyć o wysoką lokatę. A przede wszystkim - poszerzyć swoją wiedzę krajoznawcza! :-) Zwracam uwagę, że konkurs jest zorganizowany dla czterech grup wiekowych. Zapoznać się można także z pytaniami z poprzednich edycji.

Re: Polska - rowerowe eldorado
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2009-04-20 10:15:11
oj, z tym wydzielaniem chodnika to często niewiele dobrego z tego powstaje. To takie tylko "zaliczanie" czegoś, że się cokolwiek zrobiło. Zwęża się przestrzeń dla pieszych, a rowerzystom oferuje się przypadkowe, niedostosowane dla nich ciągi komunikacyjne, gdzie spotkać się oni mogą ze: słupami oświetleniowymi, koszami na śmieci, znakami drogowymi, drzewami, dziorami. Ale masz rację - urzędnicy mówią: o proszę jaki konkret mamy! ścieżka u nas powstała. Na szczęście to co widzę, to coraz mniej takich bubli, a coraz więcej ścieżek z prawdziwego zdarzenia. Ch...

Re: Polska - rowerowe eldorado
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2009-04-19 09:02:12
[cytat]Ilu było oferentów - może masz taka informację?[/cytat] nie. Ale jeśli jesteś tego ciekaw, śmiało pisz do PARPu http://www.parp.gov.pl/index/index/467 Mi szybko i konkretnie odpowiadali na listy (oczywiście elektroniczne :-) ) Praca już ruszyły i trwają; sam o tym napisałeś. A jeśli chodzi o prace w terenie, takie namacalne, to mają być (ukończone) w 2012 roku (to tez napisałeś :-) )

Re: Polska - rowerowe eldorado
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2009-04-18 21:14:02
[cytat]Kto i za co wybuduje i wyposaży w infrastrukturę zamierzone długodystansowe szlaki rowerowe[/cytat]http://www.mrr.gov.pl/Zamowienia%20publiczne/Strony/trasy_rowerowe_20MCH09.aspx To co wklejam dotyczy "autostrady" (cudzysłów w pełni uzasadniony!). Tu więc środki, i to niemałe, są zapewnione. Harmonogram opracowany i realny. Jak jest z pozostałymi wymienionymi przez Ciebie trasami nie wiem, bo to nie mój teren :-)

Re: Przed zjazdem - rozliczamy KTG
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2009-03-26 16:26:24
[cytat]To co wypisuje kolega D na temat realizacji uchwał KTG ma pewien związek z prawdą... Jest to zgodnie ze znaną klasyfikacją trzecia prawda podhalańska.[/cytat]ulala! Ale się Kolega nawypisywał! Nie wiem czego tu więcej: konkretów, dowcipu czy kultury osobistej?

Re: Przodownik - to brzmi dumnie?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2009-03-26 10:33:17
[cytat][cytat]nazwa uprawnień przodownik występuje nie tylko w regulacjach prawnych PTTK.[/cytat]Nie w regulacjach, bo pisząc w liczbie mnogiej sugerujesz tu nieprawdę, a tylko w jednym Rozporządzeniu MENiS.[/cytat] Na dodatek w tym rozporządzeniu nie jest napisane że chodzi o przodowników PTTK! Tylko ogólnie jakiś "przodowników" (pracy na przykład też? ;-) ). Ale za to są również wymienieni instruktorzy turystyki kwalifikowane! Więc dotychczasowi Przodownicy _PTTK_ nic by nie stracili, rozpatrując to pod kątem tego rozporządzenia :-)

Re: Monopol PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2009-03-24 08:38:23
[cytat]Na szczegółowe pytania chętnie odpowiem prywatnie.[/cytat] potwierdzam prawdziwość tych słów! :-) Co do "monopolu" to mnie odrzuca na sam dźwięk tego słowa. Z mojego punktu widzenia obecna sytuacja, gdy każdy, bez jakiś spec państwowych licencji może wykonywać szlaki turystyczne jest dobra. To rozwiązanie ma jednak oczywiście również swoje minusy, bo mogą powstawać "knoty", ale wtedy taki szlak nie będzie używany, będzie zbierał negatywne oceny, i pewnie albo zniknie, albo wreszcie zostanie prawidłowo zrobiony. Szkoda jedynie środków, które zostały...

Re: Przodownik - to brzmi dumnie?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2009-03-18 09:36:55
[cytat]a przy wędrówkach używają map w skali 1:100 000![/cytat] hmmm, a co masz do map w tej skali? Sądząc z kontekstu uważasz je za niedobre, ale dlaczego? A może rząd wielkości Ci przeskoczył, i chciałeś napisać 1: 1 000 000? :-) To byłaby już... "lekka" przesada, rzeczywiście :-) Co do meritum: mi osobiście to już "przodownik" przestał przeszkadzać, bo się z tym oswoiłem, zżyłem. Podobno do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ale faktycznie: gdy mówię laikom, że mam uprawnienia Przodownika, to albo jest uśmiech "...pracy", albo mylenie z przewodnikiem. C...

Re: Z czym mi się kojarzy PTTK?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2009-03-04 18:56:26
[cytat]ięc w Towarzystwie są sami emeryci [/cytat] Bez przesady. Uważasz się za takowego? Ja jestem z podobnego rocznika, i tez jeszcze emerytury nie pobieram. Podobnie jak i wszyscy moi klubowicze :-) Nie malujmy więc PTTKu w totalnie ciemnych barwach. Są jasne punkty, i oby kiedyś one rozbłysły!

Re: Zmiana adresu forum
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2009-03-04 18:50:37
jestem straszliwie zdumiony tym, co czytam! ZG PTTKa wyrzuciło swoje forum?!? Oprócz zdumienia jestem także zdegustowany. Toż to strzał samobójczy. HALO! DECYDENCI! Podobno tu zaglądacie (a może już nie, bo wywaliliście forum ze struktur PTTKa, więc uważacie, że nie istnieje???). Skąd u Was skłonności SAMOBÓJCZE? Czy nie widzicie, ze takim krokiem ciągniecie na dno nie tylko siebie, ale i organizację której przewodzicie?

Re: witryna KTP ZG PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2008-04-30 09:47:34
znalazłem! na www.pttk.pl: "Komunikat Strony internetowe w domenie pttk.pl beda czasowo niedostepne." ha! dobrze, że nie na stałe...

Re: witryna KTP ZG PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2008-04-30 09:45:41
dzień następny, godzina 9.47, sytuacja nadal, niestety, bez zmian; i strony nie działają, i admin milczy (zagląda tu w ogóle?).. :( :( :(

Re: Strona o wycieczkach w Sudety
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2008-04-29 15:35:46
[cytat]Możesz jednak ominąć ten problem w dokładnie taki sam sposób (...)[/cytat] i jakie to proste! :) właśnie skorzystałem :-)

Re: Zebranie członków w Biłgoraju
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2008-04-29 15:09:32
najlepszym adresatem bedą zarządy Twego Koła i Oddziału (w zależności od tego, czyje zebranie chcesz nawiedzić). powodzenia w poszukiwaniach i wytrwałości na.... zebraniach! :-)

Re: Kurs pilota wycieczek
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-09-25 22:38:18
w Lublinie z tego co wiem kurs organizują: -OM PTTK (namiary już Ci podano) -Almatur -Triada pewny organizacji (czy będzie, solidność) jestem jedynie PTTKu. Resztę musisz sama sprawdzić. powodzenia! :)

Re: książeczka PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-07-09 11:54:26
[cytat]Ale przynajmniej ładnie wygląda w portfelu[/cytat] może i tak, ale po wyjęciu - juz zdecydowanie nie! Napisy mam porozmazywane, niemal nieczytelne - wygląda to okropnie, aż wstyd komukolwiek pokazać.

Re: Odcięcia - głosowanie
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-04-19 15:36:00
1. TAK 2. NIE 3. NIE 4. TAK 5. NIE Sławomir Juraszewski

Re: PTTK- DLACZEGO?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-04-16 17:03:06
[cytat]Natomiast jeśli chodzi o bazę szlaków PTTK to nie wiem jak inne Komisje ale KTP posiada taką bazę[/cytat] Ta baza jest beznadziejna. Tzn. beznadziejnie nudna, nieatrakcyjna, niestrawialna dla turysty który chciałby z niej skorzystać; vide podstrona ze szlakami pieszymi na stronie ZG PTTK. Ja na stronie mojego Oddziału wywalczyłem, zdobyłem ze 3 lata temu spis szlaków którymi zajmuje się mój Oddział. To nudny potwornie spis, długi, bez szczegółów, atrakcji, często z rzadkim kilometrażem. Nawet nie wiem czy prawidłowy, kompletny bo od trzech lat recenzuje go Oddz...

Re: sąd za czytanie przewodnika
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-04-04 13:44:59
[cytat] i przewodnika na dany teren zapewnić.[/cytat]ale nie na każdy. Nie do każdej wsi, miasteczka i lasku wymagany jest ustawowo przewodnik. Piszę to ja, pilot pochodzący z Zielonej Góry, oprowadzający czasem grupy po Puszczy Białowieskiej (ale nie po terenie Białowieskiego PN) :-)

Re: Pozwolenia, koncesje, etc
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-03-21 12:39:03
e, to w złych miejscach szukałaś, jeśli ichnie propozycje zaczynały się od 35 tys. ;-) Jakby co, prywatnie podpowiem gdzie jest _kilkakrotnie_ taniej :) .

Re: Pozwolenia, koncesje, etc
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-03-21 12:24:27
[cytat]Takie ubezpieczenie to z 35 tys zł.[/cytat] To zależy od obrotów, zakresu (terytorialnego) ubezpieczenia, ubezpieczyciela i jeszcze pewnie paru rzeczy. Z mojego doświadczenia/ obserwacji: małe i średnie biura turystyczne płacą _kilkakrotnie_ mniejsze pieniądze za ubezpieczenie. Proszę więc nie straszyć ludzi :-)

Re: rola przodownika turys. górsk.
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-03-14 10:36:01
[cytat]Prawie - bo np..wspomniana przez Dudiego droga do Morskiego Oka jest dopuszczona dla grup w eskorcie pilotów.[/cytat] skąd taka informacja? jakiś link?

Re: XXIII Pielgrzymka Przewodników
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-03-06 11:46:36
[cytat]Egzaminatorzy są w trudnej sytuacji. Jeżeli pojawi się nowa konkurencja to stracą zarówno zlecenia jak i prestiż.[/cytat]ja Cię kręcę! tak prosto z mostu to napisane! No w szoku jestem normalnie :-) No to może: - egzaminatorzy nie powinni być zainteresowani powiększaniem się grona przewodnickiego (do spraw ogólnych w komisjach egzaminacyjnych mozna IMHO znaleźć osoby nie będące przewodnikami: historyków, geografów itd. A jeśli już będą jako egzaminatorzy przewodnicy, niech zadają pytania, wydają recenzję, a ostateczną decyzję o wyniku podejmuje _niezależn...

Re: Czasowe odcięcia
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-02-26 14:44:28
[cytat]Jedna z odciętych osób rozpoczęła nadużywanie możliwości korespondencji prywatnej przy użyciu formularza na stronach profilu. Wpłynęła do mnie skarga na obraźliwe listy[/cytat] No to masz drugą skargę. List został podpisany jako "zibi", napisano go z IP: 83.14.180.238

Re: Czasowe odcięcia
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-02-26 14:18:31
[cytat] podjąłem dzisiaj rano bolesną decyzję o czasowym odcięciu od możliwości wysyłania listów na nasze forum trzech osób [/cytat] Słuszna decyzja Łukaszu i dziękuję Ci za nią! Może teraz nie tylko będę częściej tu zaglądał ale i pisywał.

Re: OMTTK 2007
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-02-08 13:13:04
strona bardzo ładna otwiera się bez problemów. Wielu rzeczy jeszcze nie ma, ale początki bardzo obiecujące. Tak 3mać! :-) Tylko czemu informacje o OMTTK sę jedynie w pdf? nie lubie pdf-ów ;-(

Re: Ludzie bez serca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-18 11:32:43
[cytat]A poza tym co przeszkadza darczyńcom i sponsorom kupować i darować ten sam sprzęt bezpośrednio szpitalom. Przecież nie ma przeszkód.[/cytat] I nie ma, i są.. Po pierwsze - to musi się chcieć. WOŚP daje okazję do chcenia. WOŚP kupuje hurtowo, negocjuje dzięki temu ceny - i za tę samą kwotę można w ten sposób kupić więcej! Jakość i celowość. WOŚP ma konsultantów z najwyższej półki. To oni mówią: to nalezy kupić, bo to jest dobre. Pojedyncza firma (darczyńca) nie ma szans na taką profesjonalną ocenę.

Re: Ludzie bez serca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-17 15:33:15
Florianieszary - przeprosiny przyjęte! :-) Ale o co chodzi - dalej nie wiem... jacy to ci i tamci katolicy, dlaczego mnie zablokowałeś na GG (możesz w moim profilu na forum sprawdzić, że nie jestem człowiekiem znikąd). Może jednak te wyjaśnienia prowadziłyby dyskusję zanadto na manowce-możesz je przekazać kanałami prywatnymi.

Re: Ludzie bez serca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-17 14:57:43
[cytat]Tylko jeśli jesteś Pilocie Śmogłowac katolkiem tak jak ten zdrajca Kuklinowski to naprawdę państwo polskie jeszcze bedzie "długo długo długo" Zyć w dziadostwie zakłamaniu i małomiasteczkowości.[/cytat] Co ten człowiek chciał przez to wyrazić? nie wiem... wysłałem maila do niego, nawiązałem kontakt przez GG. I dalej nic nie wiem. "Bełkot" tak określił wypowiedzi tego człowieka Łukasz, i muszę niestety przyznać mu rację. Próbowałem się dopytać, czy zdrajcą mnie nazywa, czy moje działania związane ze światopoglądem doprowadzają Ojczyznę do dziados...

Re: Ludzie bez serca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-17 13:35:29
[cytat] chodzi o podział na katolików lepszych i gorszych?[/cytat] o to chodzi: (jeśli to do mnie było) [cytat] generalizacja zazwyczaj jest nietrafiona, i tak jest w tym przypadku[/cytat] [cytat]niech każdy przeczyta swój post[/cytat] niezła rada; ja swój poprzedni przeczytałem kilka razy przed i po wysłaniu.

Re: Ludzie bez serca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-17 12:01:34
[cytat]najpierw się we mnie wzburzyło, potem stwierdziłam, że szkoda mojego czasu, palców i komputera na odpisywanie osobie, która i tak nie pojmie... a następnie stwierdziłam, że milczeć nie będę. oj nie![/cytat] Pasuje jak ulał do moich odczuć! Tylko wstawię inny pseudonim: Hegemonio - to do Pani. Dlaczego napisałaś tak toksyczny, raniący innych tekst? Cios za cios? Mnie zraniono, to ja tym samym? Jeśli nawet- to szkoda, że na ślepo, i zamist ciosu- bomba atomowa, niszcząca życie wokół. [cytat]są pieprzonymi dewotami[/cytat] ma Pani 18 lat, więc dorosłość...

Re: umiejętność obsługi kompasu.
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-09 11:43:29
wartościowy artykuł o orientacji, kłopotach, mankamentach użycia kompasu: http://www.napieraj.pl/xoops/modules/wfsection/article.php?articleid=121

Re: umiejętność obsługi kompasu.
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-08 14:39:42
czołem! napisz w profilu, na forum, albo prywatnie do mnie skąd jesteś - to powiem Ci kto w Twej okolicy Ciebie nauczy. Na naukę proponuję wybrać się na PTTKowskie InO :-)

Re: wedrówki długie
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-02 10:44:22
Zrobił się jakiś dwugłos w tym wątku - jakieś dwie jego wersje. Może pojawi się tu admin i zrobi porządek? (może o "ę" w tytule wątku chodzi?)

Re: wedrówki długie
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-02 10:39:48
jakieś dziwne rzeczy dzieją się z tym wątkiem.... wyswietlając "wszystkie" wypowiedzi, wiedze dwie wersje: albo z moja wypowiedzią, albo z wypowiedzią jaja condijosa. PS Harpagan ma oczywiście 100 km, a nie 10 (literówka + brak możliwości wprowadzania autokorekty)

Re: wędrówki długie
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-02 10:09:29
no proszę! taki temat na naszym PTTKowskim forum :-) o tak długich wyprawach można by bardzo długo mówić, pisać; to zupełnie osobny temat - jak to już napisano, długi dystans to już nie turystyka, ale wyczyn, ekstremum. Polecam portal zajmujący się takimi Imprezami: www.napieraj.pl Tam masa informacji o różnych ekstremalnych wyprawach: od rajdów dłudostansowych pieszych (niektóre organizowane przez PTTK, ale większośc przez inne grupy, organizacje, jednak często sa tam ludzie związani z PTTKiem), po Rajdy Przygodowe - czyli długi dystans na nogach + innych środkac...

Re: Odznaki Turystyczne dla Dzieci
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-12-19 13:10:22
Odznaka Imprez na Orientację (OInO). Polecam stronę Komisji InO ZG PTTK www.ino.pttk.pl (dział przepisy) oto fragment regulaminu tej odznaki: [cytat]OInO może zdobywać każdy, bez względu na wiek uczestnika,(...)[/cytat]

Re: GOT - brakujące 10 punktów...
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-12-11 12:51:17
[cytat]Nie spotkałem się nigdy się z takim "problemem" jaki u Ciebie wystąpił .[/cytat] a ja spotkałem się nieraz. Dla mnie, przodownika, PTTKowca, turysty, który zdobył wiele odznak jest oczywiste, że po zdobyciu odznaki licznik mi się "zeruje" i zaczynam zbieranie pktów od nowa. Ale proszę uwierzyć - wiele razy odpowiadałem na to pytanie: czy jak mam (przykład z OTP) 60 pktów i popularną, to na m. brązową muszą zdobyć 100 (tak, taka jest prawda), czy tylko brakujące do stu 40 pkt. Jakoś nigdy nie pomyślałem o tym argumencie - że na wyższy stopień trzeba zdoby...

Re: Zielone szkoły, rajdy szkol...
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-12-04 11:13:35
Soland - daj sobie na wstrzymanie! Bardzo Cię proszę. Nikt nie wymaga super znawstwa mowy polskiej; ale spróbuj, no spróbuj, odpowiedzieć na prośbę otwierającą ten wątek. Potrafisz? bo ja, mimo że głęboko siedzę w turystyce społecznej (PTTK) i komercyjnej, nie potrafię. Nie mam pojęcia o co chodzi... Dać linki do biur podróży? z jakiego regionu? do aktów prawnych? powiedzieć jak się organizuje Imprezę? komercyjną czy PTTKowską? jak szukać dofinansowań? widzisz ile pytań? a wcale nad nimi długo nie siedziałem. Noxemuxosie - Tadku. Chcesz pomocy - s...

Re: Osobliwe miejsca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-12-01 11:05:50
[cytat] zwabieni prowizorycznie wykonanymi drogowskazami, zawitaliśmy do Bakałarzewa[/cytat] o! jak poszukałem, to nawet ich stronę znalazłem: http://www.euromazury.pl/14-2-3,1,80,0,102,0,muzeum-frontu-wschodniego.html Bakałarzewo to był jeden z punktów oporu, składało się na niego 13 schronów (tzw. "bunkrów") - 5 bojowych i 8 biernych. W tym, który można zwiedzać rzeczywiście zachowała się kopuła 20P7 - sześciostrzałowa, na dwa K-my. Jeśli ktos chce więcej takich zobaczyć - koniecznie trzeba się wybrać na największe fortyfikacje na terenach Polski- Między...

Re: Informacja dla przewodników
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-11-14 13:38:03
[cytat]Stąd większość imprez w środowisku akademickim i ogólnie w PTTK obecnie inicjują i organizują koła przewodnickie.[/cytat] no to wokół mnie jest inaczej

Re: Obowiązek logowania - głosow.
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-09-08 11:26:41
tak (chciałem napisać jedynie "tak" jak było polecane, ale "za mało znaków(...)")

Re: przodownik turystyki pieszej
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-09-06 11:36:48
"lub jak kto woli przeszkolenia ogolnego tyle ze takich szkolen nigdzie nie ma" ototo! to WIELKI problem! " dowiedzialem sie w Telewizorni o Imprezie Orjentacje zorganizowana przez jakis sportowy klub kolarski nie majacy nic wspolnego z PTTK - cczas by zastrzec sobie(PTTK) prawo na wylacznosc do znakow" a co to ma wspólnego z Imprezą na Orientację? Chcesz zastrzec tę nazwę? Dlaczego? ani PTTK tego nie wymyslił, ani nie jest od zawsze jedynem organizatorem InO. I idąc dalej tym tropem powinnniśmy zastrzec takie nazwy jak: wycieczka piesza, górska, rajd, zlot, spływ. Tego chcesz? Bo...

Re: Anonimy
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-09-06 11:20:28
"nic z tego z pewnoscią mnie nie zna(...)" nie rozumiem co chciałeś przez to powiedzie

Re: Anonimy
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-09-05 12:28:40
"odnosnie konfesjonału- sądzisz że twoj proboszcz cię nie zna he he he he he- lepiej niz myslisz :-)" a teraz napisz, co chciałeś przez to powiedzieć, bo Cię nie rozumiem. Tylko uważaj- bo zaczynasz dotykać spraw bardzo ważnych dla części ludzi.

Re: Zamość
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-09-01 13:59:43
"1. nie dośc że są nie przyjemni to nie wpuszczaja wycieczek z innymi przewodnikami lub pilotami wycieczek na swój teren 2. Trochę mają rację. W Warszawie na przykład (...)" cytat 1. dotyczy Zamościa, 2. Warszawy. Te miasta wyglądają inaczej w oczach ustawodawcy. Polecam Rozporządzenie Ministra Gospodarki w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek.

Re: Zamość
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-08-31 14:01:17
Ja nie jeden raz byłem z grupami w Zamościu, i nigdy nic nieprzyjemnego, czy skandalicznego mnie nie spotkało (chociaż - ostatnio nie mogłem kupić węgla do grilla ;-) ). Rozwiń w jaki sposób ci "przewodnicy i nie tylko(...)" nie wpuszczają wycieczek? no i na jakiej podstawie?

Re: Mapy
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-08-03 15:18:41
zerknij: http://geodezja.woj-pomorskie.pl/

Re: Jak dołączyć do PTTK ??
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-07-28 13:59:48
"moje odczucie o piszących - oczywiście frustraci, nie znam tych osób" a co autor chciał przez to powiedzieć? bo słowa po przecinku nie komponują mi się logicznie z tymi przed. Na forum tym masz oczywiście PRAWO pisać anonimowo. Ale jeśli (jak Cię "namierzono" z IP) piszesz z ZG PTTK, piszesz na dodatek krytycznie - nie powinieneś być anonimowy. Nawet jak z jakiś powodów nie chce Ci się rejestrować, to przynajmniej się przedstaw. Żeby nie było "jak na onecie".

Re: biedny tatrzański turysta
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-07-24 11:01:02
"szlaki tatrzańskie są oznaczone bardzo dobrze" a o jakich tatrach piszesz? bo jeśli o polskich, i to tych sprzed kilku-kilkunastu dni to zdecydowanie nie masz racji! Najbardziej poruszył mnie szlak na Rysy. Wydaje mi się dość trudny, no i w końcu to najwyższa góra w kraju, więc jakby wizytówka (wielu cudzoziemców na nim spotkałem). Wchodziłem i schodziłem od strony Polski. Szlak OZNACZONY fatalnie. Prawda - nie znam się na znakowaniu szlaków w wysokich górach (jestem znakarzem szlaków nizinnych). Może znaki bardzo szybko tam niszczeją (jedna zima wystarczy by je z...

Re: 'Uprzejmość"
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-07-07 13:21:51
a po co je opisałeś? Bo się zastanawiam... czy forum to w tym przypadku taki substytut przyjaciela, powiernika?

Re: Marsze na orientacje
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-07-07 13:17:50
od dziś już wszystkie szczegóły Imprezy (regulamin) i ruszyły zgłoszenia http://ino.lublin.pttk.pl/lumino/ zapraszam serdecznie! :-)

Re: OMTTK'06 SIERAKOWO
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-06-19 12:11:02
"nawet ludzie, którzy zdobywają uprawnienia Młodzieżowego Organizatora InO(...)" nie istnieją takie uprawnienia :-( a to co opisujesz, o postawie SG+ niektórych uczestnikach, to oburzające!

Re: OMTTK'06 SIERAKOWO
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-06-19 12:06:45
"130km to jednak dosc daleko..." u mnie było coś koło 600... "Ale faktycznie imprezy PTTKowskie łączą ludzi... :P" oj tak tak... :-)))

Re: kursy na przewodnika
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-05-23 14:55:40
"No z tym, że ja na miejscu biura nie zatrudniła przewodnika, który pisząc robi takie błędy ortograficzne i interpunkcyjne(...)" wiele w tym prawdy. Ale gdzie ja napisałem że akurat z tym człowiekiem chciałbym współpracować? Pisałem że potrzebuję dobrych przewodników/ pilotów.

Re: kursy na przewodnika
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-05-23 13:03:32
"A bo poszukiwanie dobrego przewodnika/pilota za pośrednictwem strony internetowej to taki średni pomysł." dla Biura z pewnością tak! Ale tylko pokazałem, że pilot- przewodnik jak chce, ta ma możliwość zaproponowania swojej osoby. I wcale nie musi wykazywać się pokrewieństwem...

Re: kursy na przewodnika
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-05-23 12:12:48
toś rzeczywiście wypalił! skontaktuj się ze mną prywatnie, i jak masz namiary na dobrego przewodnika, a najlepiej jeszcze pilota, na Roztocze, Zamość to ja mu zajęcie pewnie dam; i nie musi być z mojej rodziny! ;-) Dodam, że mimo umieszczenia rok temu na stronie internetowej biura turystycznego z którym jestem związany, informacji o tym, że takich osób poszukujemy NIKT się do nas nie zgłosił. To gdzie ci wszyscy nowi przewodnicy/ piloci ?!?

Re: Alkohol a turystyka
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-05-15 10:20:58
toś mnie Wojtku wywołał do tablicy. Zobacz dokładnie co ja pisałem o alkoholu w tym wątku. Nie ma co łapać się za słówka; ja unikam alkoholu na wyprawach turystycznych jak tylko mogę (u siebie i u innych). Ale jak to przeprowadzić w grupie? systemowo, ogólnie? Bo Tobie się ładnie i łatwo napisało: rygor i sankcje. Ale jak to zrealizować w praktyce? Dlatego się pytałem o Twoje doświadczenie- a ono było żadne (może teraz jest już nieco inaczej).

Re: Kupno książeczek
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-04-13 13:17:51
Marduk, czego Ty się czepiasz? Co Ci sie nie podoba? Jaśniej proszę, jak masz coś do napisania. Ludzie tu próbują człowiekowi w potrzebie pomóc, to jak nie masz nic konstruktywnego do dodania- bądź cicho, bo dość mamy lania wody, także na tym forum. A z tymi książeczkami za złotówkę to prawda, ale trzeba sporo zamówić http://ino.pttk.pl/komisja/aktualne/cennik.htm Natomiast z własnego doświadczenia współpracy z Darkiem Zającem powiem, że w wielu przypadkach można z nim dojśc do porozumienia, i cennik nie jest bardzo sztywny. Mimo różnych perturbacji- pol...

Re: Kupno książeczek
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-04-12 11:40:16
Jeśli chodzi o książeczki (i materiały związane z InO) to znajdziesz to tu: http://ino.pttk.pl/komisja/aktualne/cennik.htm

Re: kurs znakarzy w Radomiu
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-04-04 11:06:17
"to TFUrczość poprzednich znakujących. Dwa takie zamalowaliśmy na szaro - tyle że wracając a to zdjęcie jest z momentu startu." jak to rozumieć? Poprzedni zespół odnawiający ten szlak usuwał stare znaki farbą zielonkawą zamiast szarą?

Re: kurs znakarzy w Radomiu
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-04-04 10:46:50
a w jakim celu namalowano: pomarańczowe kółko http://my.opera.com/tdygala/homes/albums/52701/Radom%20kurs%20znakarzy%20072.jpg i zielonkawy protokącik http://my.opera.com/tdygala/homes/albums/52701/Radom%20kurs%20znakarzy%20046.jpg To Wasze dzieła, czy "dzieła" wandali?

Re: Usuwanie postów
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-03-27 10:21:04
"Czasami zdarza się coś przeoczyć." no to trzymam (mocno) za te słowa, i czekam na usunięcie innych wątków z działu "imprezy".

Re: Usuwanie postów
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-03-27 09:40:39
No to i ja się odezwę. Kilka dni temu usunięto założony przeze mnie wątek. Próbowałem wyjaśnić to kanałami prywatnymi, bo po co od razu publicznie. Ale się nie dało. A jak się taki wątek (o usuwaniu postów) pokazał, to widzę że sprawa jest szersza i ja dorzucę swój przykład: Asfodel szybciutko odpowiedziała, że to nie ona. Potem odezwał się Łukasz Aranowski - zdaje się, że to on usunął. A było to tak: wątek był informacją - reklamą jednej z imprez (choć tu link dam-może nie zniknie? http://ino.lublin.pttk.pl/wamno ). Z całą świadomością narusz...

wymagania dla kadry
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-03-24 10:08:05
czołem! istnieje coś takiego jak "szkolenie ogólne" http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=kadra_sk7 zawsze wydawało mi się (tak mi mówiono, tak mnie szkolono), że aby być dopuszczonym do jakiegokolwiek szkolenia specjalistycznego w PTTK, by uzyskać jakiekolwiek uprawnienia trzeba mieć to szkolenia ukończone. z regulaminu Przodownika TP wynika, że tak jest: http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=ks_ptp (p. 5d, choc wpis do obecnej legitki jest nieco hmmmm utrudniony) podobnie Przodownika InO: http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=ks_ino (p. 2c)...

Re: :-(
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-03-15 15:06:28
"Członkowie Zarządu Głównego trzymają się obiema rękami foteli i tym samym nie mogą niczego podpisać" ROTFL

Re: :-(
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-03-15 13:40:17
kto więc teraz podjął DECYZJĘ o zamknięciu? Bo została podjęta, prawda? czy tak jakoś samo... się napisało na stronie.

Re: :-(
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-03-15 11:39:07
jakieś powody znasz? możesz podać?

Re: Kto zarządza serwerem??
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-03-14 10:15:04
"Powinno już być ok." wydaje mi się, że jest. A jak u innych, którzy mieli z kontami problem? wróciło wszystko do normy?

Re: Ruch turyst. w dolinie Brdy
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-03-10 17:12:41
"Sam nad tym ubolewam, bo nie ma z kim pogadać jak równy z równym. :-) :-) :-)" ROTFL Ale ja się przynajmniej pośmieję. Nie wiem, czy równo, ale otwarcie i serdecznie.

Re: Kto zarządza serwerem??
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-03-08 11:55:27
Ja też mam pewne problemy (trwają ok. tydzień) z serwerem. Kol. Łukasz Aranowski podał mi e-mail, na który miałem przesłać informację - zrobiłem to, ale nie mam ani odpowiedzi, ani nic się nie naprawiło. W tym czasie na szczęście znajomi mi pomogli, i podpowiedzieli jak z tą "awarią" mogę sobie radzić - więc sobie radzę, choć kosztuje mnie to nieco czasu. Marcinie! jeśli więc masz nadal kłopot - użyj namiarów bezpośrednich do mnie, opisz go, i jeśli jest taki sam jak mój, to Ci doraźnie pomogę. Ale co będzie, jak się stanie coś poważnego? do kogo o pom...

Re: Co z Sepetem ??
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-02-17 10:32:28
popieram! używanie słowa "inwentaryzacja" byłoby jak się zdaje - po prostu kłamstwem, nieprawdaż?

Re: Alkohol a turystyka
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-02-17 10:12:44
żeby się nie powtarzać: http://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=23612 (ostatni akapit)

Re: Alkohol a turystyka
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-02-16 10:17:05
"A czy to ma jakieś znaczenie ?" Skoro Cię o to pytam, to jak widzisz dla mnie znaczenie ma. Wstydzisz się swojego życiorysu, czy co? Napisz śmiało co zdziałałeś i jakie masz doświadczenie. Dlaczego ma dla mnie znaczenie? Bo jeśli przeczytam, że pisząc zalecenia o postępowaniu ws. alkoholu na imprezach sam zorganizowałeś i poprowadziłeś ich kilkadziesiąt albo i więcej, z alkoholem miałeś doczynienia na nich w niemałej ilości przypadków i skończyło się to banicją Twoich uczestników w dużej ilości takich spraw no to ja sobie powiem: to jest gość doświadczo...

Re: Alkohol a turystyka
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-02-14 10:34:51
"Po prostu trzeba być twardym i tyle." Wojtku, bez złośliwosci, ale tak dla "jasności procesowej" jak to pisuje Antoni: 1. ile imprez samodzielnie zorganizaowałeś/ poprowadziłeś/ kierowniczyłeś im? 2. ile razy (jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest liczbą większą niż zero) zdarzyło Ci się, że "Twój" uczestnik złamał jakieś zapisy regulaminowe i ile razy wtedy byłeś "twardy" tzn. wyprosiłeś tę osobę z imprezy?

Re: Alkohol a turystyka
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-02-13 11:42:16
Odkąd zacząłem samodzielnie organizować kilkudniowe wyjazdy, imprezy sprawa alkoholu na nich zajmowała mnie nie raz. Cały czas pamiętałem o karcie turysty; w regulaminach wielu InO (którymi teraz szczególnie mocno się zajmuję) jest zapisane, że trzeba przestrzegac zapisów "karty turysty", ale w niej zapis o alkoholu jest dość... nieostry. Ja taki zapis o przestrzeganiu "karty..." też umieszczam; ale ponieważ w książeczkach OInO nie ma "karty..." (w OTP jest, albo jakiś czas temu była) wydrukowywałem ją kilkakrotnie tak, żeby każdy na imprezie mógł ją sobie p...

Re: nurtuje ciągle jedno pytanie..
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-01-27 11:03:18
"co Wy na to ???" jestem przeciw; zdecydowanie i oburącz. Nie chcę się zamykać w żadnym getcie, tak jak niemal wszystkie imprezy które robię też są otwarte - nie zaglądam przy zapisie nikomu w portfel, czy ma tam legitkę PTTKa (choc jej posiadanie daje mu pewne profity u mnie). Tak samo tu, na forum - liczy się człowiek i to co pisze, a nie to czy ma wykupiony aktualny znaczek w legitce (PS w PTTKu jestem od 1987 roku).

Re: CZAK 2006
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-01-16 16:27:12
Mój post też wycięto i czuję się.... dziwnie tak jakoś; żadnego słowa komentarza - mogło być prywatnie, nie na forum. A tu cisza. I to jest niepedagogiczne - bo jeśli zrobiłem coś nie tak, to nie wiem co, i pewnie gotów jestem zrobić to ponownie (nieświadomie!!! :-( ). Pomyśleliście o tym moderatorzy szanowni?

Re: CZAK 2006
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-01-16 10:53:59
"Własnie przebywam na "zadupiu" prawie 500 km od Wawy, choć może określenie to nieco by zbulwersowało tubylców, w końcu mieszkańców półstolicy jednego z województw :-), dośc blisko Wrocka." Nie "może" ale na pewno; przynajmniej jednego- mnie, który z tego miejsca na swiecie pochodzi :-( . O Wielki, Jaśnie Oświecony Mieszkańcu Jakiegoś Wielkiego Centrum Cywilizacji (= Pępka Świata).

Re: Pytanie o członkostwo...
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-01-16 10:39:36
" Czy jest możliwość poza rejestracją indywidualną zarejestrować się jako kilkuosobową grupę ?" tak, jak najbardziej; znajdź minimum 10 osób. " Jeśli tak to jakie są ewentualne wymogi i procedury dotyczące takiej rejestracji ?" przeczytaj statut PTTK. A w później w razie dalszych wątpliwości - zadawaj konkretne, szczegółowe pytania. powodzenia!

Re: Zapracować na gościnę
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-01-06 10:29:40
"Przynajmniej jeden co coś robi." co przez to rozumiesz?

Re: Moderator tzn KTO?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-01-05 13:59:02
Co to jest "trollowanie"? Fajnie, że się zapytałeś. Trochę mi głupio było, że ja jakiś niedoinformowany jestem... ;-) Ale nie tylko ja jak widzę :)

Re: Nadbużański Szlak Rowerowy
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2006-01-05 13:36:20
"PTTK nie chce się przyznać do szlaku" Na podstawie czego to piszesz? Braku wzmianki o siedzibie jakiegoś oddziału na mapie? a czy tę mapę wydało PTTK? Jakiś oddział? Jeśli nie, to po prostu: ktoś mapę wydał, zaznaczył szlak i nie uznał za stosowne napisać gdzieś specjalnie, że szlak wyznakował/odnowił taki to a taki oddział PTTKa. Na mapach turystycznych nie spotkałem jeszcze takiej informacji (choć być może tu i ówdzie bywa zamieszczana, nie przeczę, ale powszechne to raczej to nie jest). "z czego wiem to na moim obszarze utrzymaniem szlaków zajmuje się od...

Re: Ognisko
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-30 12:45:25
Rocznie uzgadniam kilkadziesiąt ognisk. W mojej okolicy (kilka nadleśnictw) wygląda to tak: zgodę wydaje nadleśniczy (ew. upoważniona przez niego osoba, np. zastępca)- więc trzeba napisać pismo do nadleśnictwa (wcześniej warto telefonicznie się upewnić jaki obszar mu podlega). W piśmie należy podac także osobę która będzie odpowiedzialna za bezpieczeństwo p.poż. Często nadleśnictwo wydając zezwolenie nakazuje dokładne usytuowanie paleniska uzgodnić z leśniczym (podają numery telefonów); zazwyczaj nie ma z tym problemów, na terenach leśnictwo sa wydzielone specja...

Re: Nobilitacja?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-30 12:41:34
"ee sciemniasz od Grodzkiej?? toż tam po drodzie nie zakręty ino knajpy...." knajpa sztuk jeden, ale z boku, środkiem defilować nie trzeba; a że się z tego małe InO robi, nie zaprzeczę ;-) "U nas w oddziale jest wesoło bardzo :-) i prezes fajny jest :-)" no to BARDZO TOBIE ZAZDROSZCZĘ; naprawdę. "Ale pozdrawiam i lubelakom zazdroszcze" nie wszystko jest różowe; czasem... czerwone na zielonym tle, jak tu: http://lublin.pttk.pl

Re: Nobilitacja?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-28 12:49:07
"I wcale a wcale nie jestem ironiczna i złośliwa" nieee, no skąd, to prawie jak ja :-). Można wejśc też od Grodzkiej ;-) ale to juz dla bardziej wtajemniczonych (wejscie nieoznakowane, ciemna sień i dwa zakręty).

Re: Nobilitacja?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-28 12:39:52
"po tym, jak należę już do PTTK oddziału Lubelskiego" ojoooj Mariuszu, tak Ci na legitce napisali? (ten "oddział") "dziwny jest ten swiat...";-) "podcza spotkania prowadzonego przez niego Koła" no, jak się zabieramy za łapanie za słówka... ;-) to "prowadzę" klub a nie koło. Własnym podpisem na deklaracji członkowskiej poświadczyłeś znajomość statutu Towarzystwa i Oddziału (do którego wstąpiłeś), więc od razu poprawiam tę pomyłkę. Dla laików kosmetyczna, ale dla nas "wtajemniczonych" (czyt. członków PTTK) znacząca ;-).

Re: Nobilitacja?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-22 14:15:18
"No i oczywiśćie od lubelskiego PTTK, które w ogóle się nie reklamuje." No tu muszę się nie zgodzić; bo "lubelski PTTK" to np. http://ino.lublin.pttk.pl oraz http://www.skpb.lublin.pl/ A strona to jakaś forma reklamy jest (moim skromnym zdaniem)

Re: Nobilitacja?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-21 13:10:30
"DO siedziby mam kawałek, bilety wyiosą 4 złote...a nie wime czy w biurze nie spotkam grubej buby co burczy do rozmówcy że jej zajmuje czas..albo wazniaka w garniturze (siedziba w centrum miasta)" rety, co Ty wygadujesz?!? "Ważniaka" który tam siedzi znam 7 czy 8 lat; ze 4 razy widziałem go w garniturze; jest bardzo kontaktowy, bezpośredni, zaangażowany i pomocny. Przyjdź - to nie boli! "a co ja mam w tym lokalu robić ? (...) ja nie wiem nic o lokalu, nawet dziś patrzyłem na stronę lubelskiego PTTK i ledwo zipie.." to popatrz dokładnie; szczególnie polecam: http://ino.lub...

Re: Wypromować PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-21 10:58:57
"Ty jeżeli chcesz to zrobić mozesz pójć na starówkę z fotka czy nawet dwoma i w Kamienicy przy ulicy Złotej zapisać się do organizacji. Jeżeli masz jakieś świeze pomysły to na pewno nikt absolutnie nie zabroni ci ich wprowadzć w życie ale juz zupełnie inną sprawą jest czy ktos je doceni i czy biurokracja ich nie zasypie." Kamienica jest na Rynku 8; to gwoli ścisłości, żeby nikt nie pobłądził w tym "wielkim mieście". A skąd wiesz, że nikt nie zabroni? Masz doświadczenie w działaniu w lubelskim PTTKu? Szczególnie w oddziale który tak ochoczo reklamujesz? (cho...

Re: Zapracować na gościnę
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-21 08:59:58
mała poprawka: zamiast www.lubon.pttk.pl. powinno być http://lubon.pttk.pl (bez www i kropki na końcu)

Re: forum (dalej) niczyje
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-13 13:04:09
och, ja mały, niedouczony, źle poinformowany. A taką manię wielkości miałem ;-). Opierałem się na wypowiedziach prezesa mojego Oddziału, a zarazem (kolejny raz) członka ZG PTTKa. Może on(-i) tam tak myślą?

Re: forum (dalej) niczyje
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-13 12:46:20
"eprezerwatywnym Zarządem popularnego w Polsce i świecie Towarzystwa". Dodam jeszcze, ze zarządem największego w Polsce stowarzyszenia (jeśli się mylę- bardzo chętnie usłyszę poprawkę, -ki)

Re: Pożegnanie
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-12 12:36:36
"Kwota pięciocyfrowa, to maksymalnie 999,99 PLN." BUAHAHAHAHAHA ja dotąd myślałem, ze Łukasz zaokrąglał do pełnych złotych pomijając grosze; ale słabo go znam, i być może się myliłem

Re: Wolność wypowiedzi Zibiemu!
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-05 15:50:16
"Gdzieś już to słyszałem..." gdzie?

Re: Dotyczy imprez na orientację
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-12-05 15:01:02
"Czy można jakoś wpłynąć na organizatorów aby oficjalne wyniki przesyłali w terminie ?" Pewnie tak- a jakich metod próbował już Twój syn? Każde szanujące się rozgrywki (zwłaszcza cykliczne) powinny mieć sędziego głównego (SG)-i to on bezpośrednio odpowiada za klasyfikację (gromadzenie wyników, ich sumowanie); powyżej jego powinno stać jakieś ciało kolegialne, do którego można się odwołać w przypadku sporu z SG. Tak przynajmniej jest w Pucharze Polski w MnO (p. strona Komisji InO ZG) i Pucharze Prezesa Klubu InO Inochodziec z Lublina (p. strona Klubu). Ze ści...

Re: Znakowanie szlaków
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-11-29 12:56:56
Znalazłem taką oto fotkę http://cyrkino.webpark.pl/pliki/zdjecia/050910/52.jpg oznaczenie na drzewie bardzo podobne do tego z instrukcji znakarskiej PTTK, a drogowskazy chyba się niczym nie różnią (oczywiście zamiast PTTK jest UMiG ;) )

Re: Pożegnanie
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-11-25 14:02:56
Obyś był bardziej szczęśliwy; powodzenia!

Re: czat
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-11-24 10:58:15
"z poświęceniem moderuje od dłuższego czasu Sławek Juraszewski" z tym poświęceniem to ja bym nie przesadzał...;-) Ale miło jest być zauważonym. Czasem niektóre świeżo zakładane wątki na forum jak nic pasują do tablicy; ale zdarza się i odwrotnie- aż się chce komuś z tablicy coś napisać, wytłumaczyć- poddać pod dyskusję. Strażnik tablicy pozdrawia!

Re: Dlaczego byłem przeciw?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-11-15 12:53:27
"Zobaczymy co na to KRS..." i co na to KRS? zatwierdził "nasz" statut?

Re: zabytki klasy europejskiej
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-10-20 16:49:39
Proponuję znaleźć listę polskich obiektów znajdujących się na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO. Jak coś tam wpisano, to na pewno jest "klasy europejskiej".

Re: konkurs przyrodniczy
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-10-17 11:06:41
"Może by już chociaż ten komunikat usunąć ze strony głównej" chociaż nie pochwalam anonimów, to co do treści się w zupełności zgadzam!!! Tu chodzi po prostu o SOLIDNOŚĆ.

Re: Jak ulepszyć forum?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-10-11 14:21:27
Bardzo wiele pomysłów padło, chyba wszystko co mogło mi przyjść do głowy, ale też się wypowiem- jak w wyborach, każdy głos ma znaczenie, no nie? ;-). Zwłaszcza, ze Łukasz napisał że i na moją konkretnie wypowiedź czeka (ależ mnie to- raczej pozytywnie- zaskoczyło!). No do rzeczy: -więcej uśmieszków i innych minek. Dobre by to było, to cecha internetowego pisania. Ale kto to przygotuje? O ile pamiętam Łukasz baaaaaardzo dawno temu prosił o pomoc w tym względzie. -100 ostatnich postów to za mało; czasem wystarcza, ale bywa że nie; postuluję inne opcje (100, ale...

Re: Dlaczego byłem przeciw?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-09-19 17:02:25
"Ta część obrad była prowadzona bardzo chaotycznie i koniec końców ciężko było się zorientować nad jakim brzmieniem jakiegoś artykułu mówimy.(...)" To straszne co piszesz! W głowie się nie mieści!

Re: Byłem, zobaczyłem, przeżyłem
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-09-19 16:45:09
"ciekaw jestem czy ktoś im za to podziękuje" ja im za to dziękuję! I to bardzo. Mimo że tam nie byłem, poczułem się jak uczestnik tych wydarzeń. To ekstytujace być tak blisko tak ważnego dla PTTK wydarzenia. PS tylko nie wiem, czy nie chodziło Tobie o podziękowania od ludzi z PTTKowskich szczytów.

Re: VValny Zjazd vv internecie
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-09-16 16:29:34
"słyszę szeptane rozmowy Prezydium Zjazdu" ależ to zakrawa na inwigilację! ;-)

Re: VValny Zjazd vv internecie
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-09-16 16:01:29
relacja jest super! Tak trzymać!!! Wspaniała sprawa.

Re: VValny Zjazd vv internecie
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-09-15 11:35:20
To byłoby coś!

Re: EURO<26
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-09-15 11:18:56
moja odpowiedź: nigdy.

Re: Szlaki rowerowe a piesze
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-09-07 09:27:48
"Po co więc wydawać tysiące złotych na znakowanie szlaków, z których rocznie korzysta kilka osób?" a ja dodam (ze smutkiem) że dotyczy to nie tylko szlaków rowerowych, ale i pieszych! Może i wiele z nich mogłoby być używanych często (albo przynajmniej częściej), ale w wielu oddziałach poza odnowieniem szlaku (same znaki) nie robi się nic więcej! A więc brakuje pieniędzy, czasu, chęci, zrozumienia* dla konieczności rozreklamowania, pokazania szlaku poprzez: zawieszenie drogowskazów, przygotowanie tablic ze schematami szlaków, opracowanie ulotek, folderków, mini prze...

Re: Który oddział wybrać?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-07-28 11:57:00
na marginesie na jakiej podtswaie uważasz, że "...większość oddziałów ma swoje strony, gdzie możemy znaleźć różne informacje między innymi o działających klubach czy o działalności oddziału"? Polecam w tym kontekście kuriozalną stronę Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie http://lublin.pttk.pl/

Re: do wszystkich malkontentów
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-07-08 09:41:35
ja pokazuję od kilku lat, i mi (nie wiem jak innym) wydaje się, że robię to skutecznie (patrz strona mojego Klubu- Inochodziec). Sęk w tym, że starsze pokolenie jakoś to nie pociąga, na ostatnim zjeździe oddziału wybrali w większości a) starą gwardię, b) cichych i biernych. Wiec ja nie stoję z boku, ale dużo robię, i pozwalam sobie krytykować otwarcie to, co mi się złe wydaje; tylko albo odbiorca jest oporny na me działanie (choć czasem coś się uda, ale pomału, zbyt pomału to idzie), albo ja robię coś nie tak. Napisałeś, że jesteś młody; w Twym opisie widz...

Re: Książeczka Odznak Kajakowych
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-07-07 15:24:50
Poproś bobra, żeby "pacnął" Ci ogonem- może jakiś Wielki Weryfikator Ci to uzna. A na poważnie- jak nie ma stanic, no to nie ma. Ale- może jakiś sklep, albo inny posterunek policji lub władzy lokalnej napatoczy Ci się i przystawi swą pieczęć do Twej w/w książeczki.

Re: Obsługa schroniska
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-07-06 12:25:29
Ad1 ndst Ad2 ndst Ad3 może być, z akcentem na "nie w nadmiernych ilościach" (choć może by tu spojrzeć na kartę turysty- pamięta ktoś jeszcze takie coś?) Ad4 przed 22 mogę się zachowywać "normalnie" (no, chyba że w danym miejscu wprowadzono ciszę nocną o np. 19.30, a więc tuż po dobranocce ;-) ), więc uciszanie mojego barytonu na korytarzu skończyłoby się co najmniej scysją. Po 22 trzeba uszanować chęć do wypoczynku wszystkich zakwaterowanych, ale usypianie na siłę to mozna przeprowadzać raczej tylko w przypadku swoich małych dzieci! A nie trzaskać drzwiami to...

Re: Czy punkty sie sumuja?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-06-30 14:51:40
Zdecydowanie w OTP się nie sumują. Zaczynając zbierać na kolejny stopień OTP zaczynasz od zera, kasuje Ci się licznik.

Re: Punktowanie GOT w Bieszczadach
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-06-10 12:44:52
Nic a nic nie trafia do mnie z argumentacji kol. Jurka Kapłona. Fajne i mądre zdania, ale nijak nie argumentują "prośby" o "zdjęcie ze strony wykazu tras punktowanych do Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK". Trafia do mnie natomiast zdanie Basi Z.: "Wydaje mi się że prywatna strona z punktacją GOT w niczym nie narusza idei odznaki i niczego nikomu nie odbiera, a wręcz przeciwnie - przyczynia się do popularyzacji odznaki." Zwłaszcza że wielokrotnie widziałem jak odsyłało się GOT-internautów na tę właśnie stronę, by sobie mogli na niej znaleźć potrzebne im informacje (p...

Re: Gazda z Diabelnej
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-05-30 10:34:16
Pisałeś o Zatoniu k. Zielonej Góry? To ja poproszę o te artykuły - jeśli to możliwe (przez mail, GG - załącznik lub link).

Re: Odmładzamy Towarzystwo
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-05-18 14:18:30
Ale tego współdziałania nie ma albo jest go zdecydowanie za mało! W kołach/ klubach nawet gdy uda się tam jakoś wciągnąć młodych to ci starsi albo nie wiedzą za dużo o funkcjonowaniu PTTKu, w tym oddziału, albo tej wiedzy nie przekazują! Nie organizują np. szkoleń ogólnych, by obudzić świadomość młodszych i pogłębić ich wiedzę, oraz umożliwic zdobywanie uprawnień kadry PTTKa.

Re: Ubezpieczenia dla kadry PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-05-16 15:39:15
No i się spytałem w moim Oddziale! Jego pracownik odpowiedział mi (odnośnie informacji o ubezpieczeniu NNW): "mamy z internetu, jako takich drukowanych ZG nie rozsyłało". No to rozesłano czy nie? a jeśli tak - to może nie wszędzie?

Re: Ubezpieczenia dla kadry PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-05-16 15:29:29
ojojoj taaaak NNW i OC to różnica! nie zauważyłem. Zaraz spytam mojego Oddziału co oni wiedzą o NNW

Re: Nowe zasady w GOT
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-05-16 15:19:31
" jak zdobywac odznake Orli Lot?? bo nigdzie nie moge znalezc info na ten temat" I o to chodzi! żebyś nie znalazł! Bo tę "odznakę" dostają nie Ci co zasłużyli, ale Ci którzy się o niej dowiedzieli, albo którym wniosek ktoś wysłał! Tak jest ze wszystkimi odznaczeniami w PTTKa.

Re: Ubezpieczenia dla kadry PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-05-16 15:15:51
Nic nie było wysyłane. No to BRAWA dla osób odpowiedzialnych za to! Żart związany z 1. kwietnia jak nic! Bo tak mi odpowiedziano w moim oddziale gdy o tym ubezpieczeniu im (ja im!) powiedziałem. I jak nie wierzyć w to? Niezły był ten dowcip, no nie? Tylu z nas dało się na niego nabrać! BRAWA dla autorów!!!

Re: Zdowbywanie odznak
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-05-13 11:34:35
"wprowadzic taka uchałe ay zdobywac odznaki Pttk nalezy byc jego czlonkiem." nie uważam tego pomysłu za dobry; a co mi szkodzi, ze odznakę zdobedzie ktoś spoza Towarzystwa? No chyba po to te odznaki są! I następny krok mógłby być taki: imprezy PTTK tylko dla PTTKowców! (i to samo z obiektami!). A przecież i książeczki, i odznaki, i imprezy - to forma naszej promocji, naszej specyfiki. Może jak ktoś coś wypełni i zdobedzie - zechce pójść głębiej i wstąpi w nasze szeregi.

Re: Zapytanie o R.O.K. i O.K.P.
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-04-05 14:46:13
"Kronika powinna być wykonana samodzielnie" jak najbardziej! Ale można być współautorem.

Re: Gdzie mój wątek?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-04-05 12:57:59
"Wszystkich proszę o uszanowanie tej zasady." dobrze, niech tak będzie. Ale mam żal o takie bezpardonowe usunięcie wątku i nie powiadomienie autora w jakikolwiek sposób (info na forum, mail, GG).

Gdzie mój wątek?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-04-05 12:32:01
pytanie jak w tytule. Założyłem dziś nowy temat - o konkursie przyrodniczym. I nie ma go już. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - proszę o informacje co się z nim stało.

Re: Odznaczenia, wyróżnienia PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-04-02 16:10:26
dzięki, coś tam jest, ale nie wszystko o co mi chodziło. Czekam więc na dalsze informacje.

Odznaczenia, wyróżnienia PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-04-02 15:32:14
Poszukuję informacji o wyróżnieniach, odznaczeniach PTTK; takich które może otrzymać członek Towarzystwa (za trwanie w PTTKu i działalność). Interesują mnie konkrety: co jest i jakie są warunki uzyskania, otrzymania danego wyróznienia, odznaczenia. Czy jest to gdzieś zebrane? Może jakiś link wystarczy?

Re: OMTTK 2005 Kuj-Pom
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-04-01 17:06:45
Łatwo napisać o kimś (o organizatorach?), że to "oszuści" gdy się pozostaje anonimowym. Choc uparci i wtajemniczeni mogą dotrzeć do informacji kto zajął drugie miejsce i zawęzić obszar poszukiwań osoby nazywajacej poblicznie innych "oszustami".

Re: Ubezpieczenie NNW
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-04-01 10:29:55
Ale dziś jest 1-y kwietnia, i obawiam się, że może być to żart związany z tym dniem. Bo brzmi to tak nieprawdopodobnie (pięknie).

Re: Mam pomysł...
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-31 10:41:55
czy jest az tak źle z tą masową produkcją postów? Ja jakoś tego nie dostrzegam. No i jaką liczbę postów/os/dobę byś widział jako maksymalną?

Re: Dylemat prawny
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-31 10:40:22
"zgodnie z obowiązującą ordynacją wyborczą - sprawozdanie z działalności ZO powinno być, wraz ze sprawozdaniem finansowym, udostępnione przed zjazdem i odczytane w czasie Zjazdu." "TO znajdź uchwałę" TO znalazłem i ponawiam: Mike! poprosze o konkretny paragraf!

Re: co może zjazd
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-30 11:26:34
nie do końca zrozumiałeś: "a mój gust - udzielanie głosu delegatom przysługuje (...)" i głosu udzielono! ale nic poza tym. "należy żądać przedstawienia obowiązującego statutu" a przewodniczący wziął sobie do ręki jakąś książeczkę, pomachał nią i rzekł: głosujemy nad statutem (poprawkami) przyjętym w czasie ostatniego nadzwyczajnego zjazdu Oddziału (nie było mnie na nim, ani nikogo z mojego Klubu - bylismy wtedy zbyt krótko w Oddziale).

Re: Statut
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-30 11:12:00
Niedawno przeżyłem zjazd mojego Oddziału. Oczywiście do ręki nikt nie dostał żadnych pisemnych propozycji zmian statutu. Natomiast tak gdzieś między 8-ą a 10-tą godziną zjazdu, kiedy większość była zmęczona, a dużej części nie było na sali członek mojego Oddziału a jednocześnie człowiek z GKR zaczął referować różne proponowane zmiany do statutu (podobno na zjazdach Oddziału członkowie GKR mają to robić - tak powiedział w kuluarach nasz prezes - członek prezydium ZG PTTK więc chyba wie co mówi). I jeśli to co było nam mówione jest prawdą - to d...

Re: Dylemat prawny
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-30 11:02:17
"zgodnie z obowiązującą ordynacją wyborczą - sprawozdanie z działalności ZO powinno być, wraz ze sprawozdaniem finansowym, udostępnione przed zjazdem i odczytane w czasie Zjazdu." Mike! poprosze o konkretny paragraf! (u mnie tak nie było teraz ani nigdy wcześniej - jeśli chodzi o część finansową)

Re: Konkurs krajoznawczy
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-16 11:36:18
"Ok następna edycja napewno będzie lepsza.Zagramy - zobaczymy." Marcinie! masz świetne podejście! nie trzaskasz drzwiami ale dajesz kolejną szansę - i sobie i organizatorom. Masz ode mnie wielkie brawa.

co może zjazd
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-16 11:27:04
Czy przewodniczący Zjazdu Oddziału może nie przyjąć wniosku (i nie dopuścić do dyskusji) delegata ws. zmian do statutu Oddziału (w odpowiednim punkcie porządku obrad); jako argument podając, że:taka propozycja zmiany nie została "WCZEŚNIEJ" przedstawiona delegatom. Czy można żądać od delegatów, aby głosowali poprawki do nieznanego im (nieobowiązującego) statutu? Delegaci usłyszeli: "głosujemy teraz nad wprowadzeniem poprawek do statutu przyjętego przez ostatni Nadzwyczajny Zjazd Oddziału" PS dodam, ze opisywane wyżej zdarzenia miały naprawdę miejsce; nie są...

Re: Dylemat prawny
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-09 14:21:32
Ja nadal mam "złudzenia" i mam nadzieję, że się ich nie pozbędę na zjeździe mojego Oddziału który już w najbliższą niedzielę (trzynastego!!!). Dalsze info w poniedziałek. U mnie "stali bywalcy" to ustępujący zarząd, który w sporym stopniu nie ma czynnego głosu wyborczego (nie są delegatami). A u delegatów liczę na zdrowy rozsądek. I mam nadzieję, że ja i inni chcący zrobić coś dobrego się nie zawiodą!!!

Re: Używanie znaku PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-09 13:16:37
witam w związku z plagiatem naszego PTTKowskiego logo na http://www.wbtz-ej.waw.pl proponuję aby bardziej zżyci z PPTKiem, aktywni i świadomi forumowicze podjęli akcję uświadamiania nieetycznego postępowania tej firmy; proponuję wysyłanie e-maili na adres firmy podany na stronie.

Re: tablice pamiątkowe
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-07 13:33:06
Pozostanę przy swoim zdaniu. Nie dostrzegam związku między pierwszym postem tego wątku: "Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o 2 tablicach pamiętkowych. 1 jest w Jaworze (...) 2 jest we Wrocławiu(...) a postem Kolegi: "W tym miejscu proponuję zapoznać się z historią fundacji dwóch tablic pamiątkowych w Kłodzku: (...)Ta druga historia ma związek ze skandalem zaistniałym wskutek chorobliwej zawiści pewnego działacza związanego z wrocławskim SKPS."

Re: tablice pamiątkowe
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-07 12:13:47
Sądzę, że to miejsce jest zupełnie nie na miejscu.

Re: Regent prezesem oddziału!
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-07 11:48:50
no to super! gratuluję i mam nadzieję, że ten wybór zaowocuje większą integracją lubelskiego PTTKowskiego środowiska.

Re: Kiedy nowa legitymacja PTTK?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-07 11:41:32
"1. napisy na karcie po naklejeniu „osłonki” staje się zamazana (kwestia tuszu, itp.)," noszę legitymację trzeci rok (czyli jeszcze na 9 ma mi starczyć) i rzeczywiście napisy się porozmazywały (jako na winnego stawiam na dyfuzję). Teraz wiem - ja i mój Oddział, że po wypisaniu markerem trzeba dać czas na odparowanie i dopiero wtedy przyklejać osłonkę. Słyszałem, że mój Oddział ma wymienić wszystkie tak zeszpecone legitki. Czy ktoś wypróbował przez kilka miesięcy taką legitymację, zanim ją wprowadzono do użytku? czy schował ją do portfela i pochodzi...

Re: Młodzież, a PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-07 11:32:54
"Dlaczego nikt z forumowiczów nie ocenił na forum dotychczasowej praktyki związanej z czteroletnim użytkowaniem legitymacji PTTK w nowych stylu." wyrzut słyszę? proszę założyć odpowiedni wątek i będziemy dyskutować.

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-03 14:36:03
inne - znaczy są przeciwni głosowaniu nad absolutorium w sposób tajny. Kto? no prezes mojego Oddziału (jestem zalogowany to łatwo chętni dojdą). My juz sobie na GG porozmawialiśmy chwilę, ale coś napiszę, zeby nie pozostało bez odpowiedzi ;-) Wniosek do zarządu - za późno, już było ostatnie posiedzenie ;-( na nim przedstawiłem swój pomysł - został jednogłośnie (jeden głos - prezesowski - dał się słyszeć) odrzucony. I sądzę, że nie do porządku (jest tam i musi być) punkt o głosowaniu absolutorium ale do regulaminu. Swój pomysł - wniosek zgłosz...

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-03 13:13:50
"Głosowanie ma być tajne (jak wszystkie głosowania na osoby)i na każdego członka Zarządu indywidualnie. Może to być przykre, ale inny sposób załatwienia sprawy powoduje, że absolutorium jest nie załatwione z wynikającymi z tego tytułu konsekwencjami np brakiem możliwości kandydowania do władz następnej kadencji" no to członkowie Prezydium ZG PTTK (przynajmniej ten który jest prezesem mojego Oddziału) maja inne zdanie. I co z TYM począć?

Re: Młodzież, a PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-03 12:43:38
Co do postawy dyrekcji to była całym sercem za > (ponieważ to ja jestem dyrektorem), (...) ROTFL!!! ;-) IMHO tekst miesiąca na naszym Forum! ;-) Tak jest! wspaniały tekścik i... wspaniałe rozwiązanie! PS niniejszym proponuję konkurs na tekst: tygodnia, miesiąca, kwartału i roku.

Re: zdelegalizowany delegat
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-24 13:49:25
No to sam sobie odpowiem na to "gdzie???". Coś mnie tknęło, ze jak nie mogę znaleźć w statucie Towarzystwa 9a wzrok mam niezły) to poszukam na poziomie Oddziału. I jest! http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=rw_oddzial § 34 (...) 3. Zadaniem koła jest organizacja podstawowej działalności turystycznej i krajoznawczej. § 35 (...) 2. Klub może zrzeszać także członków innych oddziałów PTTK. 3. Zadaniem klubu jest organizowanie i prowadzenia specjalistycznej działalności w określonej dziedzinie lub środowisku. Kto szuka ten znajdzie PS zauwa...

Re: zdelegalizowany delegat
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-24 13:44:44
no to ja już nie rozumiem: jest ściśle określone (gdzie???) czy pojawiają się różnice?

Re: "Perła"
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-24 13:38:36
" i wiecej takich pudeł już nie będzie." oby! oby!!! I niech nie będzie też więcej innych szkaradnych budowli - nie tylko w kształcie pudełka zapałek.

Re: Przewodnicy
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-24 13:34:35
a co to "SZWoj PTTK"?

Re: zdelegalizowany delegat
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-24 12:53:46
"Podobno: - klub zrzesza osoby które spełniaja konkretne wymogi (np. zaliczyły kurs, zdobyły uprawnienia) - koło zaś nie jest obarczone takim wymogiem, wstep jest wolny i nie ograniczony żadnymi warunkiemi." No wiesz co, wybacz, ale kto Ci takie "bajki" naopowiadał? Przecież wystarczy wziąć statut i tam jasno stoi czym się Klub od Koła różni. Na pewno nie tym co napisałeś!!! Polecam lekturę statutu (choć w tej chwili nie mogę znaleźć odpowiedniego paragrafu, ale ktoś bieglejszy ode mnie pewnie się znajdzie i podpowie gdzie to jest zapisane)

Re: zdelegalizowany delegat
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-24 12:34:26
"Łukasz :-) Osobiście, jako przewodniczący KA." ale rozumiem, że powiedział to Tobie ;-) . Tylko Tobie... Bo mi np. Przewodniczący KInO nic na ten temat nie mówił... ;-( "Zaś Twój klub jest bodajże kołem" nieeeee no tyle to ja jeszcze wiem, gdzie jestem członkiem ;-) mój Klub to Klub i basta! A dlaczego: a) Twoje Koło to Klub??? b) narodziło Ci się podejrzenie, że mój Klub to Koło???

Re: zdelegalizowany delegat
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-24 12:16:31
"Dlaczego koło musi na swoich plakatach, ulotkach, drukach umieszczać logo i nazwę towarzystwa?" a kto powiedział, że musi? I to co teraz napiszę może być nieco ryzykowne, ale co mi tam ;-) : ja na regulaminach, plakatach daję różne loga - imprezy, Klubu, Towarzystwa; co mi się zmieści, co mi sie skomponuje. I bywa, że jest logo Klubu a nie ma PTTKu - to źle robiłem, wbrew jakimś regułom??? A jeśli tak, to gdzie są one zapisane? Ale Regent pisałeś o Kole, a ja działam w Klubie, może dlatego ja mogę coś innego ;-) ?

Re: zdelegalizowany delegat
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-24 11:54:31
"pojawiło się Towarzystwo Turystyczne "Chapacz". Prawda jest taka, Ze wywodzi się ono z klubu "Chapacz", a powstało dlatego, żeby spokojnie działać. Po prostu oddział zaczął za bardzo mieszać i się czepiać. Mało tego; oddział zaczął robić imprezy żywcem skrojone z działalności "Chapacza" (niektóre robimy od 15-tu lat)" "Pojawiło się" i na Waszej stronie internetowej między wierszami trzeba czytać kim teraz jesteście (jest o Kole PTTKa, a potem nagle pojawia się słowo stowarzyszenie - stan na dzień dzisiejszy). "Spokojnie działać" - no to ja mam nieco inny ob...

Re: "Perła"
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-23 14:16:01
Nic odkrywczego nie dodam, powiem tylko, ze opuściłem okolice tego budynku zniesmaczony, z pytaniem "jak takie okropieństwo mogło tam stanąć". A co z nim zrobić? można to i owo ;-)

Re: Statut
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-21 11:01:11
Mnie także się nie podoba pomysł trzykrotnego zwiększenia minimalnej liczby członków potrzebnych do założenia Oddziału. Czy ktoś ma dane ile w tej chwili jest Oddziałów (ilość i procent) które nie spełniłyby takiego kryterium? PS dodam, że mój Oddział ma więcej niż 150 członków ;-)

Re: zdelegalizowany delegat
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-21 10:42:10
Ja akurat (mimo ze teraz działam w PTTKu w innym zakątku Polski) znam ten Oddział dobrze, także tego "zawieszonego" Kolegę. Dziwię się, że Chapacz, jako jednostka PTTKa (w Zielonej Górze istnieje też coś pn. Towarzystwo Turystyczne Chapacz http://www.chapacz.zgora.pl/ ) na swoim walnym zebraniu w ogóle tego "zawieszonego" kolegę dopuścił do jakiejkolwiek funkcji, że go w ogóle wpuszczono na zebranie. No, nie wyobrażam sobie, że w tym kole nie ma wiedzy o jego przeszłości! A może jest tak, że koło ma swoje zdanie o tej przeszłości i wyroki GSK interpretuje po swojem...

Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-11 13:47:29
noooo! czy jesteś pewny, że są składane "po to by w przypadku zamkniecia forum mozna było odzyskac jego zawartość"? A może będzie można w dowolnym momencie wyjąć taką _teczkę_ i pokazać to i owo temu i owemu. " o ile sa na pewnym poziomie informatyzacji to zgrywać na cd" myślę, że wysoki poziom informatyzacji to prezes Oddziału albo choć jego sekretarz potrafiący zasiąść przed komputerem; a dostęp do internetu-> odwiedzanie tego forum-> posiadanie nagrywarki i umieję1tności posługowania się nią to są dla wielu stanowczo za wysokie progi. Musi być jeszcze...

Re: Składka PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-09 11:50:48
A jaka część składki pozostającej w Oddziale jest do dyspozycji Klubu/ Koła? Czy jest na to jakiś "paragraf" (czyt. uchwała czy coś takiego)?

Re: Przynależność do PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-09 11:33:48
Moja mama znalazła w gazecie zwanej "Gazetą Lubuską" ogłoszenie o wycieczce pieszej. Poszliśmy (i tak wciągnąłem się we wspaniałą zielonogórską akcję "nie siedź w domu - chodź z nami"); mnie się na tyle spodobało, że kolejnych ogłoszeń już sam wypatrywałem. To była turystyka piesza, potem trochę w góry, a gdy samo chodzenie się znudziło - Imprezy na Orientację. A PTTK to przez zbieg okoliczności - opłaciło sie wstąpić i mieć zniżkę na jakąś tam wycieczkę autokarową - to się moja mama zapisała; mnie się to wtedy nie opłacało (dzieci i tak miały...

Re: Beskid Żywiecki
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-24 12:11:05
witaj poślij mi maila jurasz(at)o2.pl to coś polecę z własnego doswidczenia. Nie mieszkam na pułudniu, ale jakis czas temu sporo chodziłem po interesującym Cię obszarze.

Re: Młodzieżowa Kadra PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-14 11:09:45
" nie sięgaj aż tak bardzo wysoko" czasami warto. w tym konkretnym przypadku miał kto poprowadzić temat "historia krajoznwastwa" (_wydawało_ mi się ze mam do czynienia ze znawcą tematu potrafiącym dobrze choć zarysować tematykę). A potem okazało się to niezwykle trafionym posunięciem gdyż.... dało mi alibi! Bo różni tacy podchodzili mnie, ale jak mówiłem, ze ten _bardzo wysoko postawiony działacz_ PTTKa inaugorował swoim wykładem szkolenie - nie mieli co mi zarzucić.

Re: Młodzieżowa Kadra PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-13 12:08:17
Dlaczego zbyt obszerny? Bo trudno go zrealizować. Nie napiszę że nikomu (bo podałeś przykład), ale ujmę to tak: mało komu się chce go w takim kształcie realizować. No i zaraz pojawią się tu głosy, że nie można obniżać poprzeczki, bo to obniży jakość kadry. Dobra, można i tak na to spojrzeć. Ale ja widzę co się dzieje: ludzie zdobywają specjalistyczne uprawnienia bez jakiegokolwiek szkolenia ogólnego, albo to szkolenie i tak jest w praktyce skracane (wiem z własnego doświadczenia, gdyż organizowałem takie szkolenie i jednym z prowadzących prelegentów był...

Re: Młodzieżowa Kadra PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-13 11:31:35
"Z tym kadnydowaniem do zarzadu to troche bzdura. Co na to statut/regulamin Oddzialu/Kola/Klubu i ustawa o stowazyszeniach?" o ile wiem ograniczeniem statutowym jest to, iż większość osób we władzach musi być pełnoletnich. I to wg mnie dobre ze wszech stron. Tych uprawnień młodzieżowych jest kilka. Więc nie jest tak źle. Czy powinny być we wszystkich dyscyplinach turystyki? nie wiem, ale temat z pewnością wart rozważenia. Tu jednak nie zgadzam się z jednym Twoim argumentem, że młodzieżowy i "dorosły" (np. Przodownik PTTK) powinien spełniać wszystkie wymagania ta...

Re: przodownik turystyki pieszej
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-11 13:38:56
"Jest jeszcze http://www.pttk.lublin.pl/ktp/ktp.html :-) :-)" ano jest. I co na to KTP ZG PTTK??? A gwoli wyjaśnienia to wejść do niej można ze strony http://www.pttk.lublin.pl/ gdzie link jest opisany jako strona testowa dla KTP ZG PTTK. UWAGA nie mogę w tym momencie przemilczeć faktu, iż OM PTTK Lublina posiada dwie strony internetowe - podaną wyżej oraz http://lublin.pttk.pl/ O tej absurdalnej sytuacji wie Zarząd Oddziału; próbował w tej sprawie interweniować także Łukasz Aranowski. PS jest to (strona OM w Lublinie) oczywiście wątek poboczny, ale ponieważ tr...

Re: przodownik turystyki pieszej
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-11 10:50:19
"Dyżury KTP w każdy piątek w godzinach 15-17 w sali nr 26 na wprost schodów na drugim piętrze budynku ZG PTTK ul. Senatorska 11 w Warszawie. Telefon: (22) 826 22 51 w. 120" "P.S. Przygotowałem nawet odpowiedzi na poszczególne wątpliwości zgłaszane przez forumowiczów, ale są zbyt obszerne by je tu publikować. Jeśli ktoś oczekuje odpowiedzi - zapraszam jak wyżej. Proszę nie spodziewać się odpowiedzi na forum." Ja poproszę o jakiś adres poczty elektronicznej. Do Warszawy na pewno nie przyjadę a dzwonienie - to są koszty (zamiejscowa) i sprawy mogą być zbyt obszerne, a...

Re: XXVII OWRP Ziemia Lubelska
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-11 10:37:50
Michale, czy kontaktowałeś się z Oddziałem Miejskim PTTK w Lublinie? To pierwszy naturalny kontakt jaki mi się nasuwa. powodzenia!

Re: terminy w PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-08 14:16:21
aha no to jak mi w miesiąc (w myśl KPA) nie odpowiedzą to idę do sądu i tworzy on nowy zarząd, w skład którego być może się wproszę i sam sobie daję satysfakcjonującą mnie odpowiedź. SUPER!

Re: terminy w PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-07 15:25:52
ja też (nie mam pojęcia). a czy ktoś ma?

terminy w PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-07 15:20:33
po jakim czasie Oddział (Zarząd) powinien odpowiedzieć na zadane mu pisemnie pytanie? Czy takie terminy są gdzie kolwiek zapisane?

Re: przodownik turystyki pieszej
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-07 15:19:39
popieram

Re: przodownik turystyki pieszej
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-04 14:14:24
"Od kilku juz lat nie ma miejsca na nowych legitymacjach na tego typu wpisy." ano właśnie! z moich obserwacji wynika, że mało kto się tym przejmuje - szkoleniem (porządnym, z prawdziwego zdarzenia) kadry i organizowania szkoleń ogólnych. A jak nie robi się szkoleń ogólnych i nie wymaga ich ukończenia, na egzaminach na członków kadry programowej PTTK, to po co zmieniać w regulaminie zapis mówiący o potrzebie potwierdzania w legitymacji członkowskiej?

Re: przodownik turystyki pieszej
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-01-03 15:26:16
te wymogi są... bardzo niekonsekwentnie przestrzegane. Jestem w posiadaniu zeskanowanego pisma z KTP ZG PTTK, gdzie w wymaganiach takich nie wspomniano o obowiązku przejścia szkolenia ogólnego; i nie żądano niedawno (przy egzaminie) dowodów potwierdzających jego odbycie. A na stronie ZG PTTK znalazłem, ze jednak taki wymóg istnieje. No to jak to jest: kandydat na Przodownika TP musi mieć to szkolenie za sobą czy nie? I niestety nie jest to pytanie retoryczne.

Re: Temat do pracy licencjackiej
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-20 10:31:28
ja do tej pory słyszałem tylko rozwinięcia typu "magazynier", a dla mgr inż to np. "można guzik robić i nieźle żyć". Ale jak ma być rozszyfrowany skrót mgr "brzydko" to jak się chwilę zastanowię to mi to i owo przychodzi do głowy... A to, ze powstają ludzie wykształceni tylko "tytularnie" w dziedzinie turystyki to dotyczy to również innych kierunków. Miałem tego mniej lub bardziej liczne dowody wokół mnie. Jak ktoś nie chce byc specjalistą (dobrym) w swojej dziedzinie, a mieć tylko jakiś "papierek" to niestety często mu to się może udać.

Re: Uwaga forumowicze!
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-17 15:23:10
Ja też jestem na bakier z umiejętnościami graficznymi :-(. Ale nie trace nadziei, że zawita kiedyś na forum jakaś utalentowana osoba, która poświęci odrobinkę swojego czasu i talentu na wyrysowanie choć kilku oryginalnych i ładnych buź.

Re: ważne (?) pytania
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-14 14:20:43
Rentgenie no ładna prowokacyjna wypowiedź. odnośnie Gościńca to miało być porywający czy "porywający"? ;-) dzięki za wymienienie Klubu InO ;) a ja jestem w Klubie i jak mówię jakim to zaraz dodaję "... PTTK". Nie z musu. Dumny jestem z tego. Musze przeprowadzić sondę w moim młodym Klubie, czy rzeczywiście PTTK rodzi w nich takie skojarzenia. Nigdy bym o tym nie pomyslał, ale zrobię badanie socjologiczne i sie wyjaśni. A z tymi Przodownikami. Jak masz InO, to wpsisowe na InO masz niższe (tak samo jak jesteś w PTTK). Czysty zysk, nieprawdaż? No bo o to prze...

Re: ważne (?) pytania
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-14 12:14:35
ale też indywidualny nie znaczy (nie zawsze) samowystarczalny. Nie każdy potrafi np. wziąć mapę, kompas i powędrować w nieznany teren nie uzywając znakowanych w ten czy inny sposób szlaków.

Re: ważne (?) pytania
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-14 11:39:32
wielkie dzięki za zwrócenie uwagi, że rubryka napisz do Edka odzyskała (choć częściowo) funkcję "uzyskaj odpowiedź". To dobrze. Wiele z tych pytań (zadawanych Edkowi) jest rzeczywiście takich, ze się nie dziwię, ze nie chciało Mu się na nie odpowiadać. No, ale wreszcie znalazł właściwą formułę! Kombinacja ctrl+C i ctrl+V potrafi zdziałać cuda! ładny odzew zafundowali Mu forumowicze! ja się usmiechnąłem, On być może nie... a te pytania (teraz dla odmiany zadane przez kol. Edka - czyżby najlepszą obroną był atak?) są rzeczywiście poważne. Nie wiem, czy...

Re: XVI Zjazd PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-10 11:26:26
za daleko ;-(

Re: XVI Zjazd PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-09 11:28:57
"udzielimy wsparcia (...) pomożemy wystąpić o granty, dołożymy (...)" a niech mnie ależ deklaracja! to wspaniałe! żeby to tak u mnie ktoś powiedział eeeech pomarzyć... PS no i jaką pozycję musi mieć osoba składająca TAKĄ deklarację ;-)

Re: Klub PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-09 11:14:39
witam ponownie, InO to Impreza na Orientację. " Nie mamy jeszcze określonej specjalizacji" no to mnie trochę zaskoczyło. Bo Klub ze swej statutowej definicji PTTKowskiej już powinien się w czymś specjalizować (lub działać w jakimś konkretnym środowisku). No chyba, że jest to koło, ale chyba wiesz czemu i komu prezesujesz ;-) co to jurasz(at)o2.pl już Łukasz wytłumaczył. Więc zapraszam do bezposredniego kontaktu przez pocztę elektroniczną. Mozna też zerknąć na naszą stronkę: http://ino.lublin.pttk.pl/ pozdrawiam :-)

Re: Klub PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-08 11:20:52
Witaj, jestem współzałożycielem i członkiem (a nawet Prezesem) działającego od kilku lat Klubu, skupiajacego głównie młodych ludzi (uczniowie, studenci). Nie napisałeś w czym bedzie sie specjalizował przyszły klub. Bo mój to InO. A specjalizacja jest istotna. Mimo ze działamy z powodzeniem kilka lat nigdy czegos takiego jak "plany pracy" nie tworzylismy. Kalendarze imprez, jakieś zamierzenia, uchwały i wnioski walnych zebrań to a i owszem. Jeśli potrzebne bliższe szczegóły - zapraszam: jurasz(at)o2.pl pozdrawiam!

Re: XVI Zjazd PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-03 14:19:02
zapytaj Jurka? doskonały pomysł! Bo to co się dzieje w rubryce "napisz do Edka" to woła o pomstę do nieba (znaczy: nic się ie dzieje). Jest w zasazdie zgodnie z nazwą rubryki - napisac można, czemu nie... a przydałaby się taka rubryka. Co pokazuje chocby to forum.

Re: XVI Zjazd PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-12-03 11:49:01
witam! może to nieładnie ;-) ale pozwolę sobie wykorzystać obecność Kolegi (zwracam się tak z pewna taką nieśmiałościa, bo ja jestem tylko malutkim szarym PTTKowcem). "Nie ma "tamtej strony" i nie ma dla mnie tematów niewygodnych w sprawach Towarzystwa" To mnie osmieliło do zabrania głosu. Korzystając z obecności zadam tu (ponownie?) pytanie: jak przeprowadzić (namówić doń) na walnym oddziału głosowanie absolutorium w sposób tajny? Bo u mnie zawsze było: 1. nad całością (ale juz mi podpowiedziano art 25 p. 4 statutu), 2. jawnie. A na forum dowiedziałem s...

Re: jastrzębia mamy w godle!
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-30 11:34:20
no to się wypowiem jako przyrodnik: z nazewnictwem jest tak: naukowcy unikają uzywania nazw narodowych. Z róznych względów, chocby po to, by uniknąć błędów. Łacina jest jednoznaczna: dwuczłonowa, niepowtarzalna nazwa. Jeśli w pytaniu nie zawarto polecenia: podaj nazwę łacińską - no to trzeba się liczyc z tym, że funkcjonować moga rózne nazwy polskie. Jest wiele takich przykładów w naszym kraju. Dlatego jeśli sa uswięcone tradycją rózne nazwy (polskie) danego gatunku należy je według mnie uznać. A zdaje się że w tym przypadku tak własnie jest - cytow...

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-30 11:16:07
no dobra kubo, ale jeśli moją strategią nie jest ucieczka to jak mam naprawic tę sytuację? "SKPx mają czesto kompleks wyższości i w ramach terapii przysługuje im statut". no, ubawiło mnie to nieźle. Musze się chyba blizej przyjrzeć SKPx-om. może jakiś kursik?

Re: odpowiedz JURY konkursu
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-30 11:13:51
no to się wypowiem jako przyrodnik: z nazewnictwem jest tak: naukowcy unikają uzywania nazw narodowych. Z róznych względów, chocby po to, by uniknąć błędów. Łacina jest jednoznaczna: dwuczłonowa, niepowtarzalna nazwa. Jeśli w pytaniu nie zawarto polecenia: podaj nazwę łacińską - no to trzeba się liczyc z tym, że funkcjonować moga rózne nazwy polskie. Jest wiele takich przykładów w naszym kraju. Dlatego jeśli sa uswięcone tradycją rózne nazwy (polskie) danego gatunku należy je według mnie uznać. A zdaje się że w tym przypadku tak własnie jest - cytow...

Re: PTTK - Bielik to ORZEŁ
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-30 10:49:33
Kolezanki i Koledzy tak, po PTTKowsku pozwole sobie rozpoczać. Kultura nakazywałaby mi napisać: spróbujcie zachować dystans, odrobinę więcej umiaru i taktu, wyczucia i dobrego smaku. Słowa te kieruję do rozżalonych uczestników konkursu. Mozna zrozumiec Wasze rozzalenie, złość. I to jest ok. Ale obrazać innych? No jak tak mozna?? Chodzi mi o zwracanie się do Łukasza Aranowskiego. Do niektórych nic nie dociera: że jest to czas na dyskusję, ze od decyzji mozna sie odwołać, ze trzeba wtedy trochę cierpliwości, zeby jury mogłow podjąć rozważną decyzję....

Re: Złośliwość?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-29 15:47:07
tak 3 mać!

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-29 15:41:13
Jeszcze raz powtórzę: pieknie to macie zorganizowane, i dobrze ze to tu wypłyneło. Trzeba to pochwalić i podać jako wzór do nasladowania. Ale w moim Oddziale nie ma takich zapisów! i co wtedy mam(y) zrobic? PS a czy koło/klub nie powinno mieć regulaminu a nie statutu?

Re: Złośliwość?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-29 15:02:08
dzięki Łukaszu no to się wypowiem jako przyrodnik: z nazewnictwem jest tak: naukowcy unikają uzywania nazw narodowych. Z róznych względów, chocby po to, by uniknąć błędów. Łacina jest jednoznaczna: dwuczłonowa, niepowtarzalna nazwa. Jeśli w pytaniu nie zawarto polecenia: podaj nazwę łacińską - no to trzeba się liczyc z tym, że funkcjonować moga rózne nazwy polskie. Jest wiele takich przykładów w naszym kraju. Dlatego jeśli sa uswięcone tradycją rózne nazwy (polskie) danego gatunku należy je według mnie uznać. A zdaje się że w tym przypadku tak w...

Re: Szkolne koło PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-29 14:53:09
Pani Ewo! a skąd Pani wie, że musi być min. 10 osób? wszak to nie jest zapisane w statucie Towarzystwa, tylko oddziałów. A czyż nie każdy oddział moze tę sprawę uporządkować po swojemu? Jednoczesnie przyznaję, ze nie słyszałem, aby jakiś oddział miał inny zapis w tej kwestii ;-) Ale wspominam o tym, bo w moim ostatnio wywaiązała sie dyskusja, czy nie zmniejszyć tego progu - bo w obecnej chwili warunku 10 członków nie spełnia jedna trzecia kół/klubów! Jakby je rozwiązać to statystyki poleciałyby na łeb... Ale z drugiej strony jak obnizyc próg, skoro trzeba...

Re: Złośliwość?
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-29 14:47:05
kurcze no (nie orzeł) krzyczycie tu niemal na siebie (znaczy dyskusja nabrała rumienców) ale ja jako niebiorący udziału w konkursie (a jednocześnie przyrodnik z wykształcenia) proszę o podanie pełnego, oryginalnego brzmienia pytania. Łukaszu, mozesz to zrobić?

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-29 14:30:05
"Jeżeli nie są zgłaszane przez delegatów żadne zastrzeżenia do działalności członków zarządu, to jest normalne, że ktoś zgłasza wniosek o głosowanie łączne w sprawie udzielenia absolutorium" no to ja nie rozumiem. Albo Oddział ma zapisane w statucie, ze głosuje sie oddzielnie, albo nie. A jeśli ma to zapisane, to czy walne Oddziału może podjąć uchwałę sprzeczną ze statutem? No, proszę wybaczyć, ale dla mnie to nie jest normalne. "Każdy czuje, że upieranie się przy odddzielnych głosowaniach i do tego tajnych jest jakimś wychyleniem się od dotychczasowej pr...

Re: Szkolne koło PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-29 12:58:54
Ja Imprezy (=zawody) na Orientacje robię za 3- 4 złote a od nagrod trochę uciekam bo uważam, ze prorytetem sa niskie opłaty, i jednocześnie nie chcę w uczestnikach wykształcać postawy "roszczeniowej", zeby młodzi nie przychodzili na imprezę tylko po "fanty". Ale dyplomy to mam zawsze, dla minimum 3 drużyn w kazdej kategorii. Trochę to z boku głównego tematu, ale moze się przyda?

Re: Szkolne koło PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-29 11:06:24
~ajka'o trochę masz racji. Ale umiejcowienie inicjatywy mogłoby zaowocowac odzewem ludzi z tego terenu. Ja bym się np. odezwał i zaofiarował pomoc, gdyby się okazało, ze to gdzieś "obok" mnie. pozdrawiam!

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-29 10:58:24
Basiu Z. ja się bardzo cieszę i pochwalam to, ze u Was wszystkie personalne sprawy sa tajne. Tylko: czy ktos moze mi pomóc= dać narzędzie do ręki= przepis jak to przeforsowac w moim Oddziale? Jeszcze raz zasygnalizuję, ze mam u siebie w zarzadzie i nie tylko członków z samej PTTKowskiej góry! Czyżby oni nie wiedzieli jak TAKIE sprawy powinny wygladać? Obawiam się, ze jak wyskocze z wnioskiem o utajnienie absolutorium (znaczy głosowania :-) ) to wyskocza: pokaż no kolego paragraf! a ja go nie znam :-( i sadzę, że forum internetowe bedzie tu zbyt małym podparciem dla mni...

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-26 11:33:39
Kuba? a co, a ma być? tylko dozywotnio kogo/czego: a)oddziału b)osoby piastującej c)Towarzystwa

Re: schronisko Jagodna
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-26 10:51:39
pienk? a moze nie wystawiaja faktur? a może zwykłą formową pieczęć też im ktos "podprowadził"?

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-26 10:36:29
"Tu nie ma co dyskutować. Głosowanie ma być tajne (jak wszystkie głosowania na osoby)i na każdego członka Zarządu indywidualnie." super. Ja się mogę z tym zgodzić. Ale na kilku walnych Oddziału na których byłem NIGDY tak nie było! a w naszym Oddziale mamy członków władz naczelnych towarzystwa! (Prezydium, GKR, GSK chyba też). z tego wynika też, że absolutoria na wlanych kół/ klubów tez powinnismy głosować tajnie. No i prosze powiedzieć: czy ktokolwiek kiedykolwiek coś takiego robił/ widział lub choć o tym słyszał?

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-26 10:23:44
Dudi! "co wiecej do zarzadzenia tajnosci glosowania wystarczy aby tylko jeden delegat sprzeciwil sie glosowaniu jawnemu" naprawde??? Toz to byłoby fantastyczne! a gdzie to jest zapisane? Bo podejrzewam, że będzie to spora rewolucja w moim "wielce zasłużonym" Oddziale i trzeba się dobrze przygotowa

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-26 10:11:32
Myślę, że możliwy jest jeszcze jeden scenariusz: ponieważ głosowanie jest jawne mało kto bedzie miał odwage podnieść rękę przeciw innem (no bo przecież "znamy się tyle lat"), zwłaszca, ze za chwil kilka bedzie tajne głosowanie na władze oddziału.

Re: Absolutorium na Walnym
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2004-11-25 13:52:32
różne miałem wcielenia na forum ale czas się ustatkować. Fajowe to logowanie! Ilu znajomych znalazłem! Brawo Łukasz (i inni, którzy maczali w tym palce). Wiem, ze to "trochę" z boku wątku, ale zawsze można zgłosić do moderatora ;-)))

Re: kurs na pilota wycieczek zagr.
Autor: ~pilot śmigłowca
Data: 2004-11-24 14:56:04
nie mazowiecki, ale lubelski. A mazowiecki też ale do tego wcześniej opisanego.