Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: PTTK i pieniądze.

Autor: dhg [78.157.190.74]
Data: 2008-02-23 16:57:09
Tematyka: Przyszłość PTTK

Nic nie stoi na przeszkodzie aby Pan mógł prowadzić schronisko i ZARABIAĆ! Co to znaczy nie bardzo drogie? Ideą nie można zapłacić prądu, węgla,drewna na opał,wody,czynszu bardzo dużego dla Pttk,zus-u,wynagrodzeń dla pracowników, podatku od nieruchomości-urzędy miasta ulg dla PTTk nie przewidziały ,remontów bieżących oraz drobnych napraw-proszę nie pytać co to oznacza w praktyce bo nikt nie uwierzy.Nie mozna zapłacić ani wynagrodzić w żaden sposółb nie przespanych nocy dzierżawcy w schronisku.Jego praca to 24godz non-stop.Do tego należy doliczyć HAMSKIE często w tych czasach zachowanie pseudoturystów ,za które też nikt nie płaci.Pijana, rozwrzeszczana brać TURYSTYCZNA.Często schroniska służą takim ludziom za przystań na jedną noc.I wcale nie musi to być młodzież.W tej grupie na czele stoją ludzie w wieku od 30 do 50 lat.Często wzywana jest policja do awantur pijackich w schroniskach. Do kosztów należy koniecznie doliczyć całe wyposażenie obiektu.WSZYSTKO!!!Od łyżki do miski,od łóżka do pościeli i wyposażenia części noclegowej.Można jeszcze dopisać bardzo dużo,ale czy to ma sens.Przecież dzierżawca to i tak złodziej i pasożyt,więc po co się wysilać.Taki stereotyp panuje w PTTK i głowach turystów oraz działaczy PTTK.Dlaczego? Odpowiedz jest prosta .Regulamin PTTK jest z czasów PRL gdzie za wszystko płaciło państwo-czyli my wszyscy.Nastała demokracja ale regulamin się nie zmienił. Pttk nie łoży wogóle na utrzymanie schronisk scedował to na dzierżawców i informuje swoich członków o darmowych wrzątkach,spożywaniu własnego prowiantu ,rabatach itp.które ma obowiązek otrzymać od dzierżawcy schroniska.Jeżeli ten odmówi -to znaczy że to taki i owaki cwaniak.Żeby było śmieszniej PTTK nie refunduje w żaden sposób za korzystanie przez turystów z jadalni czy innych usług w schroniskach jak choćby ogrzewanie w zimie ,woda,sprzatanie itp.Oczywiście składki członkowskie pobiera.Ale korzystać z np.spozywania prowiantu mogą wszyscy nie tylko członkowie PTTK.Czy ktoś potrafi mi tą niedorzeczność wyjaśnić. Czynsze są bardzo wysokie ,niektórych nie sposób udzwignąć,dlatego dużo osób zaczyna rezygnować.I tu jest miejsce dla ludzi takich jak Łukasz! Pttk nigdy nie pozbędzie się złotej kury-obiektów z których można wycisnąć ile się tylko da,nic w nich nie inwestując.Propaganda PRL świetnie u nich funkcjonuje i tacy sami ludzie tam pracują.Zgadzam się z opinią iż średnia wieku w PTTK to 90lat. Kto finansuje tą działalność statutową ,jaki Minister ? Dlaczego ta instytucja nie jest sprywatyzowana.Przecież to majatek całego narodu Polskiego.Dlaczego zarządzają osoby które mają z tego profity? Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.
Strategia osiągania zysku to wspaniały pomysł,jak zamierza Pan to zrealizować? Ekonomia swoje a Pan swoje.Nie obrażam się na ludzi z kanapkami niech sobie jedzą dalej,ale niech nie oczekują iż gospodarz schroniska będzie miły i uczynny .Jeżeli któryś z kierowników schronisk taki jest ,to oznacza to kamuwlaż .Ale nie chcecie chyba wiedzieć co oni o was TURYSTACH myślą i o PTTK.
Zeby takiej sytuacji nie stwarzać,nalezy zmienić statut .Zawrzeć porozumienie z gospodarzami schronisk . Wspólnie podjęte wyeliminuje te niedorzeczności.Jestem za ofiarowaniem dla czlonków wielu ulg i rabatów ,nawet w wyżywieniu ,ale to musi być uzgodnione i nie może obciążać gospodarza obiektu.Jest jeszcze inne wyjście,kierownik na etacie a PTTK pokrywa wszystkie koszty utrzymania obiektu.W takiej sytuacji turysta ma wszystko za darmo.!POROZUMIENIA I KULTURY OSOBISTEJ ZARZADZAJĄCYCH TU POTRZEBA.
Pozdrawiam

PTTK i pieniądze. - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 9
data najnowszej wiadomości: 2008-04-03
pokaż wszystkie wiadomości

PTTK i pieniądze. Autor: karo
Re: PTTK i pieniądze. Autor: Łukasz Aranowski
│└Re: PTTK i pieniądze. Autor: dhg
│ └Re: PTTK i pieniądze. Autor: Łukasz Aranowski
│  └Re: PTTK i pieniądze. Autor: lucyna
Re: PTTK i pieniądze. Autor: bialyzibi
Re: PTTK i pieniądze. Autor: Magmail
 ├Re: PTTK i pieniądze. Autor: celina adam
 └Re: PTTK i pieniądze. Autor: abc