Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Schroniska PTTK u dzierżawców

Autor: gutowski [77.115.209.217]
Data: 2008-07-27 15:27:28
Tematyka: Obiekty PTTK

Myślę, że nie jest to takie do końca proste, skoro PTT mimo wszystko odłączyło się i chce kontynuować swoje dawne tradycje, to obecnie pogodzenie nie jest tak do końca możliwe. Lepiej chyba by było gdyby został ustalony jakiś poziom schronisk, gdyby PTTK opiekując się danymi obiekatmi kontrolowało poziom ich prowadzenia, oraz w przypadkach gdy ich najemcy "szkodzą" opinii danego schroniska poprostu rozpisać nowy przetarg.
To wszystko raczej zależy od polityki organizacji no i oczywście od pieniędzy, ale pamiętajmy, że polepszenie opinii danego obiektu napędza klientów, a ci przychodzą z pieniędzmi i kółeczko się zamyka.

Ale faktycznie z przykrością muszę stwierdzić, że niektóre schroniska prywatne są prowadzone znacznie lepiej niż schroniska PTTK. Żeby nie być gołosłownym polecam przejście do schroniska Cyrla i oddalonego o ok. 2,5h szlakiem schroniska na Hali Łabowskiej. Różnica jest diametralna. NIe tylko cenowo (Cyrla pokój 2os. 16,5 zł. !!!, a Hala 25zł.) ale także wizualnie.

Tutaj niestety wchodzi ogromna konkurencja, więc jeśli najemcy sami, bądź pod przymusem organizacji nie będą poprawiać standardów i utrzymywać klimatu górskiego schroniska (nie tworząc przy tym obiektów hotelowych jak np. na Hali Miziowej pod Pilskiem) to będą tracić turystów, którzy za te same bądź niższe pieniądze będą uciekać do obiektów prywatnych, często tworzonych przez wielbicieli gór i turystów.

Schroniska PTTK u dzierżawców - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2008-07-27
pokaż wszystkie wiadomości

Schroniska PTTK u dzierżawców Autor: krystyn.kaczor
Re: Schroniska PTTK u dzierżawców Autor: gutowski
 └Re: Schroniska PTTK u dzierżawców Autor: Amotolek