Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Brak pieniędzy na szlaki......

Autor: Łukasz Aranowski [213.241.35.242]
Data: 2006-05-19 16:08:46
Tematyka: Szlaki turystyczne

Witam!

> Ale mi dziś długi post wyszedł (...)

I - co rzadkie - na temat. :-)

Postulat Twój jest bardzo ciekawy. Kiedyś postulowałem coś podobnego. Proponowałem, aby problemy znakowania szlaków odebrać właściwym komisjom i utworzyć jednostkę typu "Ogólnopolskie Centrum Szlaków Turystycznych PTTK". Zdobywałaby ona środki na szlaki, zajmowała się ich wytyczaniem i konserwacją (współpraca z oddziałami), opiekowała Centralnym Rejestrem Szlaków itd.

Oczywiście problem finansowania tego tworu nie byłby trywialny, choć akurat tutaj sądzę, że mógłby to być - jakże wymagany - wkład własny PTTK. Reszta pieniędzy - ministerstwo, samorządy, Unia, firmy prywatne.

Przedstawiłem kiedyś na ręce Sekretarza Generalnego, Edka Kudelskiego i Romka Bargieła długie opracowanie, w którym stawiałem tezy programowe takiej jednostki, zadania, sposoby działania itd. Jak gdzieś to znajdę w archiwach, to wrzucę na Forum.

Pomysł szlaku HiMountain jest tak samo dobry jak postulowane przeze mnie kiedyś wpisanie znaczka Coca-Coli w znak czerwonego szlaku pieszego. Może obaj przejaskrawiliśmy nieco, ale na dłuższą metę w Polsce wydaje mi się to jedyne sensowne rozwiązanie.

Pozdrawiam,
Łukasz

PS. A z punktu widzenia społecznego monitoringu stanu szlaków (przez samych turystów) - pomysł byłby idealny. Jeden mail (np. szlaki@pttk.pl) i jeden numer telefonu (np. 0-800 SZLAKI), na który zgłasza się uszkodzenia, brak oznakowania, trudności z przejściem itd. spowodowałby, że na wiele problemów właściwy oddział reagowałby niemial natychmiast.
Ł.A.
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Brak pieniędzy na szlaki...... - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2006-05-21
pokaż wszystkie wiadomości

Brak pieniędzy na szlaki...... Autor: WoBa
Re: Brak pieniędzy na szlaki...... Autor: Łukasz Aranowski
Re: Brak pieniędzy na szlaki...... Autor: Piotr Rościszewski
 └Re: Brak pieniędzy na szlaki...... Autor: WoBa
  └Re: Brak pieniędzy na szlaki...... Autor: Piotr Rościszewski