Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przeszukaj Forum członków i sympatyków PTTK

Przeszukiwanie forum

Wyszukiwanie

Poszukiwana fraza:
Poszukiwany autor: paweldudek

Pasujących wiadomości: 22

Znalezione wiadomości

Główny Szlak Świętokrzyski - organizacyjnie
Autor: paweldudek
Data: 2020-05-20 13:06:06
Cześć, czy ktoś z Was przeszedł Główny Szlak Świętokrzyski za jednym razem? Szukam sprawdzonych patentów organizacyjnych przy założeniu, że docieram do Kielc i stamtąd mogę ruszać. Chodzi mi o wędrówkę kilkudniową, np. pięć dni. Jak się dostać na początek szlaku, jakie obiekty noclegowe po drodze polecacie, z której strony lepiej ruszyć, co omijać (które noclegi, restauracje itp.). Znalazłem w internecie kilka opisów trasy, ale szukam czegoś więcej.

Re: Odznaka Krajoznawcza Województwa Łódzkiego
Autor: paweldudek
Data: 2018-12-24 13:41:53
Dziękuję, o to mi chodziło. Jako potwierdzenie ze zwiedzania jakiegoś miasta mam pieczątkę z biura informacji turystycznej oraz zdjęcie np. na tle dworca. Z muzeów mam wklejony bilet, z innych zabytków zdjęcie na jego tle. Mam nadzieję, że to wystarczy :)

Odznaka Krajoznawcza Województwa Łódzkiego
Autor: paweldudek
Data: 2018-12-09 22:34:38
Cześć, mam kilka drobnych pytań dotyczących Odznaki Krajoznawczej Województwa Łódzkiego. Regulamin znajduje się tutaj: http://www.pabianice.pttk.pl/odznaki/lodz.php 1. Za zwiedzanie miasta, np. Łodzi jest 15 punktów. Regulamin mówi, że: (...) Warunkiem uzyskania punktów jest krótki opis oraz pieczątka z najbliższej miejscowości lub potwierdzenie zwiedzania przez uprawnioną osobę. (...). Czyli wystarczy pieczątka z Centrum Informacji Turystycznej + kilka zdań opisu? Za całe 15 punktów? Mam ten dylemat, ponieważ do zdobywania tej odznaki nie ma oficjalnej ksi...

Zaliczanie punktów do GOT tą samą trasą
Autor: paweldudek
Data: 2016-08-24 14:15:15
Czy można zaliczyć drugi raz punkty do GOT idąc tą samą trasą w tą samą stronę? Tzn. pierwszy raz miałem trasę zaliczoną do małej srebrnej GOT, a teraz zbieram na małą złotą i właśnie przeszedłem tą samą trasę - czy to będzie zaliczone? Od razu też napiszę, że nie chodzi mi o szybkie zdobywanie odznak i pójście na łatwiznę, tylko akurat się zdarzyło, że to już drugi raz na tym samym szlaku :)

Re: Ciekawa trasa w Kotlinie Kłodzkiej
Autor: paweldudek
Data: 2016-08-03 21:47:10
No dobrze, wiem do czego zmierzasz, poszedłem na skróty myślowe, miałem na myśli ziemię kłodzką lub jeszcze szerzej ujmując - cały ten teren Polski wysunięty w głąb Czech - na południe od Nowej Rudy, Bardo i Złotego Stoku.

Ciekawa trasa w Kotlinie Kłodzkiej
Autor: paweldudek
Data: 2016-08-02 00:12:48
Poleciłby ktoś ciekawą trasą pieszą dla średniej wytrzymałości piechurów na około tydzień czasu w Kotlinie Kłodzkiej, tak aby codziennie (lub prawie codziennie) odwiedzać inne schronisko? Logistycznie próbuję to poskładać w całość, ale odległości między schroniskami są dość duże, zwłaszcza Śnieżnik jest oddalony od innych. Może jakieś dobre rady? :)

Re: Schronisko na Przehybie.
Autor: paweldudek
Data: 2014-09-08 21:31:49
Jasne, rozumiem - zwierzaki nadają klimat schronisku, jakoś tak bardziej domowo jest :) Chodziło mi jednak o sytuację, w której ogromny pies chodzi po kuchni i szczeka do garnków, nie byłoby też dla niego problemem poczęstowanie się czymś :) A wystarczyłoby, aby pies siedział sobie w recepcji. Chociaż nie - pewnie woli w kuchni, bo w recepcji pracownicy mają palarnię... ;)

Re: Schronisko na Przehybie.
Autor: paweldudek
Data: 2014-09-05 23:34:54
Schronisko na Przehybie dla mnie na minus. O opłacie za wrzątek już w tym wątku wspomniano. Ponadto nie podobało mi się, że ciągle po kuchni łazi pies. Wiem, że nie da się zrobić tak, żeby wszędzie było megasterylnie, ale ten pies mógłby sobie przebywać jednak gdzieś indziej, a nie tam gdzie przygotowuje się posiłki. Nie podobało mi się też to, że obsługa paliła ciągle papierosy w pomieszczeniu recepcji, które bezpośrednio sąsiadowało z kuchnią. Świetne powitanie gości z fajką... Myślę, że od czasu do czasu obsługa mogłaby też przejść się po pi...

GOT PTTK - te same trasy
Autor: paweldudek
Data: 2013-07-20 14:56:09
Regulamin nie jest dla mnie jasny... Zdobywając odznakę popularną przeszedłem m.in. odcinek Schr. Hala Miziowa - Pilsko. Czy zdobywając np. małą złotą mogę znów dostać za dokładnie ten sam odcinek punkty czy już nie? Podobna sytuacja: gdy zaczynam zdobywać duże GOT - czy mogę wędrować tymi samymi odcinkami, które pokonywałem przy zdobywaniu małych GOT, czy też trzeba zupełnie nowe trasy obierać?

Re: Niejasności związane z OTP
Autor: paweldudek
Data: 2012-03-20 12:34:17
Jeszcze pytanie do Ad. 2.: W rubryce "Zalicz. pkt." może się podpisać np. instruktor harcerski czy to już jest rubryka dla kogoś kto weryfikuje odznakę w oddziale?

Re: Niejasności związane z OTP
Autor: paweldudek
Data: 2012-03-19 08:44:19
Co do Ad. 1 to naprawdę nie byłem pewien, bo Góry Świętokrzyskie to sięgają według mojej wiedzy na pewno do terenów Przedborskiego Parku Krajobrazowego, a to co jest między Przedborzem a Radomskiem trudno mi było zakwalifikować do nizin oraz do wspomnianych gór. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :)

Niejasności związane z OTP
Autor: paweldudek
Data: 2012-03-18 21:57:36
Witam, Zaczynam zdobywać odznakę OTP. Mam w związku z tym kilka pytań: 1. Czy można zdobywać OTP na terenie powiatu radomszczańskiego, który teoretycznie znajduje się na małych wyżynach (tzw. Wzgórza Radomszczańskie)? 2. Wypełnianie książeczki. Jeśli idę na wycieczkę z instruktorami harcerskimi to jeden z instruktorów ma się wpisywać (dla potwierdzenia) do kolumn "Imię i nazwisko przodownika wycieczki. Nazwa i adres organizatora", "Podpis przodownika. Potwierdzenia na trasie" oraz "Zalicz. pkt.", czy też te pola zostawiam do weryfikacji w oddziale? Proszę o od...

Re: Odznaka 75 lat GOT
Autor: paweldudek
Data: 2011-01-25 14:14:01
Witam, W COTG powiedziano mi, że muszę wysłać skan książeczki na maila, podadzą mi numer konta i będę w ten sposób mógł nabyć odznakę. Rzeczywiście wpisów na temat odznaki jubileuszowej w książeczce się nie otrzymuje. Tak więc odznakę będę miał :)

Re: Odznaka 75 lat GOT
Autor: paweldudek
Data: 2011-01-23 21:36:15
Zweryfikowałem sobie książeczkę i otrzymałem w grudniu 2010 roku odznakę małą brązową. Ale odznaki 75-lecia GOT już mi nie przyznali, bo w książeczce nie dali wpisu... Zorientowałem się dopiero w domu, w innym mieście. Szkoda... Następna taka okazja pewnie za parę lat, z następną okrągła rocznicą. Nawet wątpię, żeby teraz mi przyznali tą odznakę, bo w tym oddziale zawsze się czeka na weryfikację kilka tygodni i nikt nic nie wie...

Re: Oddział Żoliborski
Autor: paweldudek
Data: 2011-01-05 21:50:01
Oddział w Radomsku (woj. łódzkie). W spisie na www.pttk.pl on figuruje, ale o jego działalności nigdy nie słyszałem, oprócz jakiejś informacji sprzed kilku lat, że upadł.

Re: Oddział Żoliborski
Autor: paweldudek
Data: 2011-01-02 22:51:10
A ja mam takie pytanie - czy każdy oddział musi działać jako firma? Zastanawiam się w kontekście oddziału, który kiedyś działał w moim mieście.

Re: Odznaka 75 lat GOT
Autor: paweldudek
Data: 2010-12-14 21:06:53
Witam, Nie jestem zbyt dobry w interpretowaniu regulaminów więc może opiszę swój przypadek i prosiłbym o ustosunkowanie się do niego :) Mam już GOT PTTK "popularną". W 2009 roku zdobyłem kilka kolejnych punktów a w 2010 udało mi się zdobyć wystarczającą liczbę punktów do "małej brązowej". Teraz oddałem książeczkę do weryfikacji. Czy jednocześnie z przyznaniem mi "małej brązowej" otrzymam w książeczce wpis, że zdobyłem odznakę 75-lecia GOT i przy odbiorze książeczki będę mógł nabyć obydwie odznaki?

Re: Interpretacja regulaminu GOT
Autor: paweldudek
Data: 2010-07-17 18:00:36
Kończy mi się w książeczce GOT miejsce na pieczątki. Co robić? Gdzie zdobywać kolejne potwierdzenia odbywania wędrówek?

Re: Informator SMS
Autor: paweldudek
Data: 2010-07-04 18:34:46
Ja się spotkałem z tym systemem. Dostałem już kilka smsów, ale póki co nie pomogły mi w niczym - kilka razy info o możliwej dużej burzy, info o odwołanym koncercie w mieście. Może w czasem otrzymam więcej smsów, bo przecież zawsze jest o czym pisać, nawet w ogólnopolskim kontekście, np. dzisiaj o tym, że można głosować, lub o zbiórce WOŚP.

Re: Regulamin GOT propozycje zmian
Autor: paweldudek
Data: 2009-11-26 22:47:03
A kiedy planuje się wprowadzenie nowego regulaminu? Czy jest już określona jakaś data? Szukałem na stronie gdzie znajduje się projekt regulaminu, ale tam nie znalazłem tej informacji.

Re: Interpretacja regulaminu GOT
Autor: paweldudek
Data: 2009-11-16 10:33:23
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź! :) 1. Nasunęły mi się kolejne pytania, pewnie też oczywiste, ale mam problem z interpretacją regulaminu. W 2009 roku przyznano mi "popularną" za 63 punkty. Czyli trzy punkty nadwyżki. Te punkty liczą się przy zdobywaniu "małej brązowej"? 2. W ogóle to po przyznaniu mi "popularnej" pojechałem znów w góry i zdobyłem 20 punktów. Na tym skończy się zdobywanie punktów w tym roku. Czy jeśli zdobędę brakujące 100 punktów dopiero w 2010 roku to przyznają mi "małą brązową"? Można te punkty zbierać w ciągu kilku lat?

Interpretacja regulaminu GOT
Autor: paweldudek
Data: 2009-11-10 09:50:15
Chciałbym abyście zinterpretowali te dwa konkretne przypadki: 1. W roku 2008 zdobyto 15 pkt na odznakę popularną GOT. W roku 2009 zdobyto 45 pkt. Razem 60 punktów, czyli tyle ile jest potrzebne do przyznania "popularnej" GOT" dla osoby dorosłej. Ale czy odznaka zostanie przyznana jeśli punkty były zdobywane w ciągu tych dwóch lat a nie jednego? 2. W roku 2008 zdobyto 35 pkt na odznakę małą brązową GOT. W roku 2009 zdobyto ponad 85 pkt. Razem ponad 120 punktów, czyli tyle ile jest potrzebne do przyznania "małej brązowej" GOT dla osoby dorosłej. Ale czy odznaka zostanie...