Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki

Autor: f3e5g4Hh4X
Data: 2020-03-19 18:44:54
Tematyka: Odznaki

Cześć,

"MBORO" w swojej odpowiedzi precyzyjnie wyłuszczył sprawę - przejście samego MSB nie pozwoli Ci zdobyć normy do wycieczki(MINIMUM 7-dniowej ciągiem lub w 2 ratach minimum 4-dniowych)na jeden etap na DUŻY STOPIEŃ GOT.

Jeżeli chcesz poświęcić 8 dni i porządnie pochodzić w pełni zasługując na taką normę, proponuję połączyć przyjemne z pożytecznym i poznać przy okazji najciekawsze fragmenty Beskidu Śląskiego - tutaj tylko nakreślę, reszta to już praca domowa z mapą na stole w te ciężkie dni - czuję, że w kwietniu tej trasy i tak nie zrobisz.

1/ Jako przyjemny i wysiłkowy wstęp - 3 dni w Beskidzie śląskim: Ustroń - Orłowa - Soszów Wielki - Barania Góra - Kotarz - Bielsko Biała (Straconka).
2/ Jako dopełnienie i Twoje spełnienie marzeń - 5 dni na MSB: B-B (Straconka) - Hrobacza Łąka - Łamana Skała - Babica - Rabka-Zdrój.

I teraz alternatywy w zależności od Twojej sytuacji czy stanu kondycyjnego:
1/ Już po pierwszym dniu na MSB możesz zrobić sobie przerwę (4-dniowy etap zaliczyłeś) i w innym terminie dokończyć minimum 4 dni w MSB od tego samego miejsca w którym przerwałeś.
2/ Gdybyś któryś z punktów pośrednich w Beskidzie Śląskim pominął, to zawsze możesz z Babicy "tam i z powrotem" zaliczyć Koskową Górę. Myślę, że każdy weryfikator Ci to uzna.

Życzę zdrowej i przyjemnej analizy i pozdrawiam serdecznie,

Wiesław

PS: Może sam się skuszę, przerywając normy "Za Wytrwałość" po Małej Złotej - całkiem sympatyczna trasa. Oczywiście biorę pod uwagę swoje zasady wędrowania, czyli, że zawsze mój "Anioł Stróż" przywozi mnie rano na start i czeka samochodem w ustalonym miejscu na koniec "dniówki" i wypoczywamy razem na fajnej kwaterze - tak ostatnimi czasy razem wędrujemy :-). Ale tutaj widzę też możliwości całkiem fajnego rozplanowania noclegów na trasie.

GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2020-03-21
pokaż wszystkie wiadomości

GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki Autor: gerber26
Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki Autor: mboro
Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki Autor: Turecki
Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki Autor: f3e5g4Hh4X
 └Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki Autor: Stonka
  └Re: GOT duża brązowa - Mały Szlak Beskidzki Autor: f3e5g4Hh4X