Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zbieranie potwierdzeń na kilka odznak na raz.

Autor: asymodeusz
Data: 2023-11-29 23:51:51
Tematyka: Odznaki

Witam

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Dlatego chciałem już podziękować za wiedzę, którą nabyłem czytając posty jak i przywitać całą społeczność tego forum.

Trafiłem za namową kolegi na XXX Konecki Rajd Rowerowy. Świetne wydarzenie. Udało się ukończyć trasę 150km i otrzymałem pamiątkowy medal i dyplom. Po pewnym czasie zacząłem się interesować czym jest PTTK jak i możliwościami jakie może mi dać. Za jakiś czas może i ja będę mógł dać coś innym.

Głównym plusem jaki widzę to możliwość czerpania pomysłów na wycieczki.
Wystarczy wybrać odznakę i poprzez odwiedzanie miejsc obowiązkowych trafiać w najciekawsze miejsca pomiędzy punktami. Wiadomo wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Są drogi malownicze warte wysiłku jak i poboczne autostrady. Ja wolę te pierwsze.

Przepraszam za przydługi wstęp.

Dopatrzyłem się, że wiele miejsc wartych odwiedzenia wymaga potwierdzenia do kilku lub kilkunastu odznak. A może i więcej jak np. Wawel.

Moje pytania to:

1) Czy mogę prowadzić jeden duży zbiór potwierdzeń, gdzie będę pojedynczą stronę w dużym segregatorze dzielił np. na 4 czy 6 części i tam wklejał potwierdzenia? Głównie myślałem o zdjęciach obiektów jak i selfie (choć pewnie zdjęcie straci na estetyce). Ale też np. bilety wstępu, pieczątki na małych karteczkach, paragony itp. Każde z nich trafiałoby na swoje unikalne miejsce.

Wtedy np. do potwierdzenia dołączam listę, gdzie będzie spis potwierdzeń dla przykładu Miejscowość X (strona 4, poz. D), miejscowość Y (strona 10, poz A), Kościół pw... (strona 21, poz B)

Lub dodatkowo po zeskanowaniu stron mógłbym pojedyncze strony gdzie owe potwierdzenia się znajdują osobno wydrukować i przedstawić mini wersję potwierdzeń tylko ze stronami gdzie są potwierdzenia do danej odznaki. Wtedy do weryfikacji mógłbym wysyłać tylko dane strony z segregatora a nie cały.

Oczywiście jeśli do odznaki potrzebne jest założenie osobnej kroniki to takową stworzę lub dodatkowo będę prowadził wymaganą książeczkę ale potwierdzenia nadal chciałbym zbierać w jednym miejscu.

2) Czy nie będzie problemem aby w taki sposób zbierać i przedstawiać potwierdzenia?

Chodzi mi o to, że jeżdżąc rowerem na wyprawy z sakwami ważnym jest dla mnie zabieranie jak najmniejszej ilości rzeczy aby mój rower nie ważył zbyt wiele. I każda książeczka, zeszyt czy kronika będzie zabierać miejsce w sakwach jak i ważyć. A zdjęcia w telefonie jako główne źródło potwierdzeń już nie.
Po powrocie zgrywanie zdjęć, śladów z nawigacji w formie GPX i uzupełnianie głównej kroniki jak i książeczek/kronik na pojedyncze odznaki.

Za każdą uwagę z góry dziękuję jak i przyjmuję konstruktywną krytykę.

Zbieranie potwierdzeń na kilka odznak na raz. - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2023-11-30
pokaż wszystkie wiadomości

Zbieranie potwierdzeń na kilka odznak na raz. Autor: asymodeusz
Re: Zbieranie potwierdzeń na kilka odznak na raz. Autor: pbm
│└Re: Zbieranie potwierdzeń na kilka odznak na raz. Autor: Amotolek
Re: Zbieranie potwierdzeń na kilka odznak na raz. Autor: Piotr Rościszewski
 └Re: Zbieranie potwierdzeń na kilka odznak na raz. Autor: Amotolek
  └Re: Zbieranie potwierdzeń na kilka odznak na raz. Autor: Piotr Rościszewski
   └Re: Zbieranie potwierdzeń na kilka odznak na raz. Autor: Amotolek