Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Dom Turysty PTTK w Zakopanem

Autor: Łukasz Aranowski [213.241.35.242]
Data: 2014-11-29 21:21:45
Tematyka: Obiekty PTTK

Trzy gwiazdki w zakopiańskim Domu Turysty

Data publikacji: 28.11.2014
Autor: Aleksander Dobkowski


Po dwuletniej przerwie zakopiański Dom Turysty zostanie ponownie otwarty dla gości. W wyremontowanym budynku schroniska PTTK gości przyjmować będzie trzygwiazdkowy hotel marki Aries & SPA.

W ramach modernizacji obiekt należący do PTTK został wydzierżawiony prywatnemu inwestorowi, który przebudował wnętrza funkcjonującego od 1958r. schroniska górskiego zmieniając je w trzygwiazdkowy hotel z salami konferencyjnymi oraz centrum SPA & Welness.

Jak informuje portal gazetakrakowska.pl, hotel mieszczący się w budynku dawnego Domu Turysty składa się łącznie z 99 pokoi i apartamentów. Zdaniem architektów, dokonując przebudowy, udało się zachować lokalną architekturę budynku łącząc ją z nowoczesnością i elegancją. Poza odrestaurowanymi wnętrzami na gości odwiedzających hotel Aries & SPA czeka kilka barów i restauracji, zaplecza sportowe i konferencyjne, a także centrum SPA składające się z jacuzzi, saun czy basenów termalnych.

- Wydzierżawiliśmy ten obiekt na długie lata. W zamian inwestor wyłożył pieniądze na remont, po którym będzie użytkował obiekt aż do końca umowy. Potem wróci on w władanie PTTK – tłumaczy portalowi Jerzy Kalarus, prezes PTTK.

Przypomnijmy, że decyzja o dzierżawie budynku sieci hotelarskiej wywołała falę krytyki wśród taterników i miłośników gór. Przeciwnicy decyzji podjętej przez PTTK zarzucali prezesowi towarzystwa brak poszanowania dla historii poprzez likwidację wieloletniego schroniska, lecz również przebudowę gontowego dachu, który był – zdaniem wielu turystów – szczególnie atrakcyjnym elementem architektonicznym budynku. Zdaniem Karalusa, wymiana gonty byłaby zbyt droga, a obiekt nie spełniałby wymogów przeciwpożarowych.
Źródło: LINK

PS. Jurek Kalarus Prezesem PTTK. Gratulacje! :-) :-) :-)
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Dom Turysty PTTK w Zakopanem - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2014-12-03
pokaż wszystkie wiadomości

Dom Turysty PTTK w Zakopanem Autor: Łukasz Aranowski
Re: Dom Turysty PTTK w Zakopanem Autor: Basia Z.
 └Re: Dom Turysty PTTK w Zakopanem Autor: Przodownik 1811
  └Re: Dom Turysty PTTK w Zakopanem Autor: z.klose
   └Re: Dom Turysty PTTK w Zakopanem Autor: Basia Z.