Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Spis wycieczek punktowanych

Autor: GEORGE 6 [83.27.200.119]
Data: 2009-09-08 16:21:39
Tematyka: Odznaki

Najlepiej skorzystaj z aktualnie obowiązującego Regulaminu GOT PTTK wydanego w 2007 roku. Jest on dostępny w wielu jednostkach PTTK a napewno w Biurze Turystyki Aktywnej w Krakowie - budynek COTG,ul Jagiellońska 6. Widzialem tę wersję też w niektórych schroniskach PTTK. wg wspomnianego regulaminu piszesz:
T.02 Odcinek Grzes -Rakoń 5/3
Odcinek Pol.Chochołowska Wyżnia - Rakoń : tu niestety należy policzyć samemu albo skorzystać z regulaminu ....starego i to jest -jak podałeś -9/2
Niestety, mimo pewnych zalet nowy (graficzny) regulamin nie uwzglęnia wielu tras jakie podawał regulamin w wersji "pisanej".
Co znaczy 5/3 Znaczy to tyle co: do góry 3 km -długość trasy + 200 sumy podejść tj. ok. 200 metrow różnicy wysokości. Pomocne mogą być w obliczeniach dobre przewodniki. Np. bardzo przydatne są do takich obliczeń przewodniki Józefa Nyki (Tatry PL i Tatry SK, Pieniny) Z innymi bywa róznie. Najlepsze moim zdaniem są przewodniki wydawane przez KRAJ, mają zwykle podaną długość trasy i wysokość poszczególnych punktów,tak że można dzięki temu ominąć własne liczenie. No i teoretycznie (!) powinien pomóc w takich obliczeniach Przodownik Tur.Górskiej.
Pasma zagraniczne podaje strona COTG PTTK (Tatry Słowackie niestety jeszcze w starej,częściowo nieaktualnej punktacji ale lada moment ma być już nowa, dostosowana do aktualnej sieci szlaków)

Spis wycieczek punktowanych - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2009-09-08
pokaż wszystkie wiadomości

Spis wycieczek punktowanych Autor: r4czek
Re: Spis wycieczek punktowanych Autor: lemurek
Re: Spis wycieczek punktowanych Autor: Tomek Dygała
│└Re: Spis wycieczek punktowanych Autor: r4czek
│ └Re: Spis wycieczek punktowanych Autor: Tomek Dygała
Re: Spis wycieczek punktowanych Autor: GEORGE 6