Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: [Prawo w turystyce] Nowa ustawa o usługach turystycznych

Autor: MNM Berlin [80.187.118.108]
Data: 2018-11-12 03:16:42
Tematyka: Tematyka ogólna

Jakie są Twoim zdaniem największe zagrożenia nowej ustawy?
witam
jeśli chodzi o zagrożenia, może podam przykład z pierwszej reki, poniżej cytat z uchwały mojego macierzystego oddziału:
-------
(…) Mając na uwadze uwarunkowania prawne #RP# oraz statutu #nowy statut PTTK#, (…), Zarząd #PTTK Oddział Ziemia Gorzowska# postanawia o odłączeniu Klubu #PTTK Berlin# od Oddziału i zaleca utworzenie odrębnego Oddziału PTTK w Berlinie w oparciu o obowiązujące uwarunkowania prawne w Niemczech w terminie do 31.12.2018 roku.

Uchwała wchodzi w życie w dniu podjęcia: 05.11.2018

Zbigniew Rudziński – Prezes Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej .
--------

Klub prężnie działającego i ambitnego Oddziału, który organizuje samodzielnie kilkadziesiąt przeróżnych wydarzeń klubowych rocznie w tym ma ambicje na przeprowadzanie imprez turystycznych w rozumieniu nowych przepisów, nie mieści się w żaden sposób w ramach nowych zasad. Ponieważ działając społecznie nikt z naszego środowiska nie będzie zakładał oddziału PTTK (poza granicami kraju) , z końcem roku, Towarzystwo opuści ok 60 członków naszego Klubu :-(

Od jesieni zeszłego roku trwały u nas rozmowy jak w prowadzić działalność w świetle nowych przepisów. Wprowadzone ograniczenia zmuszały by do kombinowania na granicy łamania prawa, nikt na to nie ma ochoty.
Po prostu ludzie będą organizować wyjazdy bez organizacji, stracą na tym ci mniej zaradni , mniej zamożni w moim środowisku ci starsi, bez auta i z brakiem rozeznania w nowych technologiach. Najbardziej straci samo Towarzystwo bo ludzie będą się wypisywać.
Nasz Klub, gdybyśmy przyjmowali wszystkich chętnych, liczyłby ponad setkę członków... od stycznia zostanie w Oddziale Ziemi Gorzowskiej najwyżej 8-miu berlińczyków. 6-ty Polonijny Rajd w Berlinie w roku 2019 nie będzie miał w nazwie: rajd PTTK :-(

Pozdrawiam kolegów z kraju i naprawdę współczuję zarządom oddziałów, nowa ustawa ślicznie podcina skrzydła organizacji która wśród Polaków i Polonii cieszy się ogromna rozpoznawalnością i ogromnym kredytem zaufania.
.. Od ponad roku osobiście się zastanawiam, czy komuś nie zależało właśnie na tym, by kolejną instytucje, z takim w miarę czystym dorobkiem oraz jednocześnie potencjałem społecznym, usunąć...?

MNM
z powodu nowych przepisow ustawy o stowarzyszeniach, z koncem roku 2018, 60 osob odejdzie z PTTK a 20-40 imprez rocznie, organizowanych od 11 lat przez nasze srodowisko, NIE bedzie sygnowane juz wiecej znakiem PTTK
www.pttk-berlin.de

[Prawo w turystyce] Nowa ustawa o usługach turystycznych - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 11
data najnowszej wiadomości: 2018-11-20
pokaż wszystkie wiadomości