Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Niszczenie krajobrazu

Autor: Radwa
Data: 2010-09-10 14:06:34
Tematyka: Tematyka ogólna

Zastanawiam się nad takim zagadnieniem: elektrownie wiatrowe, węglowe, atomowe itp. budowane są ponieważ potrzebna jest energia elektryczna. Oprócz tego jest zapotrzebowanie na energię cieplną do ogrzewania mieszkań, powietrza itp. Również coraz częściej potrzebna jest energia do chłodzenia np. mieszkań, powietrza itp. Wydaje mi się, że w sposób pośredni chronić krajobraz można przez zmniejszenie strat energii a co za tym idzie zmniejszenie zapotrzebowania na różnego rodzaju energię przez zastosowanie nowych technologii np. stosując materiały wykonane w nanotechnologii:
http://www.aerogels.pl/pl/czym-jest-aerogel.
Drugim sposobem może być stosowanie nowych rozwiązań technicznych np. przez zastosowanie jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i użytkowej energii cieplnej
(http://www.kogeneracja.net), a nawet wytwarzanie energii cieplnej, mechanicznej (lub elektrycznej) oraz chłodu użytkowego (trigeneracja).
Kolejnym elementem poprawy krajobrazu może być wprowadzenie certyfikatów energetycznych AGD oraz budynków. Zauważyłem, że na początku wprowadzenia certyfikatów energetycznych na AGD można było spotkać urządzenia z klasą B lub nawet C. Obecnie trafiają się już A+++. Podpisana w maju 2010 Dyrektywa Unijna
mówiąca o tym, że wszystkie nowe budynki oddawane po 2020 roku będą zeroenergetyczne. (http://www.linia.com.pl/public/article.php?15-1502-0).
Nastepnym krokiem moim zdaniem powinno być wprowadzenie podobnych certyfikatów dla samochodów i materiałów budowlanych.

Niszczenie krajobrazu - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 8
data najnowszej wiadomości: 2010-11-10
pokaż wszystkie wiadomości

Niszczenie krajobrazu Autor: Adam8
Re: Niszczenie krajobrazu Autor: Przodownik 1811
│└Re: Niszczenie krajobrazu Autor: Mieszko
│ ├Re: Niszczenie krajobrazu Autor: Przodownik 1811
│ └Re: Niszczenie krajobrazu Autor: Przodownik 1811
Re: Niszczenie krajobrazu Autor: Radwa
Re: Niszczenie krajobrazu Autor: Les
 └Re: Niszczenie krajobrazu Autor: Amotolek