Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Jedzie pociag z daleka....

Autor: Amotolek [83.5.137.98]
Data: 2007-09-23 13:55:06
Tematyka: Tematyka ogólna


No i oddali wagon! :-)

W połowie lipca prasa papierowa i netowa rozpisała się *, o zabranym przez PKP pasażerom - wagonie 11. Ze składu TKL z Zielonej Góry do Warszawy Wschodniej i z powrotem. Był to bardzo wygodny wagon. Był? Tak, bo odłączyli go ze składu od niedzieli (24 czerwca br.) aż do któregoś tam września br.

Obecnie, miałem wątpliwą przyjemność podróżować tym wagonem w połowie września. Nie wiadomo co się stało, może to zadziałała krypto reklama prasowa, dość, że pociąg, a szczególnie ten wagon - był pełny. Właściwie „pełny” to delikatne określenie. Jak to możliwe? Po prostu kolej sprzedaje miejsca do siedzenia, wydając „bilet na życzenie podróżnego”, bez określenia miejsca i spoko. Trzy zł za miejscówkę – oczywiście kasując! Jak był teraz ten wagon okrutnie przepełniony - ilustrują zdjęcia, jakie zrobilem w wagonie. Obrazek jak z Dalekiego Wschodu. Tylko kozy jeszcze brakowało, ale za to jechała nieprzebrana czereda kolarzy w straszliwych kaskach z ogromną ilością rowerów. Śmierdzieli jak kozy a wyglądali, jak Marsjanie! Niektórzy mieli koszulki z napisem "Zlot Kolarski Jakiśtam Ryki 12-13 sierpnia. A była już niedziela -16 września, no to mogli zaśmierdnąć co, nieco? :-( Do tego głodni. Gotowali jaja, korzystając z gniazd do zasilania kompów i komórek. Cud, że to się wszystko nie spaliło. Wykorzystując tłok i zamieszanie - poszczególne osoby popalały w toalecie, skutecznie ją blokując, a paru osobników o szemranym wyglądzie paliło w tym tłoku ostentacyjnie papierosy w przedsionku wagonu, a to co mi odpowiedzieli na zwróconą im grzecznie uwagę – to już się nie nadaje do publikacji!
Reasumując jest może teraz i trochę lepiej, ale jeszcze daleko kolei do oczekiwanej doskonałości przy planowaniu przewozów pasażerów gdzieś pomiędzy IV a V Rzeczpospolitą :-)

ANT

*/
1.http://www.platformakociewie.pl

2. „Gazeta Lubuska” 14/15 lipca br. „Był taki wagon”

3. „Metro” 1 sierpnia br. „Oddajcie nam wagon”

440
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Jedzie pociag z daleka.... - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2007-09-23
pokaż wszystkie wiadomości

Jedzie pociag z daleka.... Autor: Amotolek
Re: Jedzie pociag z daleka.... Autor: Monika Pszczółkowska
 ├Re: Jedzie pociag z daleka.... Autor: Amotolek
 │└Re: Jedzie pociag z daleka.... Autor: Łukasz Aranowski
 │ └Re: Jedzie pociag z daleka.... Autor: Amotolek
 └Re: Jedzie pociag z daleka.... Autor: Amotolek