Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: KOT - pytania&wątpliwości

Autor: Piotr Rościszewski [88.156.133.177]
Data: 2016-06-25 20:43:55
Tematyka: Odznaki

Ad.1. Na każdy stopień punkty liczy się oddzielnie. W §9. pkt. 7. jest wyraźnie mowa o tym, że nadwyżka może być zaliczona do kolejnego stopnia odznaki.
Ad.2. Właściwie nie ma przeciwwskazań, aby zanieść książeczkę do weryfikacji "hurtowo". Po prostu warto zostawić między kolejnymi stopniami pustą kratkę, aby weryfikator mógł tam wpisać informację o przyznaniu danego stopnia odznaki i rozpoczęciu zdobywania kolejnego.
Ad.3. Regulamin mówi o tym, że trasa każdego dnia powinna mieć co najmniej odcinek o długości 15 km inny, niż poprzednie odcinki. Powtarzanie trasy jest dozwolone tylko w przypadku uczestnictwa w imprezach. W przypadku trasy Gliwice - Pszczyna można jechać w obie strony różnymi drogami, więc jej dokładne powtarzanie nie jest konieczne. Nawiasem mówiąc droga prze Rybnik jest niezbyt przyjemna z uwagi na bardzo duży ruch samochodów. Przyjemniejsza jest trasa przez Orzesze. Codziennie wpisuje się całą trasę.
Ad.4. Przy długich trasach wystarczą 1-2 pieczątek dziennie. Warto mieć pieczątki tam, gdzie jest coś bardzo ciekawego, żeby zdobyć premię za zwiedzanie. W przypadku muzeum pieczątka nie powinna być problemem - może też być bilet lub zdjęcie ekspozycji. (§8. pkt. 3b.)
Ad.5. Mowa jest o każdym dniu na wycieczce wielodniowej. Jest oczywiste, że pierwszy dzień również jest objęty tym określeniem.
Ad.6. Nigdy tego nie praktykowałem. Zawsze wsiadałem na rower i robiłem rundkę ze 20 km, żeby nie tracić 15 pkt. Jeżeli przerwa jest pomiędzy kilkoma dniami jazdy przed nią i po niej, to przecież każda z tych części jest sama w sobie wycieczką wielodniową.
Życzę udanej wyprawy
PR

KOT - pytania&wątpliwości - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2016-07-09
pokaż wszystkie wiadomości

KOT - pytania&wątpliwości Autor: druber
Re: KOT - pytania&wątpliwości Autor: Piotr Rościszewski
 └Re: KOT - pytania&wątpliwości Autor: druber
  └Re: KOT - pytania&wątpliwości Autor: Piotr Rościszewski