Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Hymn PTTK

Autor: mixer2004 [87.199.37.30]
Data: 2008-04-28 23:20:31
Tematyka: Przyszłość PTTK

Od 9 kwietnia kiedy to po raz pierwszy Amotolek napisał kilka zdań nt Hymnu nikt nie wniósł nic nowego w rozwinięcie tego postu. A po kilku wpisach zaczyna się "pyskówka" jakich wiele na onecie. Pozimo ...hm. Dobra. Chciałbym wprowadzić do tej dyskusji trochę lepszego poziomu. I tak:
1. Szkoda, ża autor w pierwszym wpisie nie podaje kto jest autorem i kiedy dokładnie powstał ten hymn.
2. Cieszę się,że ktoś mając dostęp do tekstu go opublikował (podziękowania dla Ciebie Amotolek)
3. Szkoda, że nie można nagrać ( choćby w mp3 albo innym cyfrowym programie) melodii, a może nawet pełnego wykonania dokonanego przez którąś ze szkół muzycznych, aby zapoznać się z melodią i nauczyć się słów. Ja np. jestem słuchowcem a w sprawie czytania nut - analfabetą i nic mi to nie daje, a gdybym się osłuchał, to na pewno zaśpiewałbym go. Ba wykonał nawet lepiej niż Prezydent L.Kaczyński Hymn Narodowy
4. To, że hymn nie jest znany to wina działaczy w terenie. Taki hymn powinno wykonywać się na wszystkich organizowanych przez PTTK imprezach np przy ognisku, albo na starcie. Gdyż hymn nie służy li tylko do wykonania na zjazdach (które odbywają się co kilka lat)
5. Słowa takiego hymnu, wraz z jego danymi ( np data powstania, imię i nazwisko autora tekstu, kompozytora, okoliczności powstania) powinny być zawarte na stronie www portalu pttk i na stronach oddziałów czy też klubów pttk.
6. Jednak takim strzępieniem języka jak tu widzę ( przepraszam klawiatury) nikt nic nie zrobi. Krytykujecie że marne słowa ( staropolskie określenia - Bogurodzica do tej pory ma niezmieniony tekst, a tekst Mazurka Dąbrowskiego ewoluował na przestrzeni lat) - tu też mozna uaktualnić i zmoderować, wspominacie o Polsce socjalistycznej i z treści nie wynika, czy żałujecie braku socjalizmu czy jesteście z tego zadowoloenia.... A co to ma do tego że w ogóle hymnu nie wykorzystuje się na imprezach pttk-owskich? Nic. Austryjackie gadanie. Rodzi się pyskówka a nie merytoryczna wymiana zdań,poglądów, opinii zmierzając do pewnych ustalen i postanowien.
6. Żeby coś było z tego pisania - stawiam pytanie do moderatora forum (a czy to ta sama ekipa co portalu ZG PTTK ?) może wspólnie spowodujemy, aby na portalu ZG PTTK umieszczono możliwość odsłuchania a nawet skopiowania pełnego wykonania hymnu? A jeżeli tego nie można zrobić na portalu ZG PTTK to może na tym forum można będzie umieścić możliwość odsłuchania i przegrania takiego hymnu na własne potrzeby turystów. Za odtwarzanie hymnu nie można wnosić roszczeń jak z prawa autorskiego.

Pozdrawiam serdecznie. Do zobaczenia na szlaku

Hymn PTTK - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 20
data najnowszej wiadomości: 2008-05-01
pokaż wszystkie wiadomości

Hymn PTTK Autor: Amotolek
Re: Hymn PTTK Autor: forlorn_hope
│└Re: Hymn PTTK Autor: Amotolek
│ └Re: Hymn PTTK Autor: Łukasz Aranowski
│  └Re: Hymn PTTK Autor: Amotolek
Re: Hymn PTTK Autor: Łukasz Aranowski
│├Re: Hymn PTTK Autor: Amotolek
││└Re: Hymn PTTK Autor: Amotolek
│└Re: Hymn PTTK Autor: Amotolek
│ └Re: Hymn PTTK Autor: Łukasz Aranowski
│  └Re: Hymn PTTK Autor: Amotolek
Re: Hymn PTTK Autor: mixer2004
 └Re: Hymn PTTK Autor: Amotolek
  └Re: Hymn PTTK Autor: jotem
   └Re: Hymn PTTK Autor: Amotolek
    └Re: Hymn PTTK Autor: jotem
     ├Re: Hymn PTTK Autor: jotem
     └Re: Hymn PTTK Autor: Amotolek
      └Re: Hymn PTTK Autor: jotem
       └Re: Hymn PTTK Autor: Amotolek