Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Potwierdzanie do odznak.. :/

Autor: krikra [87.205.178.112]
Data: 2008-02-20 00:21:23
Tematyka: Odznaki

Wiecie, naczytałam się różnych regulaminów odznak i doszłam do wniosku, że są po to, by ZNIECHęCAć ludzi do ich zdobywania..
Takie moje świeże, dzisiejsze doświadczenie.. Naszła mnie chęć zdobycia regionalnej odznaki pewnego miasta - w tamtejszym oddziale zażyczono sobie zbierania tylko i wyłącznie pieczątek (bądź podpis przewodnika). No i dziś mój pierwszy dzień samotnej "wycieczki" - w aptece babka najpierw zdziwiona, że ją proszę o pieczątkę.. wzięła książeczkę, poszła debatować nad tą ważką kwestią z inną babką na zaplecze. Wróciła po 5 minutach i stwierdziła z uśmiechem "Niestety, nie mogę pani dac tej pieczątki". Dobra, poszłam do kiosku. Tam też wielkie oczy - po co, na co, a co to za wycieczka, no ale w końcu się udało. Poszłam do kolejnego obiektu - na dworzec kolejowy. Myślę - tam nie będzie problemów. Gdzie tam! Od kasjerki usłyszałam "Ale ja nie mam pieczątki z nazwą miasta!". Odechciało mi się takiego dalszego 'zwiedzania'.
Powiem krótko i węzłowato - głupi pomysł z tymi pieczątkami. Ludzie nie chcą ich dawać i jest to spory kłopot. Dodatkowo tłumaczenie się każdemu - po co nam to, a czemu, jest też mało przyjemne (przynajmniej dla mnie to niemiłe). Dlaczego nie wystarczy zdjęcie obiektu, opis, no nawet własne zdjęcie "na tle"? Czy chodzi o eliminację nadużyć? Bzdura, jak zechcę sobie mieć odznakę za wszelką cenę, to ją kupię na Allegro:-) Ale przeciez nie o to chodzi. Po co tak utrudniać tym paru osobom, które zainteresują się tematem, zdobycie blaszki? Pieczątki, pieczątki.. jest tyle innych sposobów potwierdzania trasy, ale z jakiegoś niezrozumiałego powodu owe nieszczęsne pieczęcie są wynoszone na piedestał. Dodatkowo zauważyłam, że PTTK raczej koncentruje się na turystyce zorganizowanej, grupowej - na wycieczce łatwo o potwierdzenie, wystarczy podpis i już. Ale jak ja sobie chcę pozwiedzać na własną rękę, od razu - pieczątki, pieczątki.. Turysta indywidualny jest trochę traktowany jak zło konieczne, podejrzliwie..trochę mi zal, ale nie mam ochoty użerać się z ludźmi. Pozwiedzam sobie na własny sposób, a że bez pieczątek? Trudno;-)

Potwierdzanie do odznak.. :/ - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 18
data najnowszej wiadomości: 2009-06-19
pokaż wszystkie wiadomości

Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: krikra
Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: Amotolek
│└Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: tomek.jg
│ ├Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: Krzyś
│ │└Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: tomek.jg
│ │ └Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: Krzyś
│ ├Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: Amotolek
│ │└Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: tomek.jg
│ │ └Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: Amotolek
│ └Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: Monika Pszczółkowska
│  └Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: tomek.jg
│   └Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: Monika Pszczółkowska
│    └Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: tomek.jg
│     ├Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: Krzychu S.
│     │├Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: tomek.jg
│     │└Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: Amotolek
│     └Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: Amotolek
Re: Potwierdzanie do odznak.. :/ Autor: mimochodem