Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zakazany biwak na podwórku...

Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2010-04-29 18:21:15
Tematyka: Obiekty PTTK

Cześć!

Kilka dni temu na newsgrupie pl.rec.gory jeden z naszych byłych forumowiczów zadał pytanie dlaczego nie można biwakować przy Chatce Górzystów. Odpowiedzi udzieliła również nasza była forumowiczka Basia Zygmańska.
Nie wiem jak jest akurat z Chatką Górzystów, ale mogę napisać jak to wygląda w Danielce, a problem jest ten sam - nie wolno rozbijać namiotu obok chatki.

Problem jest w tym, że właściciele chałupy płacą podatek od nieruchomości za pomieszczenia w których prowadzi się działalność gospodarczą tylko od pomieszczeń chatki (coś ok. 20 zł za m2), za otoczenie chatki płacą już za grunt, na którym nie ma prowadzonej działalności. Gdyby ktoś z Urzędu Skarbowego lub gminy przyuważył, że ludzie rozbijają się przed chatką - to kazałby płacić za cały otaczający chatkę grunt jak za camping, a więc dwukrotnie więcej.

Różnica kwot zależy od wielkości gruntu, a nie wiem ile tam tego jest. Za m2 na którym prowadzi się działalność płaci się 77 groszy (to zależy od gminy, to co podałam jest stawką maksymalna, ale gminy zazwyczaj stosują te stawki).

Pozdrowienia
Basia
Dalej wątek rozwijał się w jakąś tam stronę, ale w sumie nikt się nie oburzył. A ja zdębiałem. Czy naprawdę już nikt nie widzi absurdu takich rozwiązań prawnych? Naprawdę zgadzamy się tolerować takie coś bez słowa sprzeciwu, czy choćby zdziwienia?

Jeżeli stawiamy się w pozycji owiec, to nic dziwnego, że będą nas strzygli.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Zakazany biwak na podwórku... - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2010-04-30
pokaż wszystkie wiadomości

Zakazany biwak na podwórku... Autor: Łukasz Aranowski
Re: Zakazany biwak na podwórku... Autor: any
 └Re: Zakazany biwak na podwórku... Autor: Łukasz Aranowski