Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Żeby schronisko było schronem

Autor: radek83
Data: 2011-04-10 18:04:17
Tematyka: Obiekty PTTK

Po przeczytaniu tego tekstu mam w sumie mieszane uczucia. Wtykamy wszędzie jakieś niedostatki, nie tą atmosferę itd. Kapitalizm ma to do siebie, że liczy się jak największy zwrot z poniesionych wydatków. Nie możemy zakazać turystom, którzy są w górach trochę z przypadku, żeby nie skorzystali ze schroniska. Nie można dzielić na gorszych i lepszych. Jednak schroniska zostały pomyślane dla osób, które odbywały długie, mordercze dla przypadkowych turystów trasy (trudności, długości). Co do atmosfery schroniska, no cóż to jak z kulturą społeczeństwa, teraz jest kultura pieniądza i kultura masowa (o wiele podlejsza niż w systemie minionym). Z resztą jest to temat rzeka do rozważań socjologiczno- filozoficznych.

W Tatrach ja pochwalę Chochołowską- to najlepsze schronisko pod względem ruszenia wczesnego na szlak (czajnik całodobowy).
Roztoka- jak dla mnie może być, 5 Stawów ujdzie jak się nie śpi na werandzie chyba że kto lubi:-) Ornak nie wiem ale chyba trzeba przychodzić tam najpóźniej ze wszystkich schronisk.
W ubiegłym roku byłem uderzony atmosferą Bacówki pod Honem, gdzie diabeł macha ogonem :-) Jest ona teraz dla mnie wyznacznikiem tego jak ma wyglądać schronisko, a szok tym większy, że to prawie Cisna i można spokojnie dojechać autem. Takiej fasolki po bretońsku nigdzie nie jadłem, normalnie nie było tam wody sama fasolka i kiełbasa.
Schronisko Kremenaros to jest sprawa dla Sanepidu. Chatka Puchatka nie tak sobie wcześniej wyobrażałem to miejsce. O nowych Markowych się nie wypowiem bo minąłem to miejsce większym łukiem.
Jestem ciekaw następujących miejscówek: Jaworzec, Mała Rawka, Dolina Kieżmarska, nowa Hawiarska Koliba, Niemcowa, Przegibek. W nich mnie jeszcze nie było. Macie jakieś sposterzenia co do nich

Żeby schronisko było schronem - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2011-05-26
pokaż wszystkie wiadomości

Żeby schronisko było schronem Autor: Łukasz Aranowski
Re: Żeby schronisko było schronem Autor: radek83
 └Re: Żeby schronisko było schronem Autor: Ojciec Pio
  └Re: Żeby schronisko było schronem Autor: radek83