Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przeszukaj Forum członków i sympatyków PTTK

Przeszukiwanie forum

Wyszukiwanie

Poszukiwana fraza:
Poszukiwany autor: pasazerka

Pasujących wiadomości: 5

Znalezione wiadomości

Re: Odznaka GOT i koronawirus
Autor: pasazerka
Data: 2020-10-08 08:33:01
Forum dotyczące turystyki to chyba nie miejsce na dyskusję o tym czy epidemia istnieje czy nie, zasadności kwarantanny oraz o polityce. Tym bardziej jeśli dyskusja sprowadza się do określania nas takimi, siakimi i owakimi. Trochę to nie na miejscu. Odnoszę wrażenie, że kolega chyba na siłę szuka problemu, podczas gdy my pokazujemy, że można znaleźć wiele rozwiązań, które pozwolą na dopełnienie warunków regulaminu, również w obecnym czasie. I prawdę powiedziawszy to ja już zupełnie nie rozumiem jaki jest właściwie problem. Z tego co piszesz, masz już zdobyte p...

Re: Odznaka GOT i koronawirus
Autor: pasazerka
Data: 2020-10-07 19:17:47
[cytat]Nie każdy mieszka w default city i ma do wyboru kilka oddziałów. Np. u mnie w 130 tys. mieście odznaki GOT weryfikuje tylko jedna osoba, która zresztą pracuje w Poznaniu i w PTTK bywa raz na 2-3 miesiące.[/cytat] Ale nie trzeba weryfikować odznaki w swoim oddziale, jeśli jest problem w macierzystym to korespondencyjnie można to zrobić w jakimkolwiek weryfikacie (najlepiej po uprzednim skontaktowaniu się i ustaleniu szczegółów). Swoje pierwsze odznaki weryfikowałam wysyłając je do oddziału w Zakopanem i nie było żadnego problemu z uzyskaniem kolejnego stopnia odzna...

Re: Odznaka GOT i koronawirus
Autor: pasazerka
Data: 2020-10-07 15:27:20
Poniekąd się zgadzam, że ten termin jest sporą komplikacją i w gruncie rzeczy niepotrzebnym utrudnieniem. Natomiast jego dochowanie nie jest jakoś specjalnie trudne i - było, nie było - to w naszej gestii, osób zdobywających, jest pamiętanie o tym. Żeby nie było, uważam, że poza odznakami czasowymi nie powinno być terminów granicznych do weryfikacji. Argument koronawirusowy raczej nie będzie wystarczający do wprowadzenia zmian w regulaminie, ponieważ utrudnia, ale nie uniemożliwia, złożenia książeczki na czas.

Re: Odznaka GOT i koronawirus
Autor: pasazerka
Data: 2020-10-07 12:53:32
Ale jaki byłby właściwie cel tego? Warunki niezbędne do spełnienia i tak i tak trzeba zrealizować - jeśli nie w tym roku to w kolejnym więc termin się automatycznie oczywiście przesunie. Jeśli zostały zrealizowane to nic nie stoi na przeszkodzie, że przedłożyć do weryfikacji książeczkę - można to zrobić osobiście, można przesłać też książeczkę pocztą jeśli oddział wstrzymał dyżury, można również przekazać ją do weryfikacji do innego oddziału. Kwestia wcześniejszego dogadania się w jaki sposób można dostarczyć książeczkę.

Re: Odznaka Turysta Przyrodnik - interpretacja
Autor: pasazerka
Data: 2020-08-11 21:38:17
Podpinając się pod wątek chciałabym się zapytać o "inny obiekt przyrodniczy", za który również można utrzymać kilka punkcików. Czy wystawa "Głuszec w lasach Beskidu Śląskiego" zaliczałaby się do innego obiektu przyrodniczego? Nie da się ukryć, że zdecydowanie poszerzyłam swoją wiedzę dzięki wystawie na temat fauny Beskidu Śląskiego, ale nie jest to muzeum samo w sobie ani odrębny ogród więc czy jest w ogóle sens wpisywania tego do weryfikacji?