Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: rowerem:-)

Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2011-02-26 10:28:22
Tematyka: Tematyka ogólna

Polska podpisała Konwencję Wiedeńska 42 lata temu i dopiero teraz Sejm raczył podciągnąc polskie prawo do jej postanowień w zakresie ruchu rowerowego. Czy tempo żółwia legislacyjnego powinniśmy uważać za sukces?
jeżdżą sobie chodnikami, Co więcej jeżdżą szybko i nie zwracają uwagi na pieszych, generalnie uważają się za panów świata. Idąc więc chodnikiem muszę uważać żeby nie zostać potrącony przez jakieś zadufane w sobie wybitne dziecko dwóch pedałów.
W każdej grupie ludzi istnieje tzw. margines, wśród rowerzystów również, ale dziwię Ci się Mieszku, że ten margines przenosisz na całą grupę. Wśród pieszych też istnieją chuligani, którzy niszczą znaki drogowe i podstawiają cegły na ścieżki rowerowe oraz ludzie nierozgarnięci, którzy niczym przysłowiowe święte krowy chodzą nie tam, gdzie powinni, nie zważając na otaczający ich świat.
Zanim więc drodzy cykliści zaczniecie nową wojnę z kierowcami
Od prowadzenia wojny z kierowcami jest kochaneńki policja ze strażą gminną. Cykliści mogą co najwyżej wojować z magistratem, aby raczył rozładowywać korki poprzez tworzenie ścieżek rowerowych. Jak kierowcy przesiądą się na rowery, to i korków nie będzie i smrodu, nieprawdaż? :-)
pomyślcie o pieszych którzy w każdym mieście byli długo przed wami.
O tych pieszych myślimy co rok 1 listopada i chyba wystarczy w zakresie martyrologii wojowania. Teraz jest moda nie tylko na rower, ale też na tzw. zrównoważony rozwój, czyli tworzenie infrastruktury miejskiej takiej, aby była przyjazna dla wszystkich mieszkańców, którzy z nikim nie wojują (oprócz walki z przestępcami rzecz jasna). A zrównoważony rozwój, to przede wszystkim dobra komunikacja publiczna i rowerowa oraz dużo zieleni i jak najmniej samochodów osobowych używanych do przejazdów na małe odległości.

rowerem:-) - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2011-02-27
pokaż wszystkie wiadomości

rowerem:-) Autor: Amotolek
Re: rowerem:-) Autor: Mieszko
│├Re: rowerem:-) Autor: Piotr Rościszewski
││└Re: rowerem:-) Autor: Mieszko
│└Re: rowerem:-) Autor: Krzychu S.
Re: rowerem:-) Autor: martka1
 └Re: rowerem:-) Autor: Radwa