Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m."

Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-09-16 17:04:55
Tematyka: Tematyka ogólna

Witam!
Współpracownicy, którzy w końcu też czasopismo współtworzyli (bo pieniądze to warunek konieczny do rozwoju przedsięwzięcia, ale bynajmniej nie wystarczający) poczuli się przedmiotowo traktowani i doszli do wniosku, że taka współpraca im nie odpowiada.
Tu dotykasz znacznie szerszego problemu - tj. roli i wpływu pracownika najemnego na swoją firmę. Punktów widzenia może być tutaj sporo. Znam dobrze prosperujące firmy, w których jest ogromna rotacja, pracownikom płaci się kiepsko i wykorzystuje ich do oporu, a znam też dobre firmy, które stawiają na zespół - budują lojalność, integrują pracowników, motywują itd. Wszystko zależy od modelu biznesowego i każda z tych strategii (oraz pełne spektrum pomiędzy) sprawdza się w określonych sytuacjach.

Ważna jest wolność wyboru i pracownika i pracodawcy. Jak pracownik się nie sprawdza - wymienia się go. Jak pracodawca przestaje spełniać oczekiwania - zmienia się pracę. To normalne.

W liście Waszym jednak pojawia się rozżalenie i pretensja o to, że pracodawca zmienił strategię. A to już normalne nie jest.
Po prostu ja byłem bardziej oględny, a Basia wypowiedź rozwinęła :-).
Nie. Prosty przykład:

Wasz list: "Czasopismo dryfowało w kierunku gazetki reklamowej, podporządkowanej wyłącznie sugestiom reklamodawców, nie uwzględniającej specyfiki i oczekiwań naszych Czytelników."

Twoje słowa: "Czy reklam było za dużo czy za mało (a jeśli za mało, to czy było to spowodowane charakterem pisma) - nie mnie oceniać."

No i przykład mocniejszy:

Wasz list: "Chcieliśmy Was zawiadomić o naszym odejściu z redakcji Magazynu Turystyki Górskiej n.p.m. Powodem takiej decyzji była fatalna polityka wydawnicza Domu Wydawniczego Kruszona w zakresie dotyczącym n.p.m.. Od pewnego czasu nasilały się próby podporządkowania czasopisma Działowi Reklamy DWK, a redakcja miała coraz mniejszy wpływ na jego kształt i rozwój."

Twoje słowa: "Dokonywanie takich zmian jest świętym prawem właściciela tytułu, który całe przedsięwzięcie finansuje. Skoro jednak od kwietnia nie dowiedziałem się niczego o motywach zmiany naczelnego, ani o tym jakie zmiany w czasopiśmie planuje wydawca i czego oczekuje od współpracowników, to doszedłem do wniosku, że najlepszym wyjściem jest wycofanie się, by dać nowemu redaktorowi naczelnemu swobodę w kształtowaniu profilu pisma."

Jacku! Przecież list, który podpisałeś to PROTEST przeciwko "fatalnej polityce Domu Wydawniczego Kruszona". Tymczasem Twoje słowa wskazują na odejście "by dać nowemu redaktorowi naczelnemu swobodę w kształtowaniu profilu pisma". Naprawdę uważasz, że to to samo?

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Rezygnacja redakcji "n.p.m." - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 16
data najnowszej wiadomości: 2007-09-17
pokaż wszystkie wiadomości

Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Basia Z.
Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: addabr
│└Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: JAK
Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Łukasz Aranowski
 ├Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Jacek Potocki
 │└Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Łukasz Aranowski
 │ └Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Jacek Potocki
 │  ├Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: lucyna
 │  │└Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Łukasz Aranowski
 │  └Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Łukasz Aranowski
 └Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Basia Z.
  └Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Łukasz Aranowski
   └Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Basia Z.
    └Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Łukasz Aranowski
     └Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Basia Z.
      └Re: Rezygnacja redakcji "n.p.m." Autor: Łukasz Aranowski