Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przekroczyliśmy 1000 użytkowników na tydzień! :-)

Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2018-08-21 00:16:19
Tematyka: PTTK w internecie

Cześć.

Miło mi poinformować, że w ciągu ostatnich 7 dni nasze forum odwiedziło ponad 1000 osób. :-)

Ostatni tak dobry tydzień zdarzył się na forum ponad 9 lat temu u szczytu jego popularności (zaraz po tym jak ZG PTTK się od nas odciął). W tym roku już kilka razy wyniki forum oscylowały blisko 1000 (zaraz po majowym weekendzie zabrakło raptem 9 osób), ale przez cały czas nie mogły przekroczyć tej magicznej bariery. W ostatni piątek wreszcie się to udało i to z hukiem, bo rekord utrzymuje się do dzisiaj i wynik ciągle rośnie (po właśnie minionym poniedziałku jest to już 1081 osób za ostatnich 7 dni). :-)

Od wiosennych zmian na forum statystyki wyraźnie skoczyły i w tym sezonie nasze forum odwiedza codziennie prawie 200 głodnych wiedzy osób.

Zaraz, zaraz - pomyślicie. 200 osób razy 7 dni to razem 1400 osób tygodniowo. Czemu zatem ja piszę zaledwie o tysiącu osób? Już to wyjaśniam. :-)

Bowiem tu chodzi o unikalnych użytkowników, a nie samą liczbę wejść. Jak ktoś z Was wchodzi codziennie, to każdego dnia liczy się do statystyk dziennych, ale tylko raz w tygodniu do statystyk tygodniowych. Czyli w statystykach tygodniowych jego 6 pozostałych wejść jest odrzucanych. Stąd statystyki z dłuższego okresu zawsze mają "gorszy" wynik niż suma statystyk dziennych z tego okresu. Zjawisko jest tym silniejsze im więcej stałych użytkowników ma forum.

Po co wchodzi tu aż 1000 osób tygodniowo?
Przeczytajcie tę wiadomość:
https://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=42894.
W zasadzie od kwietnia nic się nie zmieniło.

Teraz ruch jest znakomity, bo jest koniec wakacji - czyli tradycyjnie najmocniejszy czas w wynikach osób odwiedzających nasze forum. Jesienią zawsze ich liczba spada (czasami nawet o połowę), aby odbić znowu na wiosnę. Zasada jest prosta: im ładniejsza pogoda - tym więcej odwiedzających. Rekordowe dni tygodnia to niedziela i poniedziałek (czyli wypełnianie książeczek GOT po weekendzie). Najsłabszy dzień tygodnia to - jak się pewnie domyślacie - sobota.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Przekroczyliśmy 1000 użytkowników na tydzień! :-) - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 1
data najnowszej wiadomości: 2018-08-21
pokaż wszystkie wiadomości

Przekroczyliśmy 1000 użytkowników na tydzień! :-) Autor: Łukasz Aranowski