Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Strzał w stopę:-)

Autor: Amotolek
Data: 2010-11-05 16:40:54
Tematyka: Tematyka ogólna


Kampania informacyjna - pociągi bez tytoniu
15 listopada 2010 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Oznacza to, że w miejscach publicznych, w tym także w pociągach, zostanie wprowadzony całkowity zakaz palenia. Firma PKP Intercity S.A. wraz z kampanią Komisji Europejskiej HELP - dla życia bez tytoniu przygotowała specjalną akcję informacyjną dla podróżnych.

Kampania potrwa od 1 do 15 listopada. W tym czasie rozdystrybuowanych zostanie ponad 20 tys. ulotek informacyjnych. W broszurach znajdą się porady jak poradzić sobie z nałogiem, gdzie szukać pomocy oraz jakie korzyści wiążą się z rzuceniem palenia. Informatory rozdawane będą bezpłatnie w kasach biletowych, Centrach Obsługi Klienta, punktach informacyjnych, Strefie VIP oraz w pociągach TLK.

- Zdajemy sobie sprawę, że dla części naszych pasażerów wprowadzenie zakazu palenia może być sporym utrudnieniem, dlatego chcemy ich odpowiednio wcześnie poinformować i przygotować do zmian. Dbamy także o to, aby wszyscy nasi pracownicy mający na co dzień kontakt z klientem, w razie jakichkolwiek pytań podróżnych mogli udzielić kompleksowej informacji w tym temacie - mówi Małgorzata Sitkowska, Rzecznik Prasowy PKP Intercity.

- W obliczu nadchodzących zmian w przepisach, ważne jest dotarcie z tym przesłaniem do osób, które chcą zerwać tytoniowym nałogiem. Celem wspólnej akcji HELP- dla życia bez tytoniu i PKP Intercity S.A. jest poinformowanie podróżnych nie tylko o samym zakazie palenia papierosów w pociągach, ale także zapewnienie ich, że w tej sytuacji nie muszą pozostać sam na sam z problemem, w której stawia ich nałóg - podkreśla Katarzyna Rąkowska, koordynator kampanii HELP - dla życia bez tytoniu.

Informacja o zakazie palenia wyświetlana będzie na monitorach w okienkach kas biletowych przewoźnika oraz na ekranach plazmowych na dworcach w Warszawa Centralna i Poznań Główny. Na stacjach Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia i Zachodnia wygłaszany będzie również specjalny komunikat informacyjny.

Kampania Komisji Europejskiej HELP - dla życia bez tytoniu od lat dociera do licznej grupy osób z informacją, że pomoc w problemie tytoniowym jest dostępna i można z niej skorzystać w każdej chwili. Partnerem akcji jest także Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.
Wg: LINK

Hurra, hurra, hurra!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Strzał w stopę:-) - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 11
data najnowszej wiadomości: 2010-12-16
pokaż wszystkie wiadomości

Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
 └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
  └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
   └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Jacek Potocki
    └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
     └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
      └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Krzychu S.
       ├Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
       │└Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
       └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek