Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Czy BdPN chroni przyrodę?

Autor: Jacek Potocki [213.25.50.70]
Data: 2003-09-29 15:44:15
Tematyka: Tematyka ogólna

Łukasz zapodał był temat do przemyśleń. "Czy BPN sprzeciwiając się przejściu turystycznemu z Ukrainą naprawdę chroni przyrodę, czy tylko utrudnia życie turystom?"

Moje zdanie jest twierdzące - BPN chroni przyrodę. Granica z Ukrainą lada moment znów stanie się granicą z Sojuzem (tylko tym razem Europejskim i sojuz po przeciwnej stronie). I jestem pewien, że gdyby miało zaistnieć na niej przejście, nie skończyłoby się na budce dla służb granicznych. Obawiam się, że przepisy wymusiłyby tam realizację większej infrastruktury, a to już przyrodzie na dobre by nie wyszło. Poza tym wówczas na pewno podniosłyby się żądania otwarcia tam normalnego przejścia dla samochodów (bo skoro i tak wydanoby pieniądze...).

pozdrawiam
Jacek

PS. Zwracam uwagę, że w tym samym wydaniu lokalnej gazety, którego adres podał Łukasz jest inna ciekawa informacja - od pojutrza nowym dyrektorem BdPN ma zostać Jan Komornicki - kiedyś naczelnik GOPR i Główny Konserwator Przyrody. To chyba dobra wiadomość, zważywszy że - według mojej wiedzy z nieoficjalnych źródeł - próbowano to stanowisko obsadzić człowiekiem, o dość problematycznych kwalifikacjach, ale za to "miejscowego" i... zrzesoznego w SLD.

Czy BdPN chroni przyrodę? - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2003-10-05
pokaż wszystkie wiadomości

Czy BdPN chroni przyrodę? Autor: Jacek Potocki
Re: Czy BdPN chroni przyrodę? Autor: Łukasz Aranowski
│└Re: Czy BdPN chroni przyrodę? Autor: Jacek Potocki
│ ├Re: Czy BdPN chroni przyrodę? Autor: Piotr Rościszewski
│ └Re: Czy BdPN chroni przyrodę? Autor: Łukasz Aranowski
Re: Czy BdPN chroni przyrodę? Autor: any