Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Strzał w stopę:-)

Autor: Amotolek
Data: 2010-05-05 19:32:19
Tematyka: Tematyka ogólnaPlajta państwa na torach - pasażerowie ofiarami kolei
LINK
Państwo sprawne w czasie żałoby okazało się bezsilne w kierowaniu koleją. Zapowiadana liberalizacja to czysta fikcja. Za nieudany eksperyment zapłacili pasażerowie i podatnicy. PKP Polskie Linie Kolejowe dotrzymały słowa – nie wpuściły wczoraj na swoje tory 48 pociągów InterRegio należących do PKP Przewozy Regionalne
Kolej brnie w piramidę absurdów. Nie dość, że przewoźnicy nie potrafią się dogadać ze sobą, to jeszcze przestają wozić pasażerów. PAP/Leszek Szymański
Kolej brnie w piramidę absurdów. Nie dość, że przewoźnicy nie potrafią się dogadać ze sobą, to jeszcze przestają wozić pasażerów.
Wczoraj z powodu długów jednej spółki kolejowej – Przewozów Regionalnych – wobec innej – zarządzających kolejową infrastrukturą PKP PLK – 48 pociągów nie wyjechało na tory. Co najmniej 20 tys. pasażerów zostało na peronach z biletami w rękach. Jakby tego było mało, przewoźnik w ogóle nie poinformował o dziurach w rozkładzie jazdy, bo do ostatniej chwili liczył, że uda mu się dogadać z PKP PLK. Koleje w Polsce nigdy nie były sprawne, ale wczorajsze zatory pokazały dodatkowo bezradność właściciela – państwa. Kolejarski bałagan sięgnął wczoraj dna. Spółki, do których polski podatnik dokłada rocznie ponad 1 mld zł, nie są w stanie wygenerować złotówki zysku. Kolejowy moloch nie potrafi nawet sprzedać swoich nieruchomości wycenianych na setki milionów złotych. Woli sięgać po pieniądze z budżetu państwa.
PKP to obraz nędzy i rozpaczy. – Z upadających dworców znikają setki kas biletowych, nie ma nowych pociągów, a liczba pasażerów zaczyna spadać. Kolej sama się zwija – mówi Jakub Majewski, ekspert rynku kolejowego, były szef Kolei Mazowieckich.
Tadeusz Syryjczyk, były minister transportu, ostrzega: pasażerowie mogą odwrócić się od kolei, i to na długie lata.
Chyba że PKP pójdą po rozum do głowy i zamiast myśleć wyłącznie o swoim interesie, zadbają w końcu o pasażerów. Jeżeli nie, to pociągi będą wozić wyłącznie kolejarzy.
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Strzał w stopę:-) - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 11
data najnowszej wiadomości: 2010-12-16
pokaż wszystkie wiadomości

Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
 └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
  └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
   └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Jacek Potocki
    └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
     └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
      └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Krzychu S.
       ├Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
       │└Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek
       └Re: Strzał w stopę:-) Autor: Amotolek