Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Zwiedzanie miast na OTP

Autor: Stanisław Łuć [89.64.9.193]
Data: 2019-08-15 21:50:06
Tematyka: Odznaki

Witam!
Regulamin OTP kładzie nacisk na łącznie pieszych przejść z krajoznawstwem i dlatego przewiduje punkty za zwiedzanie miast i miejsc. I wtedy oczywiście już nie naliczamy sobie punktów za przejścia piesze podczas zwiedzania. Załącznik do regulaminu podaje maksymalną ilość punktów za zwiedzanie danego miasta nie precyzując obiektów ani ich ilości, co zmusza (zapewne nie zawsze) do przemyślenia programu zwiedzania, a także pozwala na dowolność wyboru w zależności od zainteresowań, czasu, możliwości finansowych itd.

W większości miast (nie tylko dużych) zwiedzenie wszystkich obiektów zabytkowych jest praktycznie niemożliwe. Chodzi oczywiście o zwiedzenie najciekawszych obiektów – w ocenie zdobywającego. I to zdobywający jako pierwszy ocenia.
Przykład: zwiedziłem w Warszawie Stare Miasto, Zamek Królewski, Park Łazienkowski – zapisuje sobie 20 pkt.

Ale weryfikujący przodownik ma prawo do zmniejszenia ilości przyznanych punktów uznając, że brakuje tu obiektów takich jak np. pałac w Wilanowie, Trakt Królewski, czy Filtry Lindleyowskie (pomnik historii). I przyznaje 15 pkt. I do tego służy rubryka w książeczce „Zaliczono pkt.” wypełniana przez weryfikatora. Przypominam, że daną miejscowość można zaliczyć tylko raz w całym cyklu zdobywania OTP.

Zwiedzenie połowy obiektów z Kanonu w pełni uprawnia do zaliczenia kompletu punktów.

Pozdrawiam
Staszek

Zwiedzanie miast na OTP - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2019-08-17
pokaż wszystkie wiadomości

Zwiedzanie miast na OTP Autor: cezaar
Re: Zwiedzanie miast na OTP Autor: Stanisław Łuć
 └Re: Zwiedzanie miast na OTP Autor: Dudi
  └Re: Zwiedzanie miast na OTP Autor: Stanisław Łuć