Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obliczanie punktów GOT

Autor: Leeroyth [89.64.48.62]
Data: 2020-08-19 17:47:50
Tematyka: Odznaki

Cześć,

Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać.
Proszę Was o wytłumaczenie kilku niezrozumiałych dla mnie kwestii dotyczących sposobu naliczania punktów GOT.

Założyłem synowi książeczkę w celu zainteresowania go turystyką górską - pieczątki, odznaki (krótko mówiąc – abym miał z kim wędrować :-)). Przy obliczaniu punktów GOT korzystam ze strony https://mapa-turystyczna.pl/. Ogólne zasady wypełniania książeczki są mi znane, natomiast pojawiło się kilka wątpliwości co do obliczania punktów.

1.Jak należy obliczać trasę jeżeli nie zaczyna jej się od punktu rozpoczęcia szlaku ani nawet od punktów charakterystycznych dla danego szlaku. Rozsądek nakazuje obliczać od/do miejsca rozpoczęcia/zakończenia szlaku a w książeczce GOT podać współrzędne. Tylko nie wiem czy takie myślenie jest poprawne.

2.Czy do punktacji można zaliczyć szlak spacerowy? Dla przykładu szlak żółty spacerowy rozpoczynający się w Wiśle Jawornik i łączący się ze szlakiem zielonym turystycznym. Jeżeli tak, to sposób obliczania punktacji standardowy (1000m=1pkt, 100m wysokości względnej =1pkt)?

3.Jak liczymy te same fragmenty szlaków ale „wykorzystane” do zdobycia różnych szczytów. Dla przykładu WISŁA UZDROWISKO-PRZEŁĘCZ BESKIDEK, PRZEŁĘCZ BESKIDEK-SOSZÓW i WISŁA UZDROWISKO-PRZEŁĘCZ BESKIDEK, PRZEŁĘCZ BESKIDEK-CZANTORIA, odcinek WISŁA UZDROWISKO-PRZEŁĘCZ BESKIDEK liczymy tylko raz? Z tego jak zrozumiałem regulamin, to tylko raz ale chcę się upewnić (szkoda troszkę bo ten odcinek to 10pkt GOT)

4.Czy do udokumentowania zdobycia/zwiedzenia wystarczy zdjęcie/bilet/itp. czy konieczna jest pieczątka?

5.Chciałbym również aby obok odznak turystyki górskiej, syn zdobywał inne nadzorowane przez PTTK, np.: „Katowicka Odznaka Krajoznawcza – Znam Katowice”, ”Poznaj Pomnikowe Lokomotywy w Polsce”, ”Poznaj Planetaria w Polsce”, wyczytałem że do większości są specjalne książeczki do zbierania dowodów odwiedzenia danych miejsc. Wydaje mi się, że dość kłopotliwe jest jeżdżenie z wszystkimi książeczkami bo może akurat to miejsce do którejś jest potrzebne. Planuje założyć zeszyt gdzie będziemy zbierać dowody z naszych wycieczek, czy taka forma dokumentowania wystarczy aby poprawnie przejść proces weryfikacji?

Dziękuję za odpowiedzi.

Obliczanie punktów GOT - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 13
data najnowszej wiadomości: 2020-08-19
pokaż wszystkie wiadomości

Obliczanie punktów GOT Autor: Leeroyth
Re: Obliczanie punktów GOT Autor: Andrew71
Re: Obliczanie punktów GOT Autor: pbm
 └Re: Obliczanie punktów GOT Autor: Leeroyth
  └Re: Obliczanie punktów GOT Autor: Andrew71
   └Re: Obliczanie punktów GOT Autor: pbm
    └Re: Obliczanie punktów GOT Autor: Łukasz Aranowski
     └Re: Obliczanie punktów GOT Autor: Leeroyth
      ├Re: Obliczanie punktów GOT Autor: Andrew71
      │└Re: Obliczanie punktów GOT Autor: Leeroyth
      │ └Re: Obliczanie punktów GOT Autor: Andrew71
      │  └Re: Obliczanie punktów GOT Autor: Leeroyth
      └Re: Obliczanie punktów GOT Autor: pbm