Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Dom Turysty w Żaganiu

Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-03-17 02:10:21
Tematyka: Obiekty PTTK

Czołem!

Lepiej wkleić całość artykułu, bo spod podanego linka w każdej chwili może zniknąć.

Pozdrawiam,
Łukasz
POWIAT ŻAGAŃSKI
16 marca 2007 - 19:30


Hotel do poprawki
Żagański oddział PTTK został poproszony o opuszczenie Domu Turysty na placu Klasztornym. Zdaniem zarządcy hotel jest kiepsko prowadzony.

Żagański oddział PTTK powstał w 1959 roku. Pierwszą siedzibę miał przy dawnej ul. 1 Maja (dziś Keplera).

- W 1984 r. Zarząd Główny PTTK przekazał nam Dom Turysty i gotycki spichlerz. Były one bardzo zdewastowane - opowiada dyrektor biura obsługi ruchu turystycznego i Domu Turysty, Elżbieta Olearczyk.

- Oddział za swoje pieniądze remontował, szczególnie obiekt hotelowy. Zarobione na nim pieniądze były przeznaczane na poprawę standardu obiektu, co uratowało budynek od ruiny i zwiększało jego atrakcyjność. Zmodernizowano większość łazienek w pokojach, wymieniono część podłóg, naprawiono część dachu - dodaje E. Olearczyk.
reklama

Inaczej zarządzać

Ostatnio żagańskim środowiskiem wstrząsnęła więc wiadomość, że z placu Klasztornego turyści muszą się wynieść. Problemy, zdaniem żaganian, zaczęły się od kiedy dzierżawcą obiektów została spółka Sudeckie Hotele i Schroniska w Jeleniej Górze.

- Spotkaliśmy się i uchwaliliśmy, że będziemy w tej sprawie rozmawiać tylko z zarządem głównym PTTK, a nie z jeleniogórską spółką - informuje prezes zarządu żagańskiego oddziału PTTK Ryszard Dyrkacz.

- Wszelkie nasze pełnomocnictwa przy żagańskim obiekcie ma jeleniogórska spółka - usłyszeliśmy w Warszawie.

A stanowisko Sudeckich Hoteli i Schronisk jest jasne. - Zażądałem od żagańskiego PTTK opuszczenia Domu Turysty - podkreśla prezes spółki z Jeleniej Góry Grzegorz Błaszczyk.

Zdaniem prezesa ten hotel nie przynosi takich efektów, jakie mógłby przynosić. - Pewne koszta trzeba ponosić, a w środku wszystko zatrzymało się na latach 70. Cenię tych ludzi za dotychczasowy wkład w remonty, ale tym trzeba zarządzać w inny sposób. Poprawić standard - zapowiada.

Luksusowy hotel?

Podobno cele jeleniogórskiej spółki są już jasne - luksusowy hotel, znanej firmy. - W każdej informacji jest trochę prawdy i plotki. Nie mogę jeszcze o tym mówić, dopóki nie zakończymy wszystkich rozmów - ucina spekulacje G. Błaszczyk.

Żagański zarząd liczy się z możliwością opuszczenia budynku, ale działacze absolutnie nie zamierzają zaprzestać działalności. - Głównym naszym celem nie jest działalność gospodarcza, tylko ta dotycząca turystyki dla wszystkich. Organizowanie rajdów, zlotów, szkolenie przewodników i instruktorów krajoznawstwa - mówią długoletni działacze Czesław Jednoróg i Zdzisław Tyrcz.

Tomasz Hucał
"Gazeta Lubuska"

http://www.gazetalubuska.pl/
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Dom Turysty w Żaganiu - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2007-03-17
pokaż wszystkie wiadomości

Dom Turysty w Żaganiu Autor: Adasko
Re: Dom Turysty w Żaganiu Autor: Łukasz Aranowski