Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Re: Szlak Żelaznej Kurtyny

Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-10-03 08:36:28
Tematyka: Szlaki turystyczne

>Jak informuje brytyjski dziennik "The Times", projekt „Szlaku Żelaznej Kurtyny”, zaproponowany przez byłego przywódcę Związku Radzieckiego Michaiła Gorbaczowa, zostanie sfinansowany przez Unię Europejską.

Ciekawe, czy nasze władze centralne PTTK zainteresuje ten temat?

A kogo właściwie ma to zainteresować?

Hobbystów, którzy w czasie wolnym od pracy biegają po lesie z pędzlem?

Moim zdaniem, jeżeli chcemy wyjść z naszymi szlakami na szerokie wody, to potrzebne są rozwiązania systemowe. Muszą być przepisy, które zobligują władze do dbałości o szlaki z ewentualnym przekazaniem do PTTK części kompetencji. Oprócz hobbystów z pędzlem trzeba skupić w PTTK fachowców od planowania przestrzennego, projektowania dróg, małej architektury i wydawnictw promocyjnych, a także dysponujących czasem do prowadzenia stałej współpracy międzynarodowej. Inaczej PTTK nie udźwignie zadań typu "Szlak Żelaznej Kurtyny". Tutaj nie ma miejsca na doraźne sztukowanie wyblakłych znaków po wyżebraniu od Ministerstwa Gospodarki jakiejś jałmużny zwanej szumnie dotacją.

Tymczasem ostatni Zjazd w tej materii niczego nie zwojował, ograniczając się do Uchwały o ogłoszeniu Roku Szlaków Turystycznych. A gdzie rozwiązania systemowo-organizacyjne? W PTTK dalej nie ma pracownika odpowiedzialnego za szlaki i komisji, która by te sprawy prowadziła. Dalej pozostało kilku pojedynczych działaczy zajmujących się tym problemem na marginesie działalności kilku zabytkowych komisji.

Piotr Rościszewski

Szlak Żelaznej Kurtyny - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2012-03-22
pokaż wszystkie wiadomości

Szlak Żelaznej Kurtyny Autor: JAK
Re: Szlak Żelaznej Kurtyny Autor: Amotolek
Re: Szlak Żelaznej Kurtyny Autor: Piotr Rościszewski
│└Re: Szlak Żelaznej Kurtyny Autor: JAK
Re: Szlak Żelaznej Kurtyny Autor: Henek
 └Re: Szlak Żelaznej Kurtyny Autor: Piotr Rościszewski