Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Murowaniec ;/

Autor: Łukasz Aranowski [213.241.35.242]
Data: 2009-08-27 22:31:54
Tematyka: Obiekty PTTK

Czołem!

Kropla drąży skałę. Dzięki takim postom jak ten Pawła Ognika i innym wcześniejszym nasze schroniska powoli stają się coraz lepsze. Przynajmniej te zachodniokarpackie, bo efekty skarg na schroniska sudeckie tudzież bieszczadzkie niestety nie są tak zadowalające.

Wpadki zdarzają się każdemu. Chodzi jednak o to, aby je eliminować. Jeżeli dzierżawca sobie nie radzi ze schroniskiem - należy go zmienić. Jeśli sobie radzi, ale ma wpadki - należy mu zwracać uwagę. Jeśli schronisko jest wzorowe - należy chwalić. Do tego właśnie służy nasze Forum. :-)

* * *

Generalnie ze schroniskami tatrzańskimi problem jest powszechnie znany - popyt przewyższa podaż, a tej ostatniej nie można już powiększyć z przyczyn zbyt oczywistych aby się tutaj nad tym rozwodzić. Jedyne co można w tej sytuacji zrobić ze strony zarządzających obiektem, to wymyślać kolejne sposoby rezerwacji noclegów - siłą rzeczy zawsze niedoskonałe. Pisząc krótko - nie da się upchnąć w schroniskach wszystkich chętnych i zawsze ktoś będzie niezadowolony. Z punktu widzenia turysty wyjściem jest wędrówka np. w listopadzie, albo (i tej opcji zwolennikiem jestem ja) polubienie innych gór.

W moim odczuciu racja zatem jest po obu stronach. Paweł ma rację, bo faktycznie został źle potraktowany i każdy z nas na jego miejscu byłby zły. Zarządca obiektu ma rację, bo schronisko niemal codziennie przypomina oblężoną twierdzę i ciężko mu pogodzić interes osób już mających w nim miejsca z interesem tych, co chcieliby dopiero je zdobyć. Nie sądzę aby sytuacja w najbliższym czasie uległa zmianie...

* * *

Kol. Kalarus upoważnił mnie do zamieszczenia Jego odpowiedzi skierowanej do Pawła, co niniejszym czynię.
Szanowny Panie,

W nawiązaniu do korespondencji z dnia wczorajszego oraz otrzymanej wiadomości uzupełniającej otrzymanej od Pana pocztą elektroniczną, przepraszam za opisane na "Forum członków i sympatyków PTTK" zdarzenie w recepcji schroniska na Hali Gąsienicowej. Kilka razy w roku (w sylwestra i w kilka sierpniowych dni), obiekt ten nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Z przyczyn technicznych mających wpływ na bezpieczeństwo naszych Gości, nie możemy w tym jedynym z prowadzonych przez nas schronisk tatrzańskich udzielać noclegów zastępczych (podłogi), poza rzeczywiście bardzo wyjątkowymi sytuacjami. W okresach tych żaden z testowanych przez to schronisko sposobów rezerwacji i sprzedaży miejsc nie okazywał się doskonały. W sezonie letnim bieżącego roku połowę miejsc w obiekcie (40 - 50) pozostawiamy do tzw. wolnej sprzedaży. Zapewne informacja jaką przekazano Panu w rozmowie telefonicznej była nieprecyzyjna lub została źle zrozumiana. Pełniący w schronisku dyżur pracownik recepcji, mimo młodego wieku uważany jest za osobę bardzo kompetentną, znającą nie tylko regulamin ale i schroniskowe zwyczaje, aktualnie zdobywa uprawnienia przewodnika. Trudno mi zatem przyjąć, że mógłby zachowywać się aż tak nieodpowiedzialnie, a także wyrażać opinie kwestionujące prawo PTTK do ustanawiania regulaminów obowiązujących w będącym własnością tegoż Towarzystwa obiekcie. Pełne do Niego zaufanie potwierdził Gospo-darz schroniska, pozwolę sobie zatem nie odnosić się do Pańskich

To prawda, że zgodnie z zapisem pkt 6 regulaminu schroniska przysługuje członkom PTTK pierwszeństwo w rezerwacji noclegu, w przypadku jednak stojącej jak sam Pan pisze, czasami nawet od godz. 6.oo rano długiej kolejki, zastosowanie tej zasady jest praktycznie nie do zrealizowania. Jak już wspomniałem sytuacje takie zdarzają się zaledwie kilka razy w roku, pozostaje zatem prośba o planowanie wędrówek po Tatrach w okresach o mniejszym nasileniu ruchu turystycznego.

Wraz z Gospodarzem schroniska i jego Współpracownikiem przepraszamy, że nie udało nam się spełnić Pana oczekiwań, a mało precyzyjna informacja naraziła Pana na niedogodności.

Jerzy Kalarus

Nowy Sącz, dnia 27.o8.2009 r.
Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Murowaniec ;/ - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2009-08-27
pokaż wszystkie wiadomości

Murowaniec ;/ Autor: ognik88
Re: Murowaniec ;/ Autor: Łukasz Aranowski
 └Re: Murowaniec ;/ Autor: ognik88
  ├Re: Murowaniec ;/ Autor: Łukasz Aranowski
  └Re: Murowaniec ;/ Autor: Krzyś
   └Re: Murowaniec ;/ Autor: Łukasz Aranowski