Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Frekwencja na wycieczkach

Autor: ajkowalski [31.182.203.216]
Data: 2021-01-05 10:49:10
Tematyka: Tematyka ogólna

Dzień dobry,

Dziękuję za wypowiedzi, w pierwszej kolejności spieszę z wyjaśnieniem, że wycieczki są bezpłatne, ogłaszane w internecie i lokalnej prasie, jest też rozdawany kwartalny ich plan. Wystarczy zgłosić się na start, potwierdzić zapoznanie z regulaminem no i oczywiście mieć fundusze na bilety komunikacji, ewentualnie na wejściówki do muzeów itp. Wycieczki są prowadzone przez przodowników z uprawnieniami na nasze województwo (z dwoma wyjątkami osób, które już prowadzą a do egzaminu mam nadzieję przystąpią w niedługim czasie), niektórzy z nas są też przewodnikami. Każdy z prowadzących oczywiście dodatkowo przygotowuje się do konkretnej wycieczki, zdarzają się wycieczki wręcz tematyczne (np. "Wzdłuż łódzkich rzek", "Wzdłuż linii polskich schronów bojowych na linii Warty i Widawki"), choć zapewne nie każdy z nas ma dar krasomówczy...

Wracając do statystyk, wieczorem "otworzyła mi się klapka" co jeszcze można zrobić z tabelą i okazało się, że spośród 3 wycieczek z największą "liczbą strat", 2 to pierwsze wycieczki w roku, czyli słomiany ogień po noworocznych postanowieniach? Trzecia wycieczka to akurat moja, lipcowa, 15-kilometrowa wycieczka ale z ogłoszonym ogniskiem na trasie.

Nie można przypisać "strat ludzi" do konkretnych prowadzących, rozkład jest mniej więcej równy. Natomiast przy wycieczkach dłuższych (20-30 km) ilość osób "jednorazowych" zdecydowanie się zmniejsza. Na te wycieczki przychodzi raczej grupa stałych, wyrobionych uczestników. Prywatnie wiem, że niektóry stali bywalcy mają też swoich ulubionych prowadzących.

Nie zapisujemy wieku uczestników (albo panie albo RODO by się obraziło), ale dodam, że zdecydowana większość uczestników to osoby w wieku co najmniej 30 lat, choć przeważa grupa 50+, młodzież samodzielnie się nie pojawia, chyba że zaciągnięta przez rodziców. Klub organizuje też rajdy dla dzieci i młodzieży (jak u f3e5g4Hh4X), natomiast zdaje się, że w żaden sposób nie przekłada się to na frekwencję na wycieczkach, te osoby nie przychodzą później na organizowane niedzielne wycieczki.

Na koniec jeszcze o finansach, kiedyś prowadzący otrzymywał z oddziału zwrot kosztu dojazdu/powrotu ze swojej wycieczki (na podstawie biletów), jednak wcześniejsze wyjazdy na rozpoznanie trasy wykonywane są na własny koszt. Od niedawna nie ma nawet tego, po prostu dopłacamy do tych wycieczek. Natomiast nie wyobrażam sobie pobierania jakichkolwiek opłat za prowadzenie.
_____________________________________
Zapraszamy na szlaki:
http://www.owrp.cba.pl
http://www.zamek-chojnik.cba.pl

Frekwencja na wycieczkach - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 11
data najnowszej wiadomości: 2021-06-28
pokaż wszystkie wiadomości

Frekwencja na wycieczkach Autor: ajkowalski
Re: Frekwencja na wycieczkach Autor: cezaar
│└Re: Frekwencja na wycieczkach Autor: Piotr Rościszewski
Re: Frekwencja na wycieczkach Autor: Amotolek
Re: Frekwencja na wycieczkach Autor: f3e5g4Hh4X
│└Re: Frekwencja na wycieczkach Autor: ajkowalski
Re: Frekwencja na wycieczkach Autor: Jacek Potocki
│└Re: Frekwencja na wycieczkach Autor: ajkowalski
│ └Re: Frekwencja na wycieczkach Autor: CapDawson
│  └Re: Frekwencja na wycieczkach Autor: ajkowalski
Re: Frekwencja na wycieczkach Autor: Dżordż