Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Program rozwoju turystyki społecznej

Autor: JAK
Data: 2023-09-04 18:33:47
Tematyka: Tematyka ogólna

Dziękuję za komentarz i uwagi, z którymi się zgadzam.
Z racji długoletniej działalności w strukturach PTTK, PTSM oraz różnych gremiach turystycznych i okołoturystycznych wiem, co należy robić, aby nie mieć problemów z otoczeniem prawnym wynikającym z unijnych dyrektyw oraz dodatkowych „nadkładek” rodzimego autorstwa biurokratów z MSiT, np. do dzisiaj nikt nie podał dokładnej interpretacji wielu pojęć używanych w ustawie: „okazjonalnie”, „ograniczona grupa podróżnych”, „umowa generalna”, „usługa noclegowa”, itp. Byłem na kilku naradach i konsultacjach w trakcie dyskusji nad projektem ustawy i już wtedy sprawa była dla mnie jasna, że chodzi wyłącznie o interesy komercyjnych biur podróży, kancelarii prawnych, firm ubezpieczeniowych oraz banków i instytucji bankopodobnych.
Pojawienie się pojęcia turystyki społecznej w urzędowym dokumencie MSiT spowodowało u mnie nadzieję, że nie będę musiał zastanawiać się, czy „nocleg pod namiotem grupy turystów na prywatnej chłopskiej łące pod lasem” może być załatwiony grzecznościowo „na gębę”, czy jest usługą noclegową i wchodzi w zakres rygorów ustawy i czy muszę z tego tytułu mieć podpisaną umowę z chłopem oraz zapłacić w gminie opłatę klimatyczną, itp.
Swoją wypowiedź napisałem w kontekście artykułu „NGO jako szara strefa w turystyce” autorstwa Agnieszki i Artura Ponikiewskich - https://publicystyka.ngo.pl/ngo-jako-szara-strefa-w-turystyce.
Turystyka w Żyrardowie:

http://www.zyrardow.pttk.pl

Żyrardów:

http://www.zyrardow.pl

Program rozwoju turystyki społecznej - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2023-09-04
pokaż wszystkie wiadomości

Program rozwoju turystyki społecznej Autor: JAK
Re: Program rozwoju turystyki społecznej Autor: LeszekUminski
 └Re: Program rozwoju turystyki społecznej Autor: JAK