Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Schronisko na Przehybie.

Autor: pawelk84 [87.239.58.161]
Data: 2007-12-10 17:56:11
Tematyka: Obiekty PTTK

Witam.
Ostatnio współorganizowałem duży wyjazd szkoleniowy podczas którego spaliśmy w schronisku na Przehybie. Poniżej kilka obiektywnych uwag co do tego schroniska.

Plusy :
- stosunkowo duży komfort jak na schronisko
- cały czas ciepła woda
- ciepło (co w schroniskach nie jest oczywiste)

Minusy :
- drogo (nawet po zniżce grupowej)
- brak "klimatu górskiego"
- początkowo chcieli pobierać opłatę za wrzątek mimo, iż śpiąc w ponad 60 osób zapłaciliśmy prawie 1500 zł (+ zakupy indywidualne), taki dzień poza sezonem często się chyba nie zdaża; rano pani zrezygnowała z tej opłaty (tzn. opłatę policzyła, ale dała zniżkę w tej samej wysokości).. nota bene początkowo powodem opłaty był fakt, iż wcześniej nie poinformowaliśmy, że będziemy potrzebować wrzątek, wtedy woda gotowana byłaby na piecu, a nie w czajniku.. chyba prowadząc tyle lat schronisko się wie, że jak w nocy w zimie ma przyjść duża grupa turystów to będą potrzebować wrzątek (tak na marginesie tylko przechodząc koło Chatki na Niemcowej (żeby ją opisać i pójść dalej) dostaliśmy każdy (ok.30 osób) za darmo herbatę..

Wnioski :
- ogólnie nie było źle, ale o wiele lepiej wyglądało podejście do turystów na Turbaczu dwa tygodnie wcześniej (wystawiono czajnik, nie przeszkadzało gitarzenie do 3 w nocy (na Przehybie po targach umówiliśmy się, że grać będziemy tylko do 23 i z umowy wywiązaliśmy się))
- schronisko nastawione jest na turystów przejściowych i tych z większym portfelem, a nie grupy studenckie ograniczające koszty do minimum, ale tworzące górski klimat
- jeśli grupa byłaby mniejsza (nie 60, a z 30 osób) wybralibyśmy się na Niemcową (znacznie taniej i bardziej klimatycznie)

Schronisko na Przehybie. - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 8
data najnowszej wiadomości: 2014-09-08
pokaż wszystkie wiadomości

Schronisko na Przehybie. Autor: pawelk84
Re: Schronisko na Przehybie. Autor: George
Re: Schronisko na Przehybie. Autor: malajda
│└Re: Schronisko na Przehybie. Autor: Łukasz Aranowski
Re: Schronisko na Przehybie. Autor: biały orzeł
 └Re: Schronisko na Przehybie. Autor: paweldudek
  └Re: Schronisko na Przehybie. Autor: Tomek Dygała
   └Re: Schronisko na Przehybie. Autor: paweldudek