Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Murowaniec ;/

Autor: ognik88 [83.9.184.2]
Data: 2009-08-25 14:58:09
Tematyka: Obiekty PTTK

Witam, wróciłem w poniedziałek z wypadu dwutygodniowego po Polskich Tatrach. Plan mieliśmy ambitny po raz pierwszy z pleckami przejść od Dol. Chochołowskiej do Morskiego Oka. Wypad prawie udany Schronisko w Chochołowskiej super ;-) Ornak nie było źle, Potem pora na Halę Konradową podłogówa ale sympatycznie, no i przyszła pora na "schronisko" Murowaniec.
Miesiąc przed wyjazdem dzwoniłem po schroniskach (wiem że trochę późno,ale nie mogliśmy wcześniej ustalić terminu by wszystkim pasowało) usłyszałem, że: "schronisko Murowaniec nie prowadzi w ogóle rezerwacji telefonicznych (szok!!!), by kupić pokój trzeba być o 10 rano bo o tej otwierają recepcję". Automatycznie zapytałem o ilość dostępnych miejsc noclegowych i usłyszałem: "mamy 114 miejsc, nie przyjmujemy na podłogę bo straż pożarna zabrania". Moim kolejnym pytanie to jak dużo osób stara się o miejsca i czy wystarczy być o 10, czy od 10 tworzy się dopiero kolejka, odpowiedz brzmiała: "wystarczy być o 10rano". Podziękowałem za rozmowę i dzwoniłem do Pięciu Stawów i Morskiego Oka rezerwując kolejne noclegi. Do murowańca dzwoniłem jeszcze 2 razy i za każdym razem słyszałem to samo. Wyruszyliśmy w trasę, wszystko porządku lub do wytrzymania do czasu dojścia do "schroniska" Murowaniec. Doszliśmy jakoś 10:10, w recepcji jakaś kobieta kłóciła się z panem recepcjonistą, że jakim cudem zniknęły miejsca noclegowe skoro przed nią było tylko 4 osoby w kolejce. Przyłączyłem się do dyskusji. Zapytałem czy te osoby brały miejsca dal 4 wycieczek czy jak?? usłyszałem, że nie i że nie było 114 miejsc bo 40 zarezerwowano telefonicznie w marcu (i znowu szok !!! przez tel. mówiono, że nie ma takiej rezerwacji). Dokonałem prostego działania matematycznego od 114 odjąłem 40 więc powinno zostać 74 miejsc. Więc dalej pytam jak to możliwe i jak w ciągu 10 min od otwarcia recepcji upłynnił 74 miejsca. Usłyszałem że to normalne a te cztery osoby stały w kolejce od 8 rano ( i znowu błędna inf. telefoniczna - w końcu schroniska są dla nas a nie my dla schronisk) Więc wzburzony pytam ile z tych osób jest członkami PTTK bo członkowie według regulaminu Schronisk PTTK mają pierwszeństwo przy braniu noclegów.Usłyszałem że PTTK nie ma nic do gadani i nic nie znaczy. Po tym tekście już wiedziałem że nie ma co rozmawiać z tym panem. ale jeszcze zapytałem co z osobami które schodzą z gór no i z różnych powodów: zmęczenia czy ciemności czy złych warunków atmosferycznych nie są w stanie zejść niżej a Murowaniec nie chce przyjąć ich nawet na nocleg w warunkach turystycznych tzw. podłogówę, usłyszałem ze to nie jego sprawa niech sobie inaczej trasy planują albo dzwonią po TOPR.
Ale to nie koniec historii, zmuszeni zostaliśmy do zejścia do Zakopanego znaleźliśmy nocleg w schronisku PTSM w Szarotce. Zmieniliśmy trasę - nie poszliśmy przez Krzyżne do Pięciu Stawów tylko Dol. Roztoki. Tam spotkaliśmy dziewczynę, która postanowiła czekać noc wcześniej do 21 kiedy może będą a może nie wolne miejsca w Murowańcu. Powiedziała nam że tak naprawdę poprzedniego dnia było wolnych tylko 20 miejsc (no to by mogło się zgadzać i wyjaśniajać jak cztery osoby wzięły wszystkie miejsca) ale to nie było koniec kontrowersji. Powiedziała nam tez ta koleżanka, że podłogówa jest możliwa tylko trzeba podejść do recepcjonisty i powiedzieć: "płace za podłogę" on szuka miejsca na podłodze w pokoju. Więc chyba bierze w kieszeń. (moje przypuszczenie)
Tak że "schronisko" Murowaniec łamie regulamin Schronisk PTTK no i przeczy definicji schroniska, które ja rozumiem jako miejsce odpoczynku, schronienia i noclegu dla turystów zmęczonych trudami wycieczki, lub planujących dłuższą trasę którzy potrzebują wyjść na trasę wcześnie rano, według mnie schronisko tez przyjmuje wszystkich nie ważne czy ma miejsca czy nie.

Murowaniec ;/ - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2009-08-27
pokaż wszystkie wiadomości

Murowaniec ;/ Autor: ognik88
Re: Murowaniec ;/ Autor: Łukasz Aranowski
 └Re: Murowaniec ;/ Autor: ognik88
  ├Re: Murowaniec ;/ Autor: Łukasz Aranowski
  └Re: Murowaniec ;/ Autor: Krzyś
   └Re: Murowaniec ;/ Autor: Łukasz Aranowski