Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Rap NIK o nieprawidłowościach

Autor: Paweł Zań
Data: 2010-02-24 17:20:25
Tematyka: Tematyka ogólna

Pewnie inne osoby też dostały tego maila, ale wrzucę:

Redakcja TTG Polska jako pierwsza publikuje pełen tekst Najwyższej Izby Kontroli o nieprawidłowościach w egzaminach na przewodnika i pilota oraz kategoryzacji obiektów hotelowych.

Marszałkowie województw, które przygotowują się do organizacji EURO 2012, otrzymali od NIK pozytywną ocenę za realizację zadań wynikających z ustawy o usługach turystycznych. W ramach ustawy m.in. nadawano uprawnienia przewodnika turystycznego i pilota wycieczek, zaszeregowywano do poszczególnych kategorii hotele(m.in. przyznawano im gwiazdki), motele, pensjonaty, campingi, domy wycieczkowe, schroniska, prowadzono rejestry pośredników turystycznych i organizatorów turystyki.

Kontrola wykazała jednak pewnie nieprawidłowości. Prowadzone rejestry były niekompletne. Zdarzało się, że egzaminy na przewodnika i pilota przeprowadzała komisja, w której składzie nie było np. przedstawiciela konserwatora zabytków (na terenie, gdzie egzaminowany pilot czy przewodnik chce działać są muzea lub zabytki - udział konserwatora w egzaminie jest obowiązkowy). NIK stwierdziła też, że niekiedy w komisjach egzaminacyjnych zasiadali wykładowcy, którzy przygotowywali egzaminowanych kandydatów na przewodników i pilotów. Szwankowała także kontrola przewodników i pilotów. Kategoryzacja obiektów hotelarskich, w tym m.in. przyznawanie gwiazdek hotelom, w części przypadków odbyło się z opóźnieniem lub w oparciu o niekompletne wnioski.

NIK zwróciła się do Ministra Turystki i Sportu o (m.in.) rozważenie utworzenia ogólnodostępnej centralnej bazy przewodników turystycznych i pilotów wycieczek.

Aby pobrać pełny raport NIK w tej sprawie kliknij link poniżej
http://www.ttg.com.pl/download/turystyka_informacja.doc
---
Paweł Zań

Rap NIK o nieprawidłowościach - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2010-03-20
pokaż wszystkie wiadomości

Rap NIK o nieprawidłowościach Autor: Paweł Zań
Re: Rap NIK o nieprawidłowościach Autor: Przodownik 1811
 ├Re: Rap NIK o nieprawidłowościach Autor: z.klose
 └Re: Rap NIK o nieprawidłowościach Autor: Maciej_Zimowski