Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Dyskryminowanie Polaków

Autor: Przodownik 1811
Data: 2011-03-18 12:40:41
Tematyka: Tematyka ogólna

Poniżej fragment pisma rzecznika prasowego MSZ odnośnie projektu rozporządzenia MSiT ws przewodników turystycznych i pilotów wycieczek.
Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że analiza projektowanego rozporządzenia nie może zostać przeprowadzona w oderwaniu od obowiązujących przepisów rangi ustawowej regulujących wykonywanie działalności przez przewodników turystycznych, czyli ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Przewodnicy turystyczni z innych państw członkowskich UE świadczą na terytorium RP usługi transgraniczne zgodnie z przepisami rozdziału III ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Nie są oni natomiast zobowiązani do uzyskania uprawnień, o których mowa w projektowanym rozporządzeniu.
Jest to otwarte przyznanie się do tego, że przewodnicy z innych państw nie będą już kontrolowani co do posiadania uprawnień na dany teren, takie są też zalecenia dla niektórych służb z tego co słyszałem. Natomiast faktem staje się dyskryminacja własnych obywateli, którzy aby móc prowadzić polskie wycieczki by musieli takie uprawnienia terenowe wpierw uzyskać dopełniając bardzo żmudnej, czasochłonnej i kosztownej procedury ich nadawania.

Dyskryminowanie Polaków - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2011-03-24
pokaż wszystkie wiadomości

Dyskryminowanie Polaków Autor: Przodownik 1811
Re: Dyskryminowanie Polaków Autor: HaKaT
 └Re: Dyskryminowanie Polaków Autor: Radwa