Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Wspólny bilet

Autor: Amotolek [85.222.86.141]
Data: 2010-10-02 08:34:17
Tematyka: KrajoznawstwoWspólny bilet z Warszawy do Berlina
2010-10-01

Warszawiak jadący pociągiem do Berlina będzie mógł w cenie biletu dotrzeć komunikacją miejską do niemieckiego hotelu. Takie samo prawo dostanie berlińczyk, który wysiądzie na dworcu w stolicy Polski.
Rozmowy na ten temat są zaawansowane. Możliwe, że to ułatwienie zacznie obowiązywać od nowego kolejowego rozkładu, czyli w połowie grudnia. Usługa ma "nieznacznie" podnieść cenę biletu kolejowego.

Pomysł jest taki, że pasażer jadący pociągiem PKP Intercity z Warszawy do Berlina będzie mógł w ramach tego samego biletu przez dwie godziny przemieszczać się po stolicy Niemiec U- i S-bahnem oraz tramwajami i autobusami, np. żeby dotrzeć do hotelu. Takie same przejazdy będą mu przysługiwały dwie godziny przed odjazdem pociągu powrotnego. I odwrotnie: pasażer z Berlina będzie miał do dyspozycji w Warszawie na tych samych zasadach autobusy, tramwaje, metro i SKM w pierwszej strefie biletowej.

Źródło: wnp.pl
Podobna zasada obowiązuje w Katowicach, okazując bilet kolejowy możną autobusem dojechać do miejsca docelowego. Przydała by się taka wygoda bardzo w innych miejscowościach i dużych miastach w Polsce (i nie tylko z Berlina oczywiście), a szczególnie w 3-mieście.
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Wspólny bilet - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2017-03-22
pokaż wszystkie wiadomości

Wspólny bilet Autor: Amotolek
Re: Wspólny bilet Autor: Maria Kijowska