Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zakazy wchodzenia do lasu – bez podstawy prawnej

Autor: Przodownik 1811
Data: 2020-04-14 19:21:36
Tematyka: Tematyka ogólna

Rzecznik Praw Obywatelskich zdaje sobie sprawę z zasięgu epidemii koronawirusa, prędkości jej rozwoju, jak i łatwości rozprzestrzeniania przy bliskich kontaktach między ludźmi. Dostrzega też, że wielu obywateli nie przestrzega podstawowych zasad ostrożności i mimo apeli władz, a nawet zakazów prawnych, spotyka się w grupach na świeżym powietrzu w celach towarzyskich.
Niesubordynacja części społeczeństwa nie może wpływać na zakazy dla osób przestrzegających prawa

Nierozsądne zachowania niektórych osób nie mogą jednak ograniczać wszystkich, tym bardziej gdy chodzi o korzystanie z podstawowych praw i wolności, takich jak wolność poruszania się, prawo do korzystania ze środowiska, jak i dbałości o własne zdrowie – także psychiczne. Dla przeważającej części społeczeństwa możliwość ruchu poza domem, w kontakcie z naturą, jest niezbędna dla zachowania dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Wpływa korzystnie na odporność i pozwala na odprężenie. Pomaga w przezwyciężeniu stresu i stanów depresyjnych. A rozległe tereny lasów i parków narodowych pozwalają na zachowanie bezpiecznego dystansu do drugiej osoby.
(...)
RPO opisał swoje wątpliwości w piśmie do Ministra Środowiska. Apeluje o uchylenie pozbawionych podstaw prawnych decyzji wprowadzających generalne zakazy wstępu na tereny leśne pozostające w zarządzie Lasów Państwowych oraz do parków narodowych.
LINK

LINK

Zakazy wchodzenia do lasu – bez podstawy prawnej - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2020-07-25
pokaż wszystkie wiadomości

Zakazy wchodzenia do lasu – bez podstawy prawnej Autor: Przodownik 1811
Re: Zakazy wchodzenia do lasu – bez podstawy prawnej Autor: Przodownik 1811
│└Re: Zakazy wchodzenia do lasu – bez podstawy prawnej Autor: Amotolek
Re: Zakazy wchodzenia do lasu – bez podstawy prawnej Autor: CapDawson
Re: Zakazy wchodzenia do lasu – bez podstawy prawnej Autor: RadekW