Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Z kart historii i tradycji

Autor: Amotolek [85.222.2.210]
Data: 2006-11-03 10:38:26
Tematyka: Tematyka ogólna

Powyższe treści dedykuję tym, którzy twierdzą, że całemu złu w powojennej turystyce winne jest powstanie "złego", upolitycznionego PTTK, co uniemożliwiło dalszą działalność "dobrych" organizacji PTT i PTK.
Prawda jest jak zwykle w pobliżu pośrodka.:-)
Każda następna ekipa po wystarczająco silnym przewróceniu ideologicznym, stara się sumiennie zdyskredytować poprzedników. Nie inaczej mamy teraz i w polityce i w PTTK, gdzie do głosu starają się dojść opcje radykalne , mające już dość tut. „republiki kolesiów” Dla mnie jest szczególnie przykre, gdy dwie silne opcje z jednego pnia solidarnego - zwalczają się bezwzględnie i dokładnie, a kto na tym cierpi i za to płaci: pani płaci, pan płaci, My płacimy wszyscy!
Najgorsze jest jednak dla mnie, że do postkomuny za wszelką cenę doklejają się, aby w ogóle zaistnieć - także partie zwane demokratycznymi, które silnie kolaborowały, kiedy trzeba było - z nurtem prawicowym, dawały się wtedy nawet internować itd. A teraz co? Kicha?
"W 1974 r. zorganizowano przy K[ole] P[rzewodników] specjalistyczną grupę górską ORMO. Chodziło o to, aby w przypadku naruszania stanu przyrody górskiej i zasad kultury na szlakach, przewodnicy - ORM-owcy mieli możliwość skuteczniejszej interwencji."
Aż dziwne, że o tej ciekawej (podjętej przecież w naszym Towarzystwie) inicjatywie zapomniano.
No tak.... były ciekawe inicjatywy. Wielu może nie pamiętasz, bo masz za krótki PESEL:-), ale ja dobrze pamiętam jak w 1968 roku w marcu ORMO z FSO wykazało się bardzo ciekawą inicjatywą na UW, na przykład. Dobrze to pamiętam osobiście, bo w tym czasie broniłem dyplomu i przypadkowo mi się udało nie pozyskać paru razów drewnianą wyciosaną pałką od - w końcu - „współkolegów” z pracy, bo do pół roku już byłem pracownikiem FSO na Żeraniu – kończąc jednocześnie studia wyższe!

Podobnie w zamieszkach w 1957 roku uratowała mi skore legitymacja szkolna, bo studenci, po wylegitymowaniu, byli bici na pniu! A sama czapka studencka wystarczyła żeby dostać w papę :-(.
Tak samo jak tego, że hasło "Śpij spokojnie - ORMO czuwa" odnosiło się także do kadry programowej PTTK. :-)
No a teraz 70 wybranych dusz do trzech organów władz naczelnych śpi sobie spoko (przynajmniej na to wskazuje „zerowa opcja” w dostępności informacji o pracach organów naczelnych. i w zasadzie większości komisji, rad, zespołów) Oraz śpią smacznie także „główki” niektórych Komisji, z wyłączeniem Grup „Domina”, Moniki P i może jeszcze którejś?

A kto nad nimi czuwa jak ORMO nie ma (?). Zapewne Matka Boska Trybunalska, ale i łaskawe przyzwolenie blisko 200 delegatów Zjazdowych, jakby co:-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Z kart historii i tradycji - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 15
data najnowszej wiadomości: 2006-11-03
pokaż wszystkie wiadomości

Z kart historii i tradycji Autor: Jacek Potocki
Re: Z kart historii i tradycji Autor: Tomek Dygała
│├Re: Z kart historii i tradycji Autor: Rentgen
││└Re: Z kart historii i tradycji Autor: Rentgen
│└Re: Z kart historii i tradycji Autor: Jacek Potocki
Re: Z kart historii i tradycji Autor: Tomek Dygała
│├Re: Z kart historii i tradycji Autor: Piotr Rościszewski
││└Re: Z kart historii i tradycji Autor: Jacek Potocki
│└Re: Z kart historii i tradycji Autor: Tomek Dygała
│ └Re: Z kart historii i tradycji Autor: Piotr Rościszewski
│  └Re: Z kart historii i tradycji Autor: Tomek Dygała
│   └Re: Z kart historii i tradycji Autor: Piotr Rościszewski
Re: Z kart historii i tradycji Autor: Jacek Potocki
 ├Re: Z kart historii i tradycji Autor: Amotolek
 └Re: Z kart historii i tradycji Autor: jotem