Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Przewodnicka deregulacja

Autor: Piotr Rościszewski [84.205.188.212]
Data: 2011-11-28 18:41:41
Tematyka: Kadra PTTK

U nas zawsze musi być jakaś skrajność. Najpierw wprowadza się super kursy z super egzaminami i na dokładkę wydumane kary za nie korzystanie z usług tych supermenów, a potem jednym pociagnięciem pióra chce się popaść w drugą skrajność znoszącą super kursy z super egzaminami i być może również jakiegolwiek kary.
A nie może być po prostu normalnie? Powinny być po prostu kursy zawodowe ze świadectwami o zdobytej wiedzy i umiejętnościach, a wydający te dokumenty powinni być przeświadczeni, że nie podpisują świadectw byle komu. Na koniec nie powinno być żadnych kar za to, że klient nie chce korzystać z usług tych supermenów. Według mnie organizator wycieczki wraz z klientami powinni sami decydować, czy chcą zatrudnić profesora sztuki, miłośnika fortyfikacji lub gwary, czy też przewodnika, który wie wszystkiego po trochu, a może tylko swojaka, który zaprowadzi ich do knajpy z piwem.
Powinno skończyć się zarówno uszczęśliwianie wycieczek przewodnikami-supermenami, jak i wymyślanie nadawania tytułów supermena przewodnictwa osobom po byle kursie bez egzaminu.

Przewodnicka deregulacja - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2011-11-29
pokaż wszystkie wiadomości

Przewodnicka deregulacja Autor: Łukasz Aranowski
Re: Przewodnicka deregulacja Autor: Jacek Potocki
│├Re: Przewodnicka deregulacja Autor: Łukasz Aranowski
│└Re: Przewodnicka deregulacja Autor: Mieszko
Re: Przewodnicka deregulacja Autor: Przodownik 1811
Re: Przewodnicka deregulacja Autor: Paweł Zań
Re: Przewodnicka deregulacja Autor: Piotr Rościszewski