Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

pytania do regulaminu i zdobywania punktów GOT

Autor: Krzys084 [195.150.70.98]
Data: 2014-11-26 23:39:07
Tematyka: Odznaki

witam,
przeglądając różne wątki praktycznie w każdym jest napisane, że można zaliczyć do tych pierwszych oznak punkty zdobywane w latach wcześniejszych.
Ja natomiast znalazłem taki zapis z par 12"...Książeczkę należy
złożyć do weryfikacji najpóźniej do 31 stycznia następnego roku po roku, w którym
uzyskano normę na dany stopień odznaki. ".
Czyli jeśli np. w 2012 wędrując po naszych Górach zdobyłem odpowiednią normę do weryfikacji na jakis stopien odznaki, powinienem te punkty zweryfikować do 31 stycznia 2013.
Jak się w takim razie ma ten zapis do wypowiedzi Forumowiczów?

Innym pytaniem jest w moim przekonaniu nie do końca precyzyjny zapis:
Par6 pkt 3. Nie zalicza się punktów uzyskanych na wycieczce odbytej tą samą trasą i w tym samym kierunku w toku zdobywania tego samego stopnia odznaki.
Jeśli wędrując często w dwóch grupach górskich czasem wejdę na ten sam szlak, ale będę szedł w przeciwnym kierunku, to te fragmenty zostaną policzone?

Czy jeśli dla zabawy/adrenaliny wezmę udział w którymś z maratonów ekstremalnych, odbywających się w naszych Beskidach, to przejścia te też mogę zaliczyć na poczet zdobywania punktów GOT?

Mam jeszcze pytanie do weryfikacji.
Zapewne większość z Wędrujących wpisuje przejścia do książeczki nie mając możliwości potwierdzenia przez Przodownika. Zapewne proces weryfikacji opiera się na wzajemnym szacunku i zaufaniu, rodzi się jednak pytanie, wg jakich kryteriów Zespół Weryfikujący kwestionuje/odrzuca (lub nie uznaje) wpisów? czy w takim wypadku zapisy(wydruki z GoogleMaps/pliki GPS są już uznawane jako forma potwierdzenia przejścia?

Pozdrawiam,
Krzysztof

pytania do regulaminu i zdobywania punktów GOT - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2015-02-10
pokaż wszystkie wiadomości