Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Sejm uchwalił ustawę...

Autor: Przodownik 1811
Data: 2011-07-20 15:50:48
Tematyka: Tematyka ogólna

Ale jakie może być zastosowanie tej ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich na terenie Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej?
Nie ma tam GOPR-u, nie ma wyciągów narciarskich
Niezupełnie, bo na tym terenie działa Jurajska Grupa GOPR. Dlatego też, za sprawą jednego z posłów związanego z tym terem, w ustawie tak określono góry: „rozumie się przez to obszar Beskidu Niskiego, Beskidu Wyspowego, Beskidu Średniego, Beskidu Sądeckiego, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Małego, Beskidu Śląskiego, Bieszczadów, Gorców, Pienin, Sudetów Wschodnich, Sudetów Środkowych, Sudetów Zachodnich, Tatr, pasma Spisko-Gubałowskiego oraz Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej z wyłączeniem obszarów jednostek osadniczych i dróg publicznych;”.

W kabaretowy sposób ujęto w ustawie jako góry Wyżynę Krakowsko-Wieluńską - m.in. razem z Tatrami, Beskidem Żywieckim i Karkonoszami. Wyżyna Krakowsko-Wieluńska obejmuje położona jest na wysokości ok. 300 m n.p.m., a tylko nieliczne wzgórza osiągają 500 m n.p.m, natomiast pominięto Masyw Ślęży wysokości ponad 700 m n.p.m. czy Góry Świętokrzyskie wysokości ponad 600 m n.p.m. Takich "gór" jak Wyżyna Krakowsko-Wieluńska to znajdzie się więcej, zatem proponuję podciągnąć pod góry Wzgórza Szymbarskie na Kaszubach o sporych różnicach wysokości, gdzie są wyciągi narciarskie albo Górę Św. Anny na Wyżynie Śląskiej.

Sejm uchwalił ustawę... - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2011-07-21
pokaż wszystkie wiadomości

Sejm uchwalił ustawę... Autor: Przodownik 1811
Re: Sejm uchwalił ustawę... Autor: Piotr Rościszewski
 ├Re: Sejm uchwalił ustawę... Autor: Przodownik 1811
 └Re: Sejm uchwalił ustawę... Autor: martka1
  ├Re: Sejm uchwalił ustawę... Autor: Przodownik 1811
  └Re: Sejm uchwalił ustawę... Autor: z.klose