Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

tryby wyborcze:-)

Autor: Amotolek
Data: 2007-10-19 11:01:10
Tematyka: Tematyka ogólna

Dzięki Basiu za podpowiedź, rzeczywiście autor w tekście gazetowym miał dwa znaki większości i dwa znaki mniejszości, a już przypuszczać zacząłem różne bardzo brzydkie rzeczy, jakie mamy w życiu na codzień, np. w kampanii wyborczej!
No to może tekst teraz się ukaże tu, w całości:-)?

Artykuł trybu wyborczego.

Ciekawe zagadnienie prawne stanowi artykuł 91 Ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu, który działa, czytaj chroni posłów i senatorów a też kandydatów do tego miana tylko w okresie kampanii wyborczych w Polsce. Ta swoista ochrona w okresie wyborczym nie chroni jednak społeczeństwa przed nieudanymi posłami i senatorami. Społeczeństwo jest narażone na kiepskiej jakości asortyment odsiany z tej niby lepszej części aktywnych politycznie obywateli.

Prawda, święta prawda i gówno prawda...
Obywatele znużeni politycznymi sukcesami naszych parlamentarzystów stają się bardziej aktywni w okresie kampanii wyborczej, kiedy to mogą się z bliska przyjrzeć się wizerunkom kandydatów. Wtedy też najczęściej do naszej świadomości dociera trzecia z wyżej wymienionych prawd na temat tego/tej czy owego/owej. Ale niestety dla wyborcy jest już za późno gdyż tych z plakatów w tym polskie mendy polityczne chroni wspomniany artykuł Ordynacji wyborczej. A obywatel może jedynie iść i odpowiednio skreślić, bez względu na to słowo odpowiednio może znaczyć. Parasol ochronny działa, a tym, którym jednak zechce się na odtajnienie prawdy o danym kandydacie na drodze błyskawicznie i - o dziwo – niezwykle sprawnie staje polski wymiar sprawiedliwości. Dla polepszenia pola widzenia, na góra trzy doby, polska Temida ściąga z oczu przepaskę. W ten sposób obywatelowi uniemożliwia się jakiekolwiek działanie w ramach tzw. „kampanii obronnej”

Zgodnie z art. 91 Ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu, jeżeli rozpowszechniane materiały wyborcze, a w szczególności plakaty, ulotki, hasła i wypowiedzi lub inne formy prowadzonej w okresie kampanii wyborczej agitacji, zawierają informacje nieprawdziwe, kandydat na posła albo kandydat na senatora lub pełnomocnik wyborczy zainteresowanego komitetu wyborczego ma prawo wnieść do sądu okręgowego wniosek o wydanie odpowiedniego orzeczenia. Sąd okręgowy ma obowiązek rozpoznania takiego wniosku w ciągu 24 godzin w trybie postępowania nieprocesowego.

Ten dziwoląg zawarty w tym fragmencie tekstu „zawierają informacje nieprawdziwe” w rzeczywistości jest niczym innym jak rzucaniem kłód pod nogi każdemu, kto posiada wiedzę na temat kandydata, z której to wiedzy wynika, iż taka osoba nie zasługuje na mandat posła czy senatora, a chciałby tę informację ujawnić. W normalnym trybie, znaczy tym nienormalnie wlekącym się latami, osoba, o której ktoś wiedział coś będąc już posłem czy senatorem doskonale sobie poradzi z przeciwnikiem „politycznym”, gdyż wtedy co prawda nie działa już art. 91 Ordynacji ale działa immunitet parlamentarzysty, a jeszcze świetniej działa układ.

Zatem w naturalnym odruchu sprzeciwu rodzi się pytanie, czy informacje, hasła wyborcze zawarte na plakacie, ulotce, wypowiedzi należy bezwzględnie uznać za prawdziwe skoro jak pokazuje doświadczenie i wiedza życiowa obywatela nie są one w ponad 95% wykonalne?

Autor: Marek Olżyński

Wg: www.platformakociewie.pl

Poprawiłem oryginalny wyraz w skowyczkach na grube b i nie powinno
być już trudności technicznych. jeśli tak , to tym samym 3 posty niekompletne i jeden zdziwiony stają się zbędne!

Tekst ten przytoczyłem ku przestrodze, bo i w PTTK regulamin wyborczy jest daleki od oczekiwań, a i kandydaci , jacy z jego stosowania się mogę wyłonić do władz naczelnych i forowych, to i pisać szkoda:-).
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

tryby wyborcze:-) - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2007-10-19
pokaż wszystkie wiadomości

tryby wyborcze:-) Autor: Amotolek
Re: tryby wyborcze:-) Autor: Łukasz Aranowski