Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Nowy Prezes ZG PTTK

Autor: JanMaciej...
Data: 2019-07-07 23:08:28
Tematyka: Przyszłość PTTK

Miejmy nadzieje, ze sytuacja w PTTK jest wystarczająco zła i dlatego nowe zmiany mogą i koniecznie powinny wyjść na lepiej!
Marek Staffa w Gazecie Górskiej, wydanie styczeń-czerwiec 2007, w artykule „PRZED (ODLEGŁYM) JUBILEUSZEM”,(już nie tak odległym), 150 rocznicy powstania Towarzystwa Tatrzańskiego i jego następców przedstawił swoją, refleksyjną, wizję przyszłości PTTK.

Poniżej kilka sygnalnych cytatów, Autor omawia wiele innych istotnych problemów.

Za podstawowe pytanie uważam: jak ma wyglądać PTTK za lat 5, 10, 20 – ilu będzie liczyć członków? Biorąc pod uwagę dotychczasowe trendy można założyć, że o ile nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, PTTK powinno liczyć w granicach 40—50 tys. członków. (…) Nawet przy założeniu najczarniejszego scenariusza nie należy chyba przewidywać zniknięcia PTTK ze środowiska turystów.”

Rysuje się tu kolejne zagadnienie: czy program PTTK powinien być adresowany do turystów, czy do określonych środowisk? O sile PTTK świadczyłoby wypracowanie form adresowanych po prostu do turystów, atrakcyjnych dla wszystkich – nie różnicującego ich wiekowo czy środowiskowo, ponieważ prowadzi to do sytuacji, z którą mamy do czynienia obecnie, a więc współistnienia w obrębie Towarzystwa środowisk nie mających z sobą wiele wspólnego, np. turystyki szkolnej, wojskowej, emeryckiej, studenckiej itp. Skutkuje to także przerwaniem ciągłości pokoleniowej i brakiem przyrostu nowej kadry działaczy.”

Aby móc jednak prowadzić własną, niezależną działalność potrzebne są minimum dwa czynniki: mieć kim to robić i mieć na to środki. I z jednym i z drugim jest w PTTK coraz gorzej i od rozwiązania tych problemów faktycznie zależy przyszłość PTTK. …

Jubileusz już niedługo, za lat cztery.

Nowy Prezes ZG PTTK - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 10
data najnowszej wiadomości: 2020-04-24
pokaż wszystkie wiadomości

Nowy Prezes ZG PTTK Autor: Łukasz Aranowski
Re: Nowy Prezes ZG PTTK Autor: Amotolek
Re: Nowy Prezes ZG PTTK Autor: JanMaciej...
│└Re: Nowy Prezes ZG PTTK Autor: z.klose
│ └Re: Nowy Prezes ZG PTTK Autor: Amotolek
│  └Re: Nowy Prezes ZG PTTK Autor: JanMaciej...
│   └Re: Nowy Prezes ZG PTTK Autor: Amotolek
│    └Re: Nowy Prezes ZG PTTK Autor: JanMaciej...
Re: Nowy Prezes ZG PTTK Autor: JanMaciej...
Re: Nowy Prezes ZG PTTK Autor: JanMaciej...