Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry"

Autor: f3e5g4Hh4X
Data: 2023-03-03 15:31:01
Tematyka: Odznaki

Witam,

w kilku wątkach, dotyczących powołanej przed 7. laty do życia, odznaki "W Góry" wymienialiśmy się poglądami, wyliczeniami dot. czas-okresów zdobywania, itp.
Wygląda na to, że coś się w tej materii będzie w nieodległym czasie aktualizowało. Na stronie KTG ZG PTTK pojawił się jakiś czas temu komunikat, pomagający weryfikatorom interpretować datę urodzenia, ograniczając ją tylko do roku (rzeczywiście taki wymóg jest w książeczkach):
Do chwili przyjęcia przez Komisję Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK i zatwierdzenia przez Prezydium Zarządu Głównego PTTK, uszczegółowionego i nieco uaktualnionego Regulaminu Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK, prosimy wszystkie Terenowe Referaty Weryfikacyjne GOT PTTK o stosowanie następującej zasady dotyczącej wieku zdobywców odznaki GOT PTTK „W góry” (§ 10. punkt 2 regulaminu):

II. GOT PTTK „W GÓRY”

§ 10. 2. GOT PTTK „W góry” można zdobywać od roku, w którym rozpocznie się 5. rok życia do roku, w którym ukończy się 7. rok życia (włącznie).

W książeczkach GOT PTTK, ze względu na przepisy RODO, jest podany obecnie wyłącznie rok urodzenia, a nie dokładna data urodzenia zdobywcy odznaki. W tej sytuacji w roku, w którym ukończy się 4. rok życia czyli rozpocznie się 5. rok życia, bez względu czy to dotyczy przykładowo daty styczniowej czy daty grudniowej, będzie można rozpocząć zdobywanie i zweryfikować GOT PTTK „W góry” w stopniu brązowym.
Może i inne wątki naszych obszernych dyskusji będą w zmianach uwzględniane.
Natomiast w powyższy zapis powinni przyswoić wszyscy rodzice małych turystów górskich, bo weryfikatorzy nie zawsze są na bieżąco z aktualnościami ;-)

Reasumując powyższy zapis: Dziecko urodzone 31 lipca 2020 roku może zdobywać po kolei odznaki "W GÓRY" od 1 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2027 roku - czyli pełne 4 lata na 3 stopnie :-). Czy się z tym zgadzamy?
Jeszcze ponawiam wniosek - jeśli ktoś z KTG ZG PTTK nas czyta - dopuśćcie Panowie możliwość zdobycia 2 stopni odznaki w jednym roku kalendarzowym (absolutnie nie 3 - to już by była przesada). Jeśli można POP + MB to można i 2 x W GÓRY.

Pozdrawiam wszystkich,
Wiesław

Zapytanie dot. odznaki "W góry" - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 12
data najnowszej wiadomości: 2023-03-03
pokaż wszystkie wiadomości

Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: Samson_SK
Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: cezaar
Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: f3e5g4Hh4X
 ├Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: Samson_SK
 ├Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: KrzysT
 │└Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: f3e5g4Hh4X
 ├Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: agat
 │└Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: f3e5g4Hh4X
 │ └Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: f3e5g4Hh4X
 │  └Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: agat
 │   └Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: mboro
 └Re: Zapytanie dot. odznaki "W góry" Autor: f3e5g4Hh4X