Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

IV OFIP

Autor: JAK
Data: 2005-09-20 21:49:45
Tematyka: Tematyka ogólna

Witam,

Święto sektora – Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych OFIP 2005

Już po raz czwarty pozarządowe organizacje z całej Polski będą miały okazję spotkać się i przedyskutować kwestie ważne dla NGOs. Przede wszystkim jednak IV OFIP będzie wielkim świętem trzeciego sektora i okazją do spotkania starych i poznania nowych przyjaciół.
Ogólnopolskie Fora Inicjatyw Pozarządowych zwoływane są co trzy lata. Pierwszy, historyczny już OFIP odbył się w 1996 roku. W sumie w spotkaniach tych do tej pory wzięło udział ponad 3 tys. organizacji. To wydarzenie jest doskonałą okazją do budowania integracji sektora, a zarazem - do szerokiej prezentacji jego dorobku.
IV OFIP odbędzie się 23 i 24 września 2005 roku. Tak jak I OFIP, tak i ten planowany jest na Uniwersytecie Warszawskim, a całej imprezie patronuje Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego.
Forum odbywa się w szczególnym czasie. Mija 25 lat od Sierpnia 80; jesteśmy w trakcie konsultacji Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013; będziemy w przededniu referendum w sprawie europejskiego traktatu; zmieniają się władze polityczne w naszej ojczyźnie. Warto w nim uczestniczyć, by program IV OFIP uwzględniał tę szczególną perspektywę. Zawartość programu jest jeszcze sprawa otwartą. Tematem przewodnim IV OFIP będzie rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, a w szczególności "Strategia rozwoju trzeciego sektora".
Problemy turystyki i krajoznawstwa w środowisku młodzieży szkolnej, organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży prezentować będzie na forum Oddział PTTK w Żyrardowie.
Warto odwiedzic z tej okazji Uniwersytet Warszawski, gdzie będą kiermasze wydawnictw NGO, panele dyskusyjne i wspólne zdjęcie wszystkich delegatów NGO (ok. 2000 osób) na Placu Zamkowym.
Więcej szczegółów na stronie http://www.ngo.pl

Pozdrawiam
Jurek Kwaczyński - PTTK w Żyrardowie
Turystyka w Żyrardowie:

http://www.zyrardow.pttk.pl

Żyrardów:

http://www.zyrardow.pl

IV OFIP - cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2005-09-30
pokaż wszystkie wiadomości

IV OFIP Autor: JAK
Re: IV OFIP Autor: ~student
 └Re: IV OFIP Autor: JAK
  └Re: IV OFIP Autor: JAK
   └Re: IV OFIP Autor: JAK
    └Re: IV OFIP Autor: JAK