Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Ankieta przewodnicka

Autor: ~Wojtek Wojtaszek [213.76.240.252]
Data: 2004-02-04 15:22:06
Tematyka: PTTK w internecie

1. Większość wycieczek nawet grupowych preferuje pilotów nad przewodników i w ten sposób obniża koszta. Ewentualnie zatrudnia pseudoprzewodnika opisującego miejsca warte obejrzenia przez stonkę

Zgadza sie, bede na obu kursach i zdajac oba egzaminy musze stwierdzic ze lepiej przygotowywuje do pracy kurs przwodnika.
2. Globalizacja powoduje, że można oglądać miejsca ciekawsze obiektywnie, a nie ze względu na przewodnika.

TAK i nie zarazem.Nigdy obiektywna ocena/informacja nie zastapi dobrego przewodnika.Ale z drugiej strony wole suche fakty od gosci ktory nic nie wie :-).

4. Wydawnictwa są stosunkowo łatwo dostępne, dość obszerne, dodatkowych informacji udzielą bezinteresowni pasjonaci (i zrobią to często lepiej niż przewodnik zawodowy).

TAK i NIE :-).

5. Nie ma osoby mającej za dużo pieniędzy :-), dlatego wszyscy stają przed wyborem.

Osobiscie z zycia wiem ze najbogatsi ludzie najglosniej krzycza ze nie maja pieniedzy :-) biedny da sobie spokoj i tak nie wynajmie nikgo :-).

Hmm waznym elementem jaki tu poruszono na forum jest jakosc uslug przewodnickich.To jest jeden z podstawowych problemow z jakim sie ja osobiscie spotykam bedac mlodym przewodnikiem, gdyz nie posiadam wiedzy i umiejetnosci starych wyjadaczy.Zanizam poziom , ale z drugiej strony oni tez kiedys byli mlodzi.Tak patrzac z perspektywy paru lat pracy doszlem do wniosku jak bardzo wazna jest grupa docelowa czyli wycieczka.Przewodnik powinien byc wybierany pod 2 katami wiedzy i metodyki. Specjalizacja to jest rzecz jaka de fakto kazdy przewodnik ma (swoje zboczenie :-) ).I nigdy tu sie nic nadzywaczjnego nie zmieni raczej.Role taka bym widzial w kole przewodnickim ale prezes powinien byc medzerem troche bo kierowal by zespolem ludzi ktorzy mieli swoja specjalnosc :-) i tym sie zajmowali w czym sa dobrzy Ale w zyciu jest tak ze bierze sie wycieczli jak leci by miec choc troche wiece wiedzy.Wiec raz jest lepiej raz gorzej w zaleznosci kto jedzie z jakim nastawieniem (wycieczka).
hejka
klopsik

Ankieta przewodnicka - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 12
data najnowszej wiadomości: 2004-02-04
pokaż wszystkie wiadomości

Ankieta przewodnicka Autor: Łukasz Aranowski
Re: Ankieta przewodnicka Autor: Przodownik 1811
Re: Ankieta przewodnicka Autor: Basia Z.
 └Re: Ankieta przewodnicka Autor: Łukasz Aranowski
  ├Re: Ankieta przewodnicka Autor: Przodownik 1811
  │└Re: Ankieta przewodnicka Autor: ~michalka
  │ └Re: Ankieta przewodnicka Autor: ~Wojtek Wojtaszek
  └Re: Ankieta przewodnicka Autor: Basia Z.
   └Re: Ankieta przewodnicka Autor: Łukasz Aranowski
    └Re: Ankieta przewodnicka Autor: Piotr Rościszewski
     └Re: Ankieta przewodnicka Autor: ~Colberg
      └Re: Ankieta przewodnicka Autor: Łukasz Aranowski