Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

„Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal...

Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2023-08-21 23:32:26
Tematyka: Obiekty PTTK

Cześć.

Kolejny „sukces” propagandowy PTTK w mediach ogólnopolskich. Tym razem dziennikarz, który nie rozróżnia właścicieli od najemców opisuje sytuację w Murowańcu.
Popularne schronisko w Tatrach stało się luksusowym hotelem. Ceny noclegu i wyżywienia porażają

Joanna Ratajczak, 21.08.2023 14:36

Spędzanie urlopu w górach cieszy się niezmienną popularnością. Turyści szczególnie upodobali sobie rejony Tatr. W sezonie letnim trudno tam o przestrzeń wolną od zwiedzających. Istotną kwestią są też wysokie ceny za żywność, kolejki na szczyty czy inne atrakcje. A jak się sprawa ma z zakwaterowaniem? Przekonała się o tym dziennikarka "Gazety Wyborczej", która nocowała w zmodernizowanym schronisku Murowaniec.

Schronisko PTTK Murowaniec jest znane każdemu miłośnikowi Tatr. Zlokalizowane na Hali Gąsienicowej 1505 m n.p.m od lat przyciąga wielu wiernych turystów. Kilka lat temu, wraz z nadejściem nowych właścicieli, obiekt uległ znaczącym zmianom. Po metamorfozie okrzyknięto go "luksusowym hotelem górskim". Jak teraz wyglądają tam pobyty?

Angelika Pitoń, dziennikarka "Gazety Wyborczej", wybrała się w pewien sierpniowy weekend w góry. Wraz ze swoimi towarzyszami zdecydowała się na nocleg w kultowym schronisku, gdzie spędziła trzy dni. Choć Murowaniec stanowi niezwykle oblegany obiekt hotelarski, udało jej się zarezerwować pokój 10-osobowy, który był jednocześnie najtańszą opcją.

"Wyciągamy portfele: 110 zł/os. za nocleg w największym, 10-osobowym pokoju, kolejne 20 zł za pościel, 5 zł za ręcznik. Spanie na ziemi, z własnym śpiworem? Tu jest to niemożliwe", pisze w artykule. Dowiadujemy się, jaki klimat panuje obecnie w schronisku.

"Schronisko Murowaniec przywitało nas widokiem niczym z wiejskiego festynu: po prawej drewniane stoły i ławy, po lewej - kegi z piwem i budka przykryta dużym parasolem reklamującym popularną markę browarniczą, do której ustawia się spora kolejka ciągnąca się aż głównego wejścia do budynku", relacjonuje. Dodaje przy tym, że duża kolejka ustawiała się również do płatnych toalet, których strzegła strażniczka.

Wyżywienie przedstawiało się cenowo podobnie jak wszędzie indziej w górach (czy nad morzem). Zupa pomidorowa kosztuje tam 18 zł, kotlet schabowy z frytkami i surówką - 54 zł. Duża butelka wody to koszt rzędu 11 zł, podobnie jak półlitrowa puszka Pepsi. Taka sama ilość piwa wynosi turystów aż 20 zł.

Nocleg w "luksusowym" szałasie to koszt 1100 zł. Chętnych jest wielu

Schronisko od 2019 roku zmieniło nieco swój "image". Obecnie lansuje się na luksusowy hotel górski, w którym można dogodzić sobie np. wynajmem gitary lub dwupiętrowego apartamentu dla czterech osób określanego jako "szałas". Jako jeden z nielicznych w obiekcie posiada prywatną łazienkę. Inne udogodnienia, jakie tam znajdziemy, to m.in. szafka na wina oraz 46-calowy telewizor.

"Koszt takiej przyjemności to, bagatela, 1100 złotych za jedną noc. Jak usłyszeliśmy w schronisku, miejsca zarezerwowane są do końca października, z pojedynczymi wolnymi nocami w międzyczasie", zdradza dziennikarka "Gazety Wyborczej".
źródło: LINK

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

„Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal... - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 9
data najnowszej wiadomości: 2023-08-23
pokaż wszystkie wiadomości

„Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal... Autor: Łukasz Aranowski
Re: „Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal... Autor: Piotr Rościszewski
│├Re: „Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal... Autor: Stonka
│└Re: „Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal... Autor: Łukasz Aranowski
│ └Re: „Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal... Autor: Kamil
│  └Re: „Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal... Autor: Łukasz Aranowski
Re: „Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal... Autor: j.kalarus
 └Re: „Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal... Autor: Łukasz Aranowski
  └Re: „Dobra” passa PTTK w mediach trwa nadal... Autor: Piotr Rościszewski