Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: OK Województwa Śląskiego

Autor: Less
Data: 2007-07-17 16:50:38
Tematyka: Odznaki

Ok. znam doskonale ten punkt i wymienione tam obiekty.
jest ich 12. Zwróć uwagę na ich rozmieszczenie trzeba obskoczyć cały Śląsk. Mam teraz zrobić wycieczkę samochodową Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Chorzów, Tychy? Ile mi to zajmie czasu i co nie mniej istotne takie obiekty mogę odwiedzać przy okazji odwiedzania zabytków, muzeów, rezerwatów itp. a nie jako cel główny. Do wszystkich trzech stopni odznaki trzeba 30 obiektów. Rozumiem, że to turysta ma wykazać inicjatywę i znaleźć takie obiekty ale gdzie tu proporcje. Do stopnia pierwszego wytarczy 1 muzeum, 4 zab. architektury, 1 rezerwat, 2 miesca pamięci i 10 obiektów współczesnych.
Wedrując 4 dni po Jurze odwiedziłem 15 zab. architektury, 2 muzea, 4 rezerwaty, 3 miejsca pamięci i zaledwie 2 obiekty "Inne".
Patrząc na regulaminy innych odznak jeśli jest kategoria obiekty współczesne to zawsze ich ilość jest dużo mniejsza niż tradycyjnych obiektów krajoznawczych głównie ze względu na fakt, że jest ich znacznie mniej.
Bardzo chętnie odwiedzę palmiarnię czy ogród zoologiczny itp.. Czy w Woj. Śląskim jest tak dużo tego typu obiektów Spodków, Bibliotek, Osiedli, ciekawych architektonicznie współczesnych kościołów i budynków użyteczności publicznej?
Istotna też jest kwestia dostępu do informacji. Planując wycieczki szukam w necie, wertuję przewodniki i znalezienie zabytków, muzeów, rezerwatów nie stwarza problemów jest ich naprawdę dużo w woj. Śląskim.
Czy Ty, mieszkaniec Tychów, jesteś w stanie zaproponować 2-3 dniową wycieczke pieszą lub rowerową po swojej okolicy, która oprócz ciekawych zabytków, muzeów, pomników przyrody itp. obejmie również z 4-5 ciekawych obiektów współczesnych?
Podkreślam gdybym nie musiał pokonać 200-300 km żeby odwiedzić Woj. Śląskie to pewnie nie byłby problemu. Jednak biorąc pod uwagę odległość, i fakt, że mogę odbyć na Śląsk 2-3 wycieczki w roku, chciałbym maksymalnie wykorzystać ten czas i odwiedzić naprawdę atrakcyjne obiekty, kórych nie brakuje.

OK Województwa Śląskiego - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 14
data najnowszej wiadomości: 2007-07-19
pokaż wszystkie wiadomości

OK Województwa Śląskiego Autor: Less
Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Marcin Muszer
│└Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Less
│ ├Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Krzysztof Koterba
│ │├Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Krzysztof Koterba
│ │└Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Marcin Muszer
│ │ └Re: OK Województwa Śląskiego Autor: gar
│ │  └Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Marcin Muszer
│ └Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Marcin Muszer
Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Marcin Muszer
Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Basia Z.
 ├Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Basia Z.
 └Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Krzysztof Koterba
  └Re: OK Województwa Śląskiego Autor: Less